Politika

Gjithsej 7 lajme të mbledhura për datën 17 nëntor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Kongresi i  Manastirit, Meta vizitë dhe abetare dhuratë për 110-vjetorin
  • 2018-11-17

Kongresi i Manastirit, Meta vizitë dhe abetare dhuratë për 110-vjetorin

Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar një vizitë në Manastir për të përkujtuar 110-vjetorin e Kongresit të Manastirit. Sipas njoftimit të Presidencës, Kreu i Shtetit u prit nga dhjetëra shqiptarë nga Maqedonia dhe ministri i Kulturës së Maqedonisë, Asaf Ademi. Presidenti vizitoi shtëpinë

Bushati në Emiratet e Bashkuara, nënshkruhet Memorandumi i Mirëkuptimit
  • 2018-11-17

Bushati në Emiratet e Bashkuara, nënshkruhet Memorandumi i Mirëkuptimit

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati ndodhet në Emiratet e Bashkuara Arabe me ftesë të Ministrit të Jashtëm Sheikh Abdullah bin Zayed Al Nahyan. Ministri Bushati po ndjek punimet e Forumit Sir Bany që mbahet në Emirate, një platformë e rëndësishme e diskutimit politi

Rama: Fermerët e Divjakës nga zerimi i TVSH-së përfitojnë 3.6 mln dollarë
  • 2018-11-17

Rama: Fermerët e Divjakës nga zerimi i TVSH-së përfitojnë 3.6 mln dollarë

Për herë të parë eksportet bujqësore shqiptare do të kapërcejnë  300 milionë euro dhe Divjaka është lider në sektorin bujqësor të vendit. Kështu deklaroi sot kryeministri Edi Rama në reagim të komentit të një qytetari përkundrejt situatës aktuale në fshatin Staravec të Divjak

Deputeti i PD, kundër buxhetit për shëndetësinë
  • 2018-11-17

Deputeti i PD, kundër buxhetit për shëndetësinë

Me tone të forta, deputeti i PD-se, Tritan Shehu ka numëruar gjithë arsyet se pse buxheti i planifikuar për shëndetësinë është i papranueshëm. Në një postim në Facebook, ai shkruan se me këtë buxhet po ecet drejt niveleve tona Afrikano Qendrore. Postimi i Tritan Shehut Buxheti 2019 ne

Basha: Kandidatët tanë për deputetë, njerëz me moral dhe të aftë
  • 2018-11-17

Basha: Kandidatët tanë për deputetë, njerëz me moral dhe të aftë

Kryetari demokrat Lulzim Basha, pas një takim me një delegacion nga Britania deklaroi se PD ka miratuar procesin për përzgjedhjen e kandidatëve për deputetë. Basha theksoi se i kanë vendosur garancitë që kandidatët të jenë njerëz me integritet personal dhe me vlera të larta morale. P

Kryemadhi në Shkodër: LSI kontribuon për njerëzit, Rilindja i shërben vetëm një individi
  • 2018-11-17

Kryemadhi në Shkodër: LSI kontribuon për njerëzit, Rilindja i shërben vetëm një individi

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi gjatë takimit të zhvilluar me strukturat e LSI në qytetin e Shkodrës ka deklaruar se tashmë që Edi Rama ka të gjithë tepsinë më vetë, ka dalë në pah dhe është evidentuar dhe më shumë kontributi dhe angazhimi i LSI-së për tiu gjendur në krah

PD: Vendimi korruptiv i qeverisë, tregtarët do blejnë kasa të reja
  • 2018-11-17

PD: Vendimi korruptiv i qeverisë, tregtarët do blejnë kasa të reja

Partia Demokratike denoncon një Vendim të Këshillit të Ministrave ku thuhet se kasat e vjetra dalin nga qarkullimi dhe se tregtarët duhet të blejnë të reja. Deputeti i opozitës, Endri Hasa tha se nga 1 herë në ditë, bizneset detyrohen të transmetojnë çdo shitje në kohë reale, një f

Kalendari