Politika

Gjithsej 11 lajme të mbledhura për datën 21 nëntor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Zbulohen datat e zgjedhjeve për krerët e degëve të PD-së
  • 2018-11-21

Zbulohen datat e zgjedhjeve për krerët e degëve të PD-së

Partia Demokratike do të zhvillojë zgjedhjet për kryetarët e degëve nga 23 nëntori deri më 2 dhjetor. Top Channel ka siguruar urdhrin e Bashës për organizimin e zgjedhjeve, ku përcaktohen këto dy data. Në mbështetje të nenit 34 dhe 36 të Statutit të Partisë Demokratike, me qëlli

Astiri, Kryemadhi: Dy km rrugë kushtojnë 40 mln euro!?
  • 2018-11-21

Astiri, Kryemadhi: Dy km rrugë kushtojnë 40 mln euro!?

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka reaguar ndaj deklaratave të Edi Ramës që kritikoi opozitën lidhur me koston e ndërtimit të projektit të Unazës së Re. Në një deklaratë në rrjetet sociale, Kryemadhi shprehet se kryeministri nuk ka asnjë lidhje me shifrat. Ajo i kërkon kreut të qev

Basha me studentët: Anulojmë ligjin për arsimin e lartë
  • 2018-11-21

Basha me studentët: Anulojmë ligjin për arsimin e lartë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka marrë pjesë sot në një takim me student në Forumin Studentët për qeverisjen e mirë. Nga ky takim Basha ka barë disa premtime për studentët, ku tha se do të ketë rritje të buxhetit për arsimin dhe  të gjithë të rinjtë dhe të rejat të

Rama: Pagat e mësuesve rriten me 7%, mbyllen klasat kolektive
  • 2018-11-21

Rama: Pagat e mësuesve rriten me 7%, mbyllen klasat kolektive

Rritja e pagave për mësuesit dhe punonjësit e arsimit do të jetë me 7%, është premtimi që ka bërë sot kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në prezantimin e projekt buxhetit të vitit 2019 për arsimin. Gjithashtu shefi i qeverisë tha se në vitin 2019 do jenë 940 mësues ndihmë

Presidenti Meta me homologen kroate takojnë arbanasit e Zarës
  • 2018-11-21

Presidenti Meta me homologen kroate takojnë arbanasit e Zarës

Gjatë vizitës në Kroaci, Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar një takim me homologen kroate. Grabar-Kitarovi.   Në kuadër të Vitit Kombëtar të Heroit tonë Gjergj Kastriotit, Skënderbeut të dy presidentët vizituan bashkësinë e Arbanasve të Zarës, oazin e shqiptarëve në Kroaci, ku u

Unaza, Kryemadhi  Ramës: Librin e aritmetikës e mbylle në klasën e 4-të
  • 2018-11-21

Unaza, Kryemadhi Ramës: Librin e aritmetikës e mbylle në klasën e 4-të

Kryeministri Edi Rama ionizoi sot opozitën për akuzat për tenderin e Unazës së Madhe, ku 1 km rrugë do të kushtojë 18 milionë euro, duke thënë se ingjinjerat e pdlsi të kuptojnë se km nuk janë si metrat e teritalit në MAPO. Por kreut të ekzekutivit i është përgjigjur kryetarja e L

18 mln euro 1 km, Rama: Km e rrugëve sjanë si metrat e teritalit në MAPO
  • 2018-11-21

18 mln euro 1 km, Rama: Km e rrugëve sjanë si metrat e teritalit në MAPO

Akuzat nga fronti opozitar për një mega-vjedhje me ndarjen e tenderit për ndërtimin e Unazës së Madhe te 3 kompani mike të qeverisë, i kanë lënë përshtypje negative kryeministrit Edi Rama. PD dhe LSI thonë se 1 km rrugë do të kushtojë 18 milionë euro te aksi nga Pallati me Shigjeta

Kalendari