Politika

Gjithsej 9 lajme të mbledhura për datën 07 dhjetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-12-07

Protesta e studentëve, Topalli: Kundër qeverisë dhe liderit të PD

Protesta e mijëra studentëve para Ministrisë së Arsimit është përshëndetur edhe nga ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli, e cila thotë se të rinjtë me kryengritjen e tyre i dhanë një dritë shprese vendit të tyre. Ata sot po protestojnë kundra tarifave, por në thelb Protesta e tyre

Skandali me Unazën e Madhe, Kryemadhi: Prokuroria të hetojë vjedhjen
  • 2018-12-07

Skandali me Unazën e Madhe, Kryemadhi: Prokuroria të hetojë vjedhjen

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi i ka kërkuar Prokurorisë shqiptare që të nisë menjëherë hetimin për projektin e dyshimtë të Unazës së Madhe në Tiranë, projekt i cili ka nxjerrë dhe pritet të nxjerrë qindra banorë jashtë shtëpive të tyre. Duke ju referuar rastit të njërës pre

No Pic available
  • 2018-12-07

Kuvendi zgjedh 8 anëtarët e KED (Emrat)

Ashtu siç pritej, Kuvendi ka hedhur shortin për zgjedhjen e 9 anëtarëve në Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. Shorti u hodh nga Kuvendi pas refuzimit të Presidentit Ilir Meta për të mos e hedhur për shkak të vakumit ligjor. Shorti ka nxjerrë 8 fitues duke lënë një vend vakant nga G

Shqipëria kryeson OSBE në 2020, vendimi përshëndetet nga SHBA
  • 2018-12-07

Shqipëria kryeson OSBE në 2020, vendimi përshëndetet nga SHBA

Misioni Amerikan pranë Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Europë, përshëndeti miratimin e kandidaturës së Shqipërisë, për kryesimin e OSBE-së në vitin 2020. Në një mesazh në Twitter, thuhet se SHBA-të janë gati të mbështesin Shqipërinë në këtë rol vendimtar. SHBA p

Basha: Studentët e futën Ramën poshtë minderit për 48 orë!
  • 2018-12-07

Basha: Studentët e futën Ramën poshtë minderit për 48 orë!

Banorët e Unazës së Re kanë dalë sot sërish në protestë kundër shembjes së banesave të tyre. Në protestë merr pjesë dhe kreu i PD-së, Lulzim Basha dhe deputetë të opozitës. Kreu i PD-së, gjatë fjalës në protestë u shpreh se korrupsioni me projektin e Unazës së Re u provua. H

KLGJ-KLP, SHBA-BE: Presim zgjedhjen e anëtarëve sa më shpejt
  • 2018-12-07

KLGJ-KLP, SHBA-BE: Presim zgjedhjen e anëtarëve sa më shpejt

Pas zgjedhjes së anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ambasada amerikane pret përzgjedhjen e anëtarëve të KLGJ dhe KLP. Në një postim në fb, Ambasada kujton se gjatë këtij viti iu ka bërë thirrje gjyqtarëve dhe prokurorëve të ndershëm, patriotë dhe me integritet

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama