Politika

Gjithsej 5 lajme të mbledhura për datën 16 dhjetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
E diela sportive, Rama ironizon Bashën me një video-montazh
  • 2018-12-16

E diela sportive, Rama ironizon Bashën me një video-montazh

Kryeministri Edi Rama ka postuar një videomontazh në Instagram ku ka ironizuar Lulzim Bashën. Edi Rama bashkangjitur kësaj videoje, ku persoanzhe të montuara janë kreu i opozitës, Sali Berisha, Jozefina Topalli, Astrit Patozi, Ervin Salianji, etjr, ai ka shkruar: E diela sportive.

Basha te Astiri: Një krim shtetëror, i orkestruar nga Rama
  • 2018-12-16

Basha te Astiri: Një krim shtetëror, i orkestruar nga Rama

Në ditën e 43 të protestës, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha u shpreh se në projektin e ndërtimit të Unazës së Re janë konsumuar tre vepra penale, ku kryeministri Edi Rama është njeriu që orkestron gjithçka. Basha e quajti projektin në fjalë një aferë korruptive akuzoi Prok

Buxheti 2019, mazhoranca do rrëzojë dekretin e Metës
  • 2018-12-16

Buxheti 2019, mazhoranca do rrëzojë dekretin e Metës

Mazhoranca pritet ta rrëzojë dekretin me të cilin Presidenti Meta ktheu për rishqyrtim në Kuvend buxhetin e vitit 2019. Burime pranë socialistëve i thanë Top Channel se buxheti nuk ka gjasa të ndryshojë dhe dekreti presidencial pritet të rrëzohet në seancën e fundit para mbylljes së

Betejë memesh, Rama  Studentëve: Po bëheni si Luli! Kush ju kërkoi pazare?
  • 2018-12-16

Betejë memesh, Rama Studentëve: Po bëheni si Luli! Kush ju kërkoi pazare?

Ata ndodhen në shesh prej 12 ditësh dhe poshtë zyrës së Edi Ramës me ironi kanë bërë thirrje që kryeministri të thirret zoti MEME për shkak të rrjedhës që ka marrë protesta, ku studentët dhe shefi i qeverisë janë përplasur me pankartat që ndezën rrjetin. Edi Ramës mos i thirrn

Kryemadhi: Rama vrau të ardhmen, bashkohuni me protestën e studentëve
  • 2018-12-16

Kryemadhi: Rama vrau të ardhmen, bashkohuni me protestën e studentëve

Studentët që protestojnë prej 12 ditësh në kërkim të plotësimit të 8 pikave që i kanë paraqitur qeverisë, duket se do të kenë të hënën në mbështetje në tubimin me karakter kombëtar edhe mbështetës të LSI. Të paktën këtë të lë të kuptosh thirrja që kryetarja e LSI, Mon

Kalendari