Politika

Gjithsej 2 lajme të mbledhura për datën 13 janar 2019. Jeni duke lundruar në faqen 1
Lufta Rama-Meta, pasoja në axhendën e integrimit. Bushati anulon vizitat jashtë
  • 2019-01-13

Lufta Rama-Meta, pasoja në axhendën e integrimit. Bushati anulon vizitat jashtë

Përplasja institucionale mes Presidentit dhe Kryeministrit, me në fokus kreun e diplomacisë shqiptare, ka prodhuar pasojat e para në politikën e jashtme të vendit, duke filluar nga marrëdhëniet me Gjermaninë, vendi me më shumë peshë në Europë. Top Channel mësoi se ministri i Jashtëm,

Tarifat, Rama: Nga nesër përfaqësues të MF e MASR sqarojnë studentët
  • 2019-01-13

Tarifat, Rama: Nga nesër përfaqësues të MF e MASR sqarojnë studentët

Protesta studentore vijon në Tiranë me qindra të rinj që janë ngujuar pavarësisht temperaturave nën 0 gradë, në fakultete si Ekonomiku, Juridiku dhe Arkitektura. Ata kanë kaluar edhe situata të vështira si përplasje të dhunshme me policinë e Shtetit dhe efektivët e policisë private,

Kalendari