Politika

Gjithsej 14 lajme të mbledhura për datën 12 shkurt 2019. Jeni duke lundruar në faqen 1
 Skifter që vodhi dyqanin, Gjykata vendos për mandatin e ish-deputetit
  • 2019-02-12

 Skifter që vodhi dyqanin, Gjykata vendos për mandatin e ish-deputetit

Kërkesa e ish-deputetit të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Gledion Rehovica për tu rikthyer në Kuvend si deputet është rrëzuar sot nga Gjykata Administrative. Rehovica kishte kërkuar shfuqizim të vendimit të KQZ-së, duke lejuar kështu automatikisht rikthimin e mandatit të deputetit

No Pic available
  • 2019-02-12

Rrethohet kryeministria? Zbardhen detaje nga skenari i PD për 16 shkurtin

Partia Demokratike së bashku me aleatët e saj opozitarë do të jetë të shtunën nën dritaren e kryeministrit Edi Rama, ku do të zhvillojë sipas saj një protestë mbarëkombëtare për rrëzimin e tij dhe ngritjen e një qeverie tranzitore që do çojë vendin në zgjedhje të parakohshme. N

Dashuria për pijen, Dash Shehi pa dorashka: Pa një gotë, nuk
  • 2019-02-12

Dashuria për pijen, Dash Shehi pa dorashka: Pa një gotë, nuk

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar shpeshherë me kreun e LZHK-së, Dashamir Shehin në Parlament me atë që e ka quajtur dashurinë e aleatit të Bashës, për alkoolin. Në emisionin e gazetarit Adi Krasta, Shehi është ngacmuar po për këtë ves të vjetër, ndërsa ka dhënë një përgjigje

FOTOLAJM/ Miq të mirë në kohë të vështira, Saimir Tahiri dhe
  • 2019-02-12

FOTOLAJM/ Miq të mirë në kohë të vështira, Saimir Tahiri dhe

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri mori një lajm të gëzueshëm ditën e sotme, teksa Gjykata për Krimet e Rënda i kërkoi Prokurorisë që të mbyllë hetimet për të deri në 10 mars. Tahiri në një prononcim për mediat e cilësoi këtë fitoren e tij të parë në betejë, duke lënë

No Pic available
  • 2019-02-12

Mund të kemi një Çadra2, deputeti zbulon emrin e kryeministrit tranzitor

Opozita shqiptare më 16 shkurt do ti rikthehet shesheve, pasi do të zhvillojë një protestë të ashtuquajtur mbarëkombëtare nën dritaren e zyrës së kryeministrit Edi Rama, ku pritet të artikulohen edhe thirrje për rrëzimin përfundimtar të qeverisë së tij. Edhe në draft-marrëveshjen

Basha viziton ish-kampin e internimit: Ta kthejmë në muze kujtese
  • 2019-02-12

Basha viziton ish-kampin e internimit: Ta kthejmë në muze kujtese

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka ndaluar sot në Tepelenë, ku ka vizituar kampin e internimit në kohën e diktaturës. Basha është njohur nga afër me tmerret që kanë përjetuar ish-të burgosurit politikë, ku një prej tyre, Simon Miraka, i mbijetuar i kampit, ka treguar vuajtjet që ka kaluar

Deputetja e PS i kthehet Dades: Çështë ky mllef! Përmbahu Arta!
  • 2019-02-12

Deputetja e PS i kthehet Dades: Çështë ky mllef! Përmbahu Arta!

Ish-deputetja dhe njëherazi ish-ministrja e Jashtme në qeverinë Nano, Arta Dade e ftuar në emisionin  5 pyetjet nga Babaramo  deklaroi se kryeministri Edi Rama duhet të largohet për ti hapur rrugën një tjetër qeverie të PS-së. I menjëhershëm ishte reagimi i Kryetares së Partisë Soci

Kalendari