Politika

Gjithsej 21 lajme të mbledhura për datën 15 mars 2019. Jeni duke lundruar në faqen 1
Atentat pronarit të furrës së bukës, pranga 26-vjeçarit në Kavajë
  • 2019-03-15

Atentat pronarit të furrës së bukës, pranga 26-vjeçarit në Kavajë

Një person ka mbetur i plagosur në Kavajës, pasi një konflikt pronësie ka degjeneruar deri në përdorimin e armëve. Mësohet se një 26 vjeçar me inicialet S.T. ka qëlluar me armë në drejtim të pronarit të një furre buke. Rreth orës 05:15 të mëngjesit të së premtes, në qytetin e

Deklarata e fortë e Mesila Dodës: Rrezikohet konflikti civil!
  • 2019-03-15

Deklarata e fortë e Mesila Dodës: Rrezikohet konflikti civil!

Një muaj pas protestës së dhunshme të 16 shkurtit, Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim, si dy forcat kryesore të opozitës shqiptare, kanë kërkuar një pjesëmarrje më masive për protestën e dytë të 16 marsit, tashmë që deputetët e opozitës janë kthyer në ish-

Avokati i njohur: Rama rrezikon nga reforma në drejtësi
  • 2019-03-15

Avokati i njohur: Rama rrezikon nga reforma në drejtësi

Avokati i njohur Spartak Ngjela i ftuar në emisionin “360 Gradë”, tregon dy hapat se si mund të zgjidhet kriza aktuale politike. “Partisë Socialiste i intereson të tërhiqet kryeministri dhe të vijë një kryeministër tjetër. Kështu e ka bërë Italia. Gjithë krizat i ka

Konflikti te Petro Nini, pronari ofron marrëveshje: Nuk i lë fëmijët në rrugë
  • 2019-03-15

Konflikti te Petro Nini, pronari ofron marrëveshje: Nuk i lë fëmijët në rrugë

Aleksandër Gavoçi, pronari i banesës që u kthye në objekt konflikti mes përpmarimit dhe familjeve, ka thënë se prona është e tij. Në lidhje telefonike gjatë emisionin Open, ai ka thënë se pret vetëm të zbatohet ligji, por premtoi se do ti përmbahet marrëveshjes njerëzore, duke mos

Salianji akuzon Ramën: I ka dhënë naftën shqiptare rusëve
  • 2019-03-15

Salianji akuzon Ramën: I ka dhënë naftën shqiptare rusëve

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, ka akuzuar kryeministrin Rama i ka dhënë naftën shqiptare oligarkëve rusë së Moskës. Në lidhje me ndikimin rus nuk kemi pse i biem rrotull të themi ka apo nuk ka kur vet kryeministri i bën presion BE-së. Rama tha që përpjekja për inf

Ndikimi rus, ish-kreu i SHISH: Na është kthyer në gogol!
  • 2019-03-15

Ndikimi rus, ish-kreu i SHISH: Na është kthyer në gogol!

Ish-kreu i SHISH, Fatos Klosi i ftuar në emisionin “360 Gradë”, tha se çështja e Rusisë është bërë gogol në Shqipëri. “Të thuash që veç halleve që kemi brenda të fusësh edhe shërbimet. Është bërë gogol Rusia dhe po përdoret rëndshëm. Natyrisht si të gjith

No Pic available
  • 2019-03-15

Kriza/ Deputetët e Macron: Duhet konsensus! Të gjendet zgjidhje nga shqiptarët

Dy deputetet francezë Jacques Maire dhe Liliana Tanguy, pas një takimi që patën me Kryetarin e Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla dhe deputeten Blerina Gjylameti në Kryesinë e Kuvendit, folën për mediat rreth çështjes së integrimit dhe krizë politike në Shqipëri.

Kalendari