Politika

Gjithsej 21 lajme të mbledhura për datën 16 mars 2019. Jeni duke lundruar në faqen 1
Merr fund martesa e politikanes së bukur shqiptare
  • 2019-03-16

Merr fund martesa e politikanes së bukur shqiptare

Ish-deputetja e PD-së, Grida Duma i ka dhënë fund martesës së saj me bashkëshortin Ilir Shqina. Sipas dokumentit zyrtar të Gjykatës së Tiranës ka qenë ish-deputetja ka që bërë kërkesën për tu ndarë nga bashkëshorti i saj. Ndërkohë që dyshohet se shkak i kësaj ndarje të jetë

Protesta/ Rrëzohet gardhi metalik, hidhen tymuese drejt Kryeministrisë (VIDEO)
  • 2019-03-16

Protesta/ Rrëzohet gardhi metalik, hidhen tymuese drejt Kryeministrisë (VIDEO)

#td_uid_1_5c8cdb969285b .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/03/5507ad7c-7144-4f00-9b38-56033bfdb85b-80x60.jpg) 0 0 no-repeat; }

Flamur Noka çel protestën: Na ndiqni vëllezër, morët vesh apo jo?!
  • 2019-03-16

Flamur Noka çel protestën: Na ndiqni vëllezër, morët vesh apo jo?!

Ka nisur me fjalën e ish deputetit demokrat Flamur Noka, protesta e opozitës së bashkuar para Kryeministrisë. Ky është një marshim protestë, marshimin revolte ndaj kryebanditit, Rama IK, populli ka forcë, Rama ti nuk i përfaqëson dot më shqiptarët më, na ndiqni vëllezër. E morët ves

Protesta/ Rudina me opozitën e re, djali i Azem Hajdarit përkrah Bashës (VIDEO)
  • 2019-03-16

Protesta/ Rudina me opozitën e re, djali i Azem Hajdarit përkrah Bashës (VIDEO)

Disa mijëra qytetarë kanë marshuar drejt bulevardit Dëshmorët e Kombit me thirrjet Rama ik dhe me pankarta në duar. Kryedemokrati Lulzim Basha u nis rreth orës 10:45 nga selia e PD-së dhe ju bashkua protestuesve në bulevard, por në vëmendjen e rrëmbeu personi që gjendej përkrah tij. A

Rama: Doktoresha do të dorëzojë Beratin dhe Gjirokastrën
  • 2019-03-16

Rama: Doktoresha do të dorëzojë Beratin dhe Gjirokastrën

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar se në zgjedhjet e 30 qershorit të marrë dy bashkitë, që aktualisht i drejton LSI-ja, atë Beratit dhe të Gjirokastrës. Nga qyteti i Beratit ai tha se qeveria në mandatin e ardhshëm do të investojë për të rritur në 300 mijë numrin e vizitorëve.

Protesta e opozitës/ Mbërrin Basha, tubimi nis zyrtarisht me himnin kombëtar
  • 2019-03-16

Protesta e opozitës/ Mbërrin Basha, tubimi nis zyrtarisht me himnin kombëtar

Kryedemokrati Lulzim Basha ka mbërritur në sheshin përpara Kryeministrisë, i pritur me brohoritje nga mijëra qytetarë, pasi marshoi nga selia blu. Pas mbërritjes së Bashës, protesta e opozitës ka nisur zyrtarisht, teksa në sfond është luajtur muzika e himnit kombëtar.

Kryemadhi: Rama po përgatitet për zgjedhje të parakohshme!
  • 2019-03-16

Kryemadhi: Rama po përgatitet për zgjedhje të parakohshme!

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka deklaruar se kryeministri Edi Rama po bëhet gati për zgjedhje të parakohshme. Gjatë protestës që po mbahet te kryeministria, Kryemadhi tha se ky është një problem i ramës, pasi edhe opozita po përgatitet për zgjedhje të parakohshme. Sot, hapet n

Kalendari