Politika

Gjithsej 13 lajme të mbledhura për datën 19 mars 2019. Jeni duke lundruar në faqen 1
Kriza politike/ A do ketë dialog me Ramën? Gjosha: Ai spriti, na dogji për 24 orë
  • 2019-03-19

Kriza politike/ A do ketë dialog me Ramën? Gjosha: Ai spriti, na dogji për 24 orë

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha u shpreh në 5 Pyetjet e Babaramos se vetëm zgjedhjet e parakohshme janë zgjidhja e vetme për daljen nga kriza politike. Ajoshtoi se Rama mbylli rrugët për dialog, pasi dërgoi me shpejtësi kërkesat për djegien e mandateve në KQZ duke mos pritur afa

Protestat/ Opozita paralajmëron surpriza 1 milion dollarëshe për të enjten
  • 2019-03-19

Protestat/ Opozita paralajmëron surpriza 1 milion dollarëshe për të enjten

Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata ka komentuar në Ora News aksion opozitar dhe ka thyer qëndrimin hermetik të PD dhe LSI, duke zbuluar se me shumë gjasa do të ketë protestë të enjten para Parlamentit. Ai gjithashtu ka paralajmëruar qeverinë për zbul

Dosja Babalja, Ervin Salianji shkon në Prokurori
  • 2019-03-19

Dosja Babalja, Ervin Salianji shkon në Prokurori

Ervin Salianji është paraqitur paraditen e sotme në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Mësohet se ai ka qëndruar atje përreth 20 minuta, ku dhe iu është përgjigjur pyetjeve të Prokurorëve. Ish-deputeti i PD-së,  akuzohet për “kallëzim të rremë” për dosjen “Babalja

Vizita në Durrës/ Lleshaj mesazh të fortë punonjësve të portit: Të maten mirë
  • 2019-03-19

Vizita në Durrës/ Lleshaj mesazh të fortë punonjësve të portit: Të maten mirë

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj qëndroi sot për disa orë në Durrës ku pati një bashkëbisedim më studentët, por një vëmendje të veçantë ia kushtoi edhe ndalesës në portin e Durrësit. Teksa vizita ka përfunduar, Lleshaj nëpërmjet rrjeteve sociale ka komentuar orët e kaluara

Skandal në Angli, një 37-vjeçare pajisi 500 kriminelë shqiptar me nënshtetësi
  • 2019-03-19

Skandal në Angli, një 37-vjeçare pajisi 500 kriminelë shqiptar me nënshtetësi

Një 37-vjeçare shqiptare është arrestuar nën dyshimin se ka ndihmuar grupe kriminele shqiptare që të pajisen me 500 pasaporta britanike. Arrestimi i saj është bërë nga Agjencia Kombëtare e Krimit në kuadër të një operacioni që synonte identifikimin e një rrjeti kriminal që lehtës

Pranoi mandatin, kërcënohet deputeti i PD Ligoraq Karamelo: Tradhtar!
  • 2019-03-19

Pranoi mandatin, kërcënohet deputeti i PD Ligoraq Karamelo: Tradhtar!

Kreu i OMONIA-s në Korçë, Ligoraq Karamelo, i cili pranoi një javë më parë mandatin e ofruar nga KQZ si deputet që do të plotësojë vendin e lënë bosh nga Valentina Duka e PD-së në Kuvend, është kërcënuar me jetë. Mësohet se Karamelo është kërcënuar me jetë nga tre persona,

Opozita me slogan rus, Çupi: Meta në panik, vjen nga një parti e mallkuar!
  • 2019-03-19

Opozita me slogan rus, Çupi: Meta në panik, vjen nga një parti e mallkuar!

Perëndimi është thuajse i tëri në bllok kundër vendimit të opozitës për djegien e mandateve, duke deklaruar se njohin qeverinë legjitime të dalë nga zgjedhjet legjitime. Ndërkohë që opozita thekson se po përpiqet ti bindë ata se në Shqipëri ka nevojë për zgjedhje të parakohshme

Kalendari