Politika

Gjithsej 17 lajme të mbledhura për datën 20 mars 2019. Jeni duke lundruar në faqen 1
Protesta/ Opozita nxjerr blof policinë, do rrethohen 6 hyrjet e Parlamentit
  • 2019-03-20

Protesta/ Opozita nxjerr blof policinë, do rrethohen 6 hyrjet e Parlamentit

Protesta e nesërme e opozitës para parlamentit duket se është e predispozuar për të qenë e tensionuar dhe me shumë gjasë do të rezervojë përplasje të ashpra me Policinë e Shtetit, që do të angazhohet për të ruajtur sigurinë e deputetëve. Sipas BalkanWeb ndryshe nga herët e tjera

Kufiri Kosovë-Serbi, Bushati kundër: Korigjimi sekziston në të drejtën ndërkombëtare!
  • 2019-03-20

Kufiri Kosovë-Serbi, Bushati kundër: Korigjimi sekziston në të drejtën ndërkombëtare!

Ditmir Bushati në studion e Tempora nuk e ka pranuar se është shkarkuar nga kryeministri Edi Rama nga posti i ministrit të Jashtëm , por është liruar nga detyra pasi ka zgjedhur të bëjë sipas tij, politikanin e thjeshtë. Çdo Kryeministër ka në të drejtën e tij për të bërë rifresk

No Pic available
  • 2019-03-20

Lokalet 2019/ Bushati ka shpresë: Shkodra e vështirë për PS, por jo e pamundur!

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka komentuar situatën politike në Shqipëri në studion e Tempora, ku ndër të tjera ka folur edhe për zgjedhjet lokale të 30 qershorit, duket mbajtur ende me shpresa kryeministrin Rama për një triumf në bastionin e djathtë. Si drejtues politik i qark

No Pic available
  • 2019-03-20

Shqipëria e Madhe/ Rusia në alarm: Lind pas ndryshimit të kufirit Kosovë-Serbi!

Në një kohë krizë negociatash me Kosovës dhe Serbisë, Vladimir Chizov, përfaqësuesi i Përhershëm i Rusisë në Bashkimin Evropian, ka komentuar rreth idesë së shkëmbimit të mundshëm të kufijve mes dy shteteve. Sipas Chizov në raste se Kosova dhe Serbia do të zbatonin idenë e shkë

Astiri, banorët: Na ka rrethuar policia! Basha: Terror nga bisha e plagosur!
  • 2019-03-20

Astiri, banorët: Na ka rrethuar policia! Basha: Terror nga bisha e plagosur!

Sot protesta e banorëve të Astirit kundër projektit të Unazës së Madhe të Tiranës ka hyrë në ditën e 136, por çuditërisht ka zgjatur më shumë sesa herët e tjera, pasi sipas banorëve policia ka ushtruar terror ndaj tyre. Duket se për rreth 4 orë forca të shumta të policisë kanë

Ish-ministri i PS: Edi Rama meriton NOBEL-in në politikë, nëse ndodh
  • 2019-03-20

Ish-ministri i PS: Edi Rama meriton NOBEL-in në politikë, nëse ndodh

Kriza politike në Shqipëri sa vjen e thellohet, me opozitën që zyrtarisht nuk ka pranuar të hyjë në zgjedhjet lokale të 30 qershorit, duke mos dorëzuar emra për komisionerë në KQZ, ndërsa kërkon zgjedhje të parakohshme duke shfrytëzuar protestat popullore. Ndërkohë në Kuvend, ësh

Meta: Gati të dorëzoj mandatin dhe të jap jetën si Allende!
  • 2019-03-20

Meta: Gati të dorëzoj mandatin dhe të jap jetën si Allende!

Presidenti Ilir Meta, ka deklaruar se është gati të dorëzoj mandatin e Presidentit vetëm që të zgjidhë krizën politike në vend. Nga Pogradeci, ku nodhet për një aktivitet, Meta tha se kriza nuk zgjidhet as me retorikë dhe as me metoda policore. Kriza zgjidhet me dialog dhe metoda serioz

Kalendari