Politika

Gjithsej 21 lajme të mbledhura për datën 22 mars 2019. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2019-03-22

Kriza politike/ Kryemadhi: Unë nuk bëj politikë me Ilir Metën, bëj dashuri!

Kryetarja e LSi, Monika Kryemadhi është pyetur në Opinion për krizën politike dhe nëse ka diskutuar për një zgjidhje me bashkëshortin e saj Presidentin Ilir Meta. Ajo tha se LSI tani drejtohet prej saj dhe presidenti Ilir Meta nuk mund të ndërhyjë. Nuk e komentoj fare presidentin. Opozit

No Pic available
  • 2019-03-22

Sherri/ Nano: Ke pirë ndonjë gotë? Kreu i LZHK: Je banda e legenëve të Ramës

Analisti Mustafa Nano dhe kreu i LZHK-së Dashamir Shehi janë përplasur mes tyre, duke kaluar në ofendime personale, teksa diskutonin për krizën politike në Shqipëri. Duke mos u pajtuar me komentet politike të ish-deputeti, Nano e ka pyetur shehin me ironi: Ke pi ndonjë gotë?. Kaq ka mjaft

Ngjela në Open: Rama më tha se 3 emra nga PS i kap reforma në drejtësi
  • 2019-03-22

Ngjela në Open: Rama më tha se 3 emra nga PS i kap reforma në drejtësi

Paskal Milo, duke folur në Open deklaroi se nëse nuk zgjidhet kriza, atëherë situate do të jetë e rrezikshme pasi do të ketë përplasje civile, ndaj palët duhet të ulen në bisedime pasi të dyja janë fajtore. Kurse Çlirim Gjata deklaroi se nuk jemi njësoj të dy palët pasi kanë gjetu

Protestuesi  Gjiknurit: O legen, hajde në Unazë të Re të të veshim si nuse! (Video)
  • 2019-03-22

Protestuesi Gjiknurit: O legen, hajde në Unazë të Re të të veshim si nuse! (Video)

Ditën e sotme, protestuesit e opozitës morën pjesë në një tubim para Parlamentit, teksa brenda zhvillohej seanca plenare ku u betuan 3 deputetë të rinj. Ndër të parët që mbërritën në Parlament ishin deputetët Bashkim Fino, Bledi Çuçi, Ditmir Bushati dhe Damian Gjiknuri. Pikërisht,

Sherr live Spahiu-Ngjela/ Skupton se ske fëmijë, Çuni kujdes, ka dhe kopilë
  • 2019-03-22

Sherr live Spahiu-Ngjela/ Skupton se ske fëmijë, Çuni kujdes, ka dhe kopilë

Ka qenë i pari ish-deputeti i LSI, Përparim Spahiu që i ka thënë Ngjelës se nuk ka fituar asnjë gjyq edhe pse është avokat. Avokati Spartak Ngjela, dhe ish-deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Përparim Spahiu, janë përplasur sot live në emisionin Open të Eni Vasilit, teksa fl

No Pic available
  • 2019-03-22

Është kundërshtari i, Kryemadhi zbulon kush e ka sulmuar Ralf Gjonin

Ralf Gjoni pas betimit në Kuvend, në daljen e parë për mediat si deputeti më i ri i LSi e sulmoi indirekt kryetaren e LSI, Monika Kryemadhi duke thënë se është kundër lidershipit të kësaj force politike që mbështet dhunën dhe politikën e çizmes dhe bojës. Deklarata e Gjonit, duket

Protestat, ambasadori britanik i shkon në zyrë Bashës
  • 2019-03-22

Protestat, ambasadori britanik i shkon në zyrë Bashës

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka pritur në një takim në selinë e PD-së ambasadorin e Britanisë, Duncan Norman. Takimi po zhvillohet në kuadër të situatës politike në vend. Ende nuk ka një deklaratë zyrtare nga palët, rreth asaj që është diskutuar. Opozita prej disa javësh ndodhet në

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama