Politika

Gjithsej 21 lajme të mbledhura për datën 22 mars 2019. Jeni duke lundruar në faqen 2
Spahiu: Nëse do kuptosh kush kalon Vettingun, lexo mediat e Bollinos
  • 2019-03-22

Spahiu: Nëse do kuptosh kush kalon Vettingun, lexo mediat e Bollinos

Gjatë emisionit Open, ish-deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu ka debatuar me gazetarin Carlo Bollino sa i takon reformës në drejtësi. Reforma e famshme në drejtësi është kthyer në një aksiomë, nëse do të marrësh vesh kush e kalon Vettingun dhe kush jo, mjafton të lexosh mediat e Boli

Ku u zhduk Bledi Çuçi, pak minuta pasi nisi emisioni Open?!
  • 2019-03-22

Ku u zhduk Bledi Çuçi, pak minuta pasi nisi emisioni Open?!

Ministri i Bujqësisë, Bledi Çuçi ka qenë protagonist i një incidenti gjatë emisionit të mbrëmshëm Open në Top Channel. Mes të ftuarve të tjerë, drejtuesja e emisionit kishte parashikuar të kishte në lidhje në një studio të veçantë edhe me Çuçin, por pas prezantimit, brenda pak

Çlirim Gjata, Carlo Bollinos: Pusho Agush! Gazetari: Kush është ky?!
  • 2019-03-22

Çlirim Gjata, Carlo Bollinos: Pusho Agush! Gazetari: Kush është ky?!

Përplasje në studion e Eni Vasilit mbrëmë mes sekretarit për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata dhe pronarit të Report Tv Carlo Bollino. Gjata, në debat e sipër i është drejtuar Bollinos duke i thënë vazhdimisht: Pusho Agush! Bollino e pyeti demokratin se kush ës

U sulmua me bojë, Ralf Gjoni ka një mesazh për kandidatët për deputetë
  • 2019-03-22

U sulmua me bojë, Ralf Gjoni ka një mesazh për kandidatët për deputetë

Deputeti i ri i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ralf Gjoni, i cili doli kundër vendimit të partisë dhe pranoi mandatin, reagon një ditë pasi u sulmua me bojë, teksa po shkonte në Parlament për tu betuar. Ai falënderon policinë për reagimin dhe mbrojtjen që i ka ofruar. Po ashtu ai ft

Çunat dhe armët, gazetari nga SHBA: Skam marrë e-mail nga Shkëlzen Berisha
  • 2019-03-22

Çunat dhe armët, gazetari nga SHBA: Skam marrë e-mail nga Shkëlzen Berisha

Guy Lawson, autori amerikan i librit Qentë e Luftës në një komunikim me gazetarin e Top Channel, Muhamed Veliu jep detaje në lidhje me pretendimet e ngritura një ditë më parë nga Shkëlzen Berisha, pasi ky i fundit humbi betejën gjyqësore në shkallën e parë në SHBA me Lawson dhe nj

Ja pse u fsheh Rama 4 ditë në Paris dhe Berlin, kë takoi?
  • 2019-03-22

Ja pse u fsheh Rama 4 ditë në Paris dhe Berlin, kë takoi?

Sekretari përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi ka sulmuar kryeministrin Rama, ndërsa shkruan se halli i tij nuk është hapja e negociatave, por ruajtja e karriges me çdo kusht. Në një postim në Facebook, ai shkruan se ishte pikërisht ky hall që e detyroi të fshihej 4 ditë më radhë, p

No Pic available
  • 2019-03-22

Arta Dade kërkon largimin e Ramës: E zhgënjyer që e votova

Ish-ministrja Arta Dade ishte e ftuar në emisionin Provokacija këtë të premte. Ajo dha versionin e saj për zgjidhjen e krizës politike në vend. Sipas ish-deputetes së PS-së, Rama duhet të bëjë një dalje të butë. Ajo theksoi se ai duhet të zgjedhë një kryeministër tjetër socialis

Kalendari