Politika

Gjithsej 73 lajme të mbledhura për datën 23 maj 2020. Jeni duke lundruar në faqen 1
Zbulohen dokumentet/ Si dhe kush e hodhi në erë kishën e Vaut të Dejës, denoncimi i kreut të Institutit të Monumenteve të kohës dhe vendimi i Prokurorisë: Nuk e panë që
  • 2020-05-23

Zbulohen dokumentet/ Si dhe kush e hodhi në erë kishën e Vaut të Dejës, denoncimi i kreut të Institutit të Monumenteve të kohës dhe vendimi i Prokurorisë: Nuk e panë që

Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur e prishjes dhe shkatërrimit te Kishës së Shën Mërisë në Vaun e Dejës në fillimin e qershorit të vitit 1969. Ajo ishte një objekt kulti me vlera të rralla për trashëgiminë kulturore shqiptare, pasi ishte ndërtuar në shekullin e XIII-t

Kriza/ Plani gjermano-francez i rindërtimit, fondi që ndau Evropën. Ja çfarë thonë kritikët
  • 2020-05-23

Kriza/ Plani gjermano-francez i rindërtimit, fondi që ndau Evropën. Ja çfarë thonë kritikët

Në një moment të jashtëzakonshëm për Evropën, Gjermania është zgjidhje e problemit. Ajo vendosi për BE. Tani ajo e Franca duhet të bindin të tjerët, shkruan Auron Dodi.  Në fund të prillit (23.04.) kryetarët e shteteve dhe të qeverive të Bashkimit Evropian miratuan një paketë t

Janë jetike, Trump me urdhër të prerë: Objektet fetare të rihapen këtë fundjavë, nëse Guvernatorët nuk binden atëherë unë
  • 2020-05-23

Janë jetike, Trump me urdhër të prerë: Objektet fetare të rihapen këtë fundjavë, nëse Guvernatorët nuk binden atëherë unë

Presidenti Trump thotë se i konsideron objektet fetare si qendra jetike dhe u ka bërë thirrje guvernatorëve të lejojnë rihapjen e tyre këtë fundjavë. Sot identifikoj objektet fetare: kishat, sinagogat, xhamitë si objekte jetike që ofrojnë shërbime esenciale, tha Presidenti Trump në kom

Rrëzimi i avionit/ Zbardhet dëshmia e të mbijetuarit: Nuk shihja asgjë, dëgjoja vetëm ulërima nga të gjitha anët. Më pas pashë dritë dhe
  • 2020-05-23

Rrëzimi i avionit/ Zbardhet dëshmia e të mbijetuarit: Nuk shihja asgjë, dëgjoja vetëm ulërima nga të gjitha anët. Më pas pashë dritë dhe

Një nga të mbijetuarit e rrëzimit të avionit me rreth 100 persona në bord, ditën e djeshm në qytetin pakistanez, Karaçi ka përshkruar përvojën e tij të tmerrshme. Pasagjeri Muhamed Zubair ishte një nga të paktën dy pasagjerët që mbijetuan pasi Airbus A320 i Pakistanit Ndërkombët

5-vjeçari humbi jetën pas lojërave me dritat në parkun e qytetit, arrestohen 2 zyrtarë të Bashkisë Berat, nën hetim dhe 4 elektricistë (EMRAT)
  • 2020-05-23

5-vjeçari humbi jetën pas lojërave me dritat në parkun e qytetit, arrestohen 2 zyrtarë të Bashkisë Berat, nën hetim dhe 4 elektricistë (EMRAT)

Ngjarja e rende diten e djeshme ne Berat ku humbi jeten nje 5-vjeçar ndersa ishte duke luajtur me dritat zbukuruese ne parkun e qytetit te Beratit ka pasur me arrestimin e 2 zyrtareve të bashkisë Berat dhe ka filluar procedimi penal në gjendje të lirë për 4 punonjës. Policia njofton se në

Pavarësisht problemeve me pasurinë, drejtuesi i lartë i Policisë kalon vetingun. Çfarë konstatoi komisioni
  • 2020-05-23

Pavarësisht problemeve me pasurinë, drejtuesi i lartë i Policisë kalon vetingun. Çfarë konstatoi komisioni

Drejtori i Forcave Lëvizëse Operacionale në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë, Sokol Bizhga, e kaloi dje vetingun, duke u konfirmuar në detyrë nga Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit. Pavarësisht se Komisioni konstatoi probleme me pasurinë e tij, duket se justifikimi që vetë Bizhga d

Nga Daci te Dvorani, ngërçi i Reformës në Drejtësi. Paralajmërimi i Xhafajt e shqetësimi i ambasadores së SHBA:  Jo marrëveshje kundër
  • 2020-05-23

Nga Daci te Dvorani, ngërçi i Reformës në Drejtësi. Paralajmërimi i Xhafajt e shqetësimi i ambasadores së SHBA: Jo marrëveshje kundër

ARISTIR LUMEZI/ Paralajmërimi amerikan për mosprekjen e Reformës në Drejtësi e gjen burimin nga shqetësimi i shprehur herët nga politikanët shqiptarë. Ish-kryetari i Komisionit të Posaçëm të Reformës Zgjedhore, Fatmir Xhafaj, nga salla e Kuvendit shprehu, dy muaj më parë, shqetësim

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama