Politika

Gjithsej 73 lajme të mbledhura për datën 23 maj 2020. Jeni duke lundruar në faqen 10
Tërheqja nga falja publike- Alfred Lela reagon pas qëndrimit të Sandër Lleshajt: Është bërë barcaletë, ish-ministrat e PD zihen kur numërojnë sa herë u shkonte në zyrë për tu thënë se
  • 2020-05-23

Tërheqja nga falja publike- Alfred Lela reagon pas qëndrimit të Sandër Lleshajt: Është bërë barcaletë, ish-ministrat e PD zihen kur numërojnë sa herë u shkonte në zyrë për tu thënë se

Nga Alfred Lela Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka thënë në një prononcim për Televizionin publik se kishte patur ndërmend ti kërkonte falje gazetarit të dhunuar (autorit të këtyre radhëve), se ia kishte kërkuar një mik i çmuar, por u tërhoq. Për këtë kishte shërbyer një

Po dëmton pa kthim  ekomorfologjinë e territorit- Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore poston videon: Si po tjetërsohet me eskavator plazhi i Dhërmiut
  • 2020-05-23

Po dëmton pa kthim  ekomorfologjinë e territorit- Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore poston videon: Si po tjetërsohet me eskavator plazhi i Dhërmiut

Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore denoncon tjetërsimin e plazhit të Dhërmiut, si pasojë e gërmimeve me eskavator. Me një shënim në facebook, ku poston një video, Forumi shkruan se nga plazh tradicional me guralecë, bregdeti i Dhërmiut po kthehet në plazh rëre, duke dëm

No Pic available
  • 2020-05-23

Klithma e dhimbjes së artistëve dhe qytetarëve- La Repubblica: Shembja e teatrit gjest i turpshëm dhe i keq. Një sulm në agim të dielën e 17 majit, ndërsa

Një gjes të “turpshëm” dhe të “keq” e quan gazeta italiane “La Repubblica” shembjen e Teatrit Kombëtar në Tiranë. Në një artikull ku shkruan rrënimin e godinës dhe situatën e krijuar më pas, ” La Repubblica” shkruan se struktura e ndërtua

Ndërron jetë në spitalin Infektiv një 64-vjeçare, ministria jep detajet
  • 2020-05-23

Ndërron jetë në spitalin Infektiv një 64-vjeçare, ministria jep detajet

Shënohet viktima e 32 e prekur nga COVID-19 në Shqipëri. Ndërron jetë në spitalin infektiv 64-vjeçarja e cila vuante nga limfoma e trurit. Ministria e Shëndetësisë thotë në njoftimin për mediat se “mbrëmjen e sotme ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv një paciente 64-vjeça

Sherr mes dy personave në Vlorë, një i plagosur
  • 2020-05-23

Sherr mes dy personave në Vlorë, një i plagosur

Sherr mes dy personave në fshatin Oshtimë të Vlorës. Një person është lënduar me sende të forta, dyshohet me shkop, raporton korespondenti i Panorama. Mësohet se autori i ngjarjes është ndaluar nga policia. Dyshohet se sherri ka nisur për motive banale. Policia nuk jep shumë detaje, p

70% e vdekjeve këtë periudhë ishin nga izolimi, Hetem Ramadani: Pandemia u përdor për të kontrolluar njerëzit
  • 2020-05-23

70% e vdekjeve këtë periudhë ishin nga izolimi, Hetem Ramadani: Pandemia u përdor për të kontrolluar njerëzit

Pandemia e Covid-19 u përdor për të kontrolluar njerëzit nga grupe të mëdha interesi thotë aplikuesi i mjekësisë alternative Hetem Ramadani i cili në asnjë moment nuk është izoluar. I ftuar në emisionin Hipokrati” në Top Channel Ramadani shpjegoi se ajo që po i vret vërtetë n

Kam punuar në një klub nate në Ibiza- Moderatorja shqiptare flet për jetën private: Isha 20-vjeç, doja një eksperiencë ndryshe. Kam  edhe konsumuar hashash në
  • 2020-05-23

Kam punuar në një klub nate në Ibiza- Moderatorja shqiptare flet për jetën private: Isha 20-vjeç, doja një eksperiencë ndryshe. Kam edhe konsumuar hashash në

Moderatorja e sportit, Albana Bejko ka folur për jetën e saj private dhe profesionale, ku ka rrëfyer gjëra që nuk i kishim dëgjuar më parë. E ftuar në emisionin Mos i fol shoferit, ajo ka treguar se ka ardhur në jetë në kohën kur prindërit e saj kanë emigruar në Hollandë në vitet 9

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama