Politika

Gjithsej 73 lajme të mbledhura për datën 23 maj 2020. Jeni duke lundruar në faqen 2
Reforma Zgjedhore/ Deklarimet për kompromis janë të pavërteta- Opozita i nis letër Gjiknurit dhe Hajdarit, propozojnë takim. Ja në cilën datë
  • 2020-05-23

Reforma Zgjedhore/ Deklarimet për kompromis janë të pavërteta- Opozita i nis letër Gjiknurit dhe Hajdarit, propozojnë takim. Ja në cilën datë

Përfaqësuesit e opozitës në Grupin Politik për Reformën Zgjedhore propozojnë të hënën si ditën e mbledhjes së këtij grupi me synimin e përmbylljes sa më shpejt të reformës. Oerd Bylykbashi i Partisë Demokratike dhe Petrit Vasili i Lëvizjes Socialiste për Integrim u kanë dërguar

Vaksina kundër koronavirusit testohet tek njerëzit në Kinë, New York Times: Është e sigurt dhe mund të mbrojë
  • 2020-05-23

Vaksina kundër koronavirusit testohet tek njerëzit në Kinë, New York Times: Është e sigurt dhe mund të mbrojë

Një vaksinë e zhvilluar në Kinë duket se është e sigurt dhe mund të mbrojë njerëzit nga infeksioni i koronavirusit COVID-19. Kështu shkruan NTY referuar disa studiuesve. Testimet e hershme u kryen nga studiues të disa laboratorëve dhe përfshinë 108 persona të moshës 18 deri në 60 v

Presidenti Meta i kthen një tjetër ligj për shqyrtim Kuvendit, ja arsyet e mosdekretimit
  • 2020-05-23

Presidenti Meta i kthen një tjetër ligj për shqyrtim Kuvendit, ja arsyet e mosdekretimit

Presidenti i vendit, llir Meta i ka kthyer Kuvendit te Shqipesise nje tjeter ligj te miratuar se fundi nga shumica parlamentare, ate per koncesionin ne Porto Romano. Eshte ligji qe ndezi debate ne Kuvendin e Shqiperise, e kunder te cilit foli ashper ish ministri i Jashtem, Ditmir Bushati, duke kerku

Lleshaj paralajmëron nga Lezha nisjen e një operacioni në shkallë kombëtare: Ndëshkimi ndaj shkelësve do jetë në 2 plane
  • 2020-05-23

Lleshaj paralajmëron nga Lezha nisjen e një operacioni në shkallë kombëtare: Ndëshkimi ndaj shkelësve do jetë në 2 plane

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka paralajmeruar sot nga Lezha, nisjen e nje operacioni te gjere te shkalle kombetare. Ndeshkim kunder te gjithe shkelësve apo dëmtuesve të mjedisit. Deklaraten Lleshaj e ka bere sot teksa ka bere nje inspektim në zonën e Lagunës së Kune Vainit dhe Tal

Fundjava në izolim, Komuniteti Mysliman Shqiptar uron besimtarët për Bajramin: Ta festojmë të gjithë bashkë. Ja ku do të falet namazi
  • 2020-05-23

Fundjava në izolim, Komuniteti Mysliman Shqiptar uron besimtarët për Bajramin: Ta festojmë të gjithë bashkë. Ja ku do të falet namazi

Ndërkohë që fundjava është në izolim KMSH ka zbardhur detajet se si do te festohet Bajrami dhe si do te behet falja. Duke vlerësuar situatën dhe ecurinë e zhvillimeve të fundit mbi përhapjen e Covid-19 në Shqipëri, KMSH bën me dije se namazi i Fitër Bajramit këtë vit do të falet n

Do vish me mua për 10.000 euro?- Pazare për një natë me Kejvina Kthellën. Pas bisedave online me një mashkull, reagon ish-velina. Ja çfarë thotë
  • 2020-05-23

Do vish me mua për 10.000 euro?- Pazare për një natë me Kejvina Kthellën. Pas bisedave online me një mashkull, reagon ish-velina. Ja çfarë thotë

Kejvina Kthella ka sqaruar fotot e bisedave të saj ku bisedonte me një mashkull për të shkuar me të për 5000 euro natën. Por ish-velina ka thënë se mesazhet nuk janë të vërteta dhe janë modifikuar me anë të një programi. Ajo është shprehur se nuk bën pazare për shit-blerje, duke

Hapje-mbylljet e Kryeministrit pa asnjë logjikë dhe bazë shkencore, ish-deputeti: Dëmtojnë shëndetin, ekonominë e demokracinë
  • 2020-05-23

Hapje-mbylljet e Kryeministrit pa asnjë logjikë dhe bazë shkencore, ish-deputeti: Dëmtojnë shëndetin, ekonominë e demokracinë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka reaguar pas vendimit të prezantuar ditën e djeshme nga Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu që fundjava do të jetë sërish e mbyllur si edhe javën e kaluar. Në një postim në facebook, Shehu shkruan se ha

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama