Politika

Gjithsej 73 lajme të mbledhura për datën 23 maj 2020. Jeni duke lundruar në faqen 3
Presidenti Meta ndan apelin e Gjermanisë dhe Francës për Kosovën: Rifillojeni tani dialogun e udhëhequr nga BE-ja!
  • 2020-05-23

Presidenti Meta ndan apelin e Gjermanisë dhe Francës për Kosovën: Rifillojeni tani dialogun e udhëhequr nga BE-ja!

Presidenti i Shqiperise, Ilir Meta ka ndare sot me ndjekesit ne faqen e tij ne Facebook, nje apel te Gjermanise dhe Frances per Kosoven, mes te cilin i keshillohet te filloje dialogun e udhehequr nga BE-ja.  Ja shkrimi i plote  Artikull i përbashkët i ministrit të Jashtëm, Jean-Yves Le Drian,

Rama izoloi vendin në ditën e Fiter Bajramit, KMSH njofton besimtarët myslimanë: Falja do të bëhet në xhamia
  • 2020-05-23

Rama izoloi vendin në ditën e Fiter Bajramit, KMSH njofton besimtarët myslimanë: Falja do të bëhet në xhamia

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka njoftuar të gjithë besimtarët myslimanë se namazi i Fitër Bajramit këtë vit do të falet nëpër xhamia sipas masave dhe protokollit të përcaktuar. “Duke vlerësuar situatën dhe ecurinë e zhvillimeve të fundit mbi përhapjen e Covid-19 në Shq

Vettingu duhet të fitojë besimin e popullit shqiptar, ambasadorja Yuri Kim tjetër mesazh për Reformën në Drejtësi: Të ecim para, hap pas hapi, pa marrë parasysh
  • 2020-05-23

Vettingu duhet të fitojë besimin e popullit shqiptar, ambasadorja Yuri Kim tjetër mesazh për Reformën në Drejtësi: Të ecim para, hap pas hapi, pa marrë parasysh

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim nëpërmjet një shënimi në Twitter ka adresuar mesazhe të qarta se vettingu duhet të vazhdojë me përgjegjshmëri për të dhënë rezultate në Reformën në Drejtësi. Ambasadorja Kim ka bërë thirrje që Reforma në Drejtësi t

No Pic available
  • 2020-05-23

Dalin shifrat/ Sa pacientë janë të shtruar dhe në terapi intensive dhe sa është numri i të prekurve aktivë me koronavirus

Nderkohe qe numri i te prekurve me koronavirus ne vend eshte shtuar sot me 8 raste te reja, situata ne spital nuk paraqet shume ndryshim nga ajo e nje dite me pare. “Aktualisht në shërbimin infektiv janë 16 pacientë të shtruar dhe vetëm 5 prej tyre në terapi intensive” beri me di

Shkon në 989 numri i të prekurve me koronavirus në vend, sot 8 raste të reja. Ja harta e përhapjes
  • 2020-05-23

Shkon në 989 numri i të prekurve me koronavirus në vend, sot 8 raste të reja. Ja harta e përhapjes

Ka shkuar në 989 numri i personave të infektuar me koronavirus në vendin tonë, me 8 raste te reja, 5 ne Tirane, 2 ne Durres dhe nje ne Kruje.  Te dhenet e reja jane bërë publike sot nga Ministria e Shëndetësisë, në raportin e situatës më të fundit të koronavirusit në vend, pas testi

Ambasadori i BE kujton gjykatësin e vrarë nga mafia, Basha reagon me mesazh të fortë: Ndëshkimi i korrupsionit dhe i krimeve elektorale të pushtetarëve, parakusht për integrimin e Shqipërisë në BE
  • 2020-05-23

Ambasadori i BE kujton gjykatësin e vrarë nga mafia, Basha reagon me mesazh të fortë: Ndëshkimi i korrupsionit dhe i krimeve elektorale të pushtetarëve, parakusht për integrimin e Shqipërisë në BE

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha teksa ka shpërndarë postimin e ambasadorit të BE-së, Luiggi Soreca ka përkujtuar në 28 vjetorin e vrasjes nga mafia, gjykatësin, Giovani Falcone. Teksa shkruan se Falcone është frymëzim për çdo magjistrat të përkushtuar ndaj drejtësisë së

Presidenti Meta njoftoi nisjen e hetimit ndërkombëtar për shembjen e Teatrit, reagon Europa Nostra: Mbrojtja e trashëgimisë është çelësi i të ardhmes evropiane
  • 2020-05-23

Presidenti Meta njoftoi nisjen e hetimit ndërkombëtar për shembjen e Teatrit, reagon Europa Nostra: Mbrojtja e trashëgimisë është çelësi i të ardhmes evropiane

Agjencia evropiane për mbrojtjen e trashëgimisë, Europa Nostra ka reaguar pas vendimit të Presidentit të Republikës, Ilir Meta në lidhje me nisjen e një hetimi ndërkombëtar për shembjen e Teatrit Kombëtar. Nëpërmjet një shënimi në Twitter, Europa Nostra kanë falënderuar Presiden

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama