Politika

Gjithsej 73 lajme të mbledhura për datën 23 maj 2020. Jeni duke lundruar në faqen 4
Hiqini dorezat, mjeku epidemiolog ndan një lajm të mirë: Virusi nuk transmetohet me lehtësi nga prekja e objekteve
  • 2020-05-23

Hiqini dorezat, mjeku epidemiolog ndan një lajm të mirë: Virusi nuk transmetohet me lehtësi nga prekja e objekteve

Mjeku epidemiolog, Ilir Alimehmeti ka ndare nje lajm te mire me gjithe ndjekesit e tij. Shume aktiv me keshilla dhe mendime lidhur me koronavirusi, epidemiologu kete here, duke iu referuar studimeve te fundit, shkruan se tani mund te hiqen dorezat, pasi koronavirusi nuk transmetohet me lehtsi mes p

FOTOT/Eli Fara feston 53-vjetorin single. Sekreti i rinisë: Mungesa e burrit në krah
  • 2020-05-23

FOTOT/Eli Fara feston 53-vjetorin single. Sekreti i rinisë: Mungesa e burrit në krah

Këngëtarja e njohur Eli Fara ka festuar ditëlindjen e 53-të këtë 21 maj brenda Shqipërisë, për shkak të mbylljes së kufijve si pasojë e pandemisë së koronavirusit. Ka qenë vajza, Marina, që i bëri një dedikim mjaft të bukur në Instagram- in saj, teksa publikoi një foto të Elit

Nga java e ardhshme çelim aktivitetet e tempujve me kufizimet përkatëse, Rama  opozitës: Janë ringjallur si ndjekës të flaktë të profetit për të nxitur komunitetin mysliman që
  • 2020-05-23

Nga java e ardhshme çelim aktivitetet e tempujve me kufizimet përkatëse, Rama opozitës: Janë ringjallur si ndjekës të flaktë të profetit për të nxitur komunitetin mysliman që

Kryeministri Edi Rama nëpërmjet një shënimi në facebook ka njoftuar se nga java e ardhme do të hapen të gjitha tempujt me të gjitha kufizimet përkatëse, ndërsa thekson se çelja e tyre nis nga dita e hënë, për festën e Fier Bajramit. Kreu i qeverisë nuk ka lënë pa ironizuar edhe

Kur Tuç Maku shtyu Loken, një plak u ngrit nga salla dhe tentoi ta qëllonte, historia e panjohur e aktorit të madh. Nga Tirana, punëtor tullash. Ja rrëfimi i mikut të tij
  • 2020-05-23

Kur Tuç Maku shtyu Loken, një plak u ngrit nga salla dhe tentoi ta qëllonte, historia e panjohur e aktorit të madh. Nga Tirana, punëtor tullash. Ja rrëfimi i mikut të tij

Dashnor Kaloçi/ Publikohet historina e panjohur e aktorit të famshëm të teatrit dhe kinematografisë shqiptare, Artist i Popullit, Loro Kovaçi, nga fëmijëria e tij në qytetin e Shkodrës ku ai frekuentonte rrethet jashtë shkollore që kishte hapur kleri katolik, si Teatri Bogdani etj, e pu

Këngëtarja Olta Boka shtatzënë me djalin e ish-deputetit, do bëhet nënë për herë të parë
  • 2020-05-23

Këngëtarja Olta Boka shtatzënë me djalin e ish-deputetit, do bëhet nënë për herë të parë

Këngëtarja Olta Boka raportohet se është në pritje të fëmijës së parë me të dashurin e saj Iv. Sipas burimeve për Iconstyle, Olta është shtatzënë dhe do të bëhet nënë së shpejti. Burimet shtuan se barku i saj i rrumbullakosur tashmë është i dukshëm. Por vetë këngëtarja n

Mijëra myslimanë që durojnë poshtërimin, gazetari tregon çi ndodhi këtë mëngjes kur donte të dilte nga Liqeni:  Lënë një njeri tu hajë kokën të gjithëve
  • 2020-05-23

Mijëra myslimanë që durojnë poshtërimin, gazetari tregon çi ndodhi këtë mëngjes kur donte të dilte nga Liqeni: Lënë një njeri tu hajë kokën të gjithëve

Gazetari dhe profesori Erion Kristo nëpërmjet një shënimi në facebook ka treguar se çfarë i ka ndodhur mëngjesin e ditës së sotme, ndërsa të gjithë thuajse ishin të përgatitur për lëvizje të lirë. Pas vendimit të djeshëm të Ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu pë

Lleshaj nuk tërhiqet nga përgjimet: Policia vepron edhe pa lejen e prokurorit
  • 2020-05-23

Lleshaj nuk tërhiqet nga përgjimet: Policia vepron edhe pa lejen e prokurorit

ETLEVA DELIA/Pavarësisht debateve që shkaktoi këtë javë në Komisionin e Sigurisë propozimi për disa ndryshime në ligjin e Policisë, që i jep të drejtën për të kryer përgjime pa lejen e Prokurorisë, ministri i Brendshëm i mbrojti edhe dje këto propozime me arsyetimin se parandalojn

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama