Politika

Gjithsej 73 lajme të mbledhura për datën 23 maj 2020. Jeni duke lundruar në faqen 5
No Pic available
  • 2020-05-23

Momente paniku, nënës tentojnë ti rrëmbejnë nga duart vajzën 4-vjeçare. Dalin detajet, kapet autori. Dyshohet se ai

Momente paniku ne Korce, kur nje djale rreth moshes 20-vjecare adoleshent ka tentuar t’i rrembeje nga duart nenes vajzen e saj 4-vjecare. Ngjarja ka ndodhur rrreth orës 22:00, mbreme, ne lagjen nr. 17 të qytetit të Korçës. Gazetarja e Panorama ben me dije se vajza ka qenë pranë nënës

ANALIZA/ Po të ishim sjellë si Suedia!- Ilir Beqaj zbërthen vendosjen e masave kufizuese: Pse Qeveritë janë për tu sharë
  • 2020-05-23

ANALIZA/ Po të ishim sjellë si Suedia!- Ilir Beqaj zbërthen vendosjen e masave kufizuese: Pse Qeveritë janë për tu sharë

Nga Ilir Beqaj Po hyjmë në një fazë të re të përballjes me Covid-19. Masat shtrënguese vijojnë të lehtësohen. Që prej fillimit të kësaj jave kanë rifilluar aktivitetet stërvitore sportive, kanë filluar të shërbejnë baret dhe restorantet, maturantët janë kthyer në bankat e shko

Opozita kërkoi takim të hënën për Reformën Zgjedhore, vjen përgjigjja: Ja kur do mbahet mbedhja, OSBE ka rezervuar sallën në
  • 2020-05-23

Opozita kërkoi takim të hënën për Reformën Zgjedhore, vjen përgjigjja: Ja kur do mbahet mbedhja, OSBE ka rezervuar sallën në

Pas letres se opozites drejtuar bashkekryetaretve te Reformes ne Drejtesi, Damian Gjiknuri dhe Rudina Hajdarit, vjen reagimi i OSBE-se. Përmes një njoftimi, OSBE-ja njofton se ka rezervuar sallën për ditën e martë, pasi e hëna e propozuar nga opozita është ditë pushimi. *** Pavarësisht s

Dokumenti në hetuesi, biseda e Maks Velos me Fadil Paçramin për xhaminë e Tiranës: Mos e shkatërroni!
  • 2020-05-23

Dokumenti në hetuesi, biseda e Maks Velos me Fadil Paçramin për xhaminë e Tiranës: Mos e shkatërroni!

Në të dyja regjimet, Maks Velo ka qenë kundër shembjes së trashëgimisë kulturore. Nuk kishte rëndësi nëse ishte para një hetuesi të komunizmit apo në një shesh fjale të lirë: Ai do të thoshte Jo! Edhe atëherë kur bëhej fjalë për objekte kulti të besimit mysliman. Studiuesi Ka

Britania shtrëngon masat, gati gjoba të rënda: Nga 8 qeshori të gjithë ata që hyjnë në vend
  • 2020-05-23

Britania shtrëngon masat, gati gjoba të rënda: Nga 8 qeshori të gjithë ata që hyjnë në vend

Nga 8 qershori të gjithë ata që hyjnë në Britaninë e Madhe duhet me detyrim të futen në vetëizolim. Kush nuk i respekton rregullat e karantinës duhet të llogarisë me dënime të rrepta. Britania e Madhe synon që me masat e karantinës të mënjanohet që infeksionet e mundshme nga jasht

Deputeti i opozitës së re, letër SPAK: Hetoni politikanët, mos u gënjeni nga deklarimi i pasurisë. Sado ti kenë fshehur
  • 2020-05-23

Deputeti i opozitës së re, letër SPAK: Hetoni politikanët, mos u gënjeni nga deklarimi i pasurisë. Sado ti kenë fshehur

Deputeti i opozites se re ne Kuvendin e Shqiperise, Andi Permeti i eshte drejtuar me nje leter SPAK, ne 28-vjetorin e vrasjes se Giovanni Falcone, heroi i Antimafias ne Itali.  Ne leter, ai kerkon nga SPAK te nise hetimin kryesisht per “kedo politikan qe ka 30 vite qe shkaterron kete vendR

Presidenti ktheu në Kuvend ligjin për koncesionin në Porto Romano, reagon PD: Mbron interesin publik, qeveria e re e dalë nga votat e shqiptarëve do
  • 2020-05-23

Presidenti ktheu në Kuvend ligjin për koncesionin në Porto Romano, reagon PD: Mbron interesin publik, qeveria e re e dalë nga votat e shqiptarëve do

Partia Demokratike ka reaguar pas vendimit të Presidentit të vendit, llir Meta për kthimin në Kuvend ligjin koncesionin në Porto Romano. Në një deklaratë për mediat, PD thotë se vendimi i Presidentit mbron interesin publik duke mos lejuar grabitjen dhe faljen e pasurive të vendit pa gar

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama