Politika

Gjithsej 73 lajme të mbledhura për datën 23 maj 2020. Jeni duke lundruar në faqen 6
FOTOT/ Pas ndarjes nga miliarderi, Angela Martini planifikon rikthimin në Shqipëri. Ja me kë është karantinuar modelja
  • 2020-05-23

FOTOT/ Pas ndarjes nga miliarderi, Angela Martini planifikon rikthimin në Shqipëri. Ja me kë është karantinuar modelja

Prej kohësh, martesa e ish-modeles Angela Martini dhe miliarderit rumun, Dragos Savulescu, ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave pas thashethemeve se çifti i kishte dhënë fund martesës mes tyre. Dragos ka probleme me drejtësinë dhe për këtë arsye nuk ishin shfaqur bashkë, madje

Ky vendim i SHBA ndaj Rusisë ngjalli tensione, demokratët letër Trumpit: Ja çfarë rrezikojnë amerikanët
  • 2020-05-23

Ky vendim i SHBA ndaj Rusisë ngjalli tensione, demokratët letër Trumpit: Ja çfarë rrezikojnë amerikanët

Ligjvënësit amerikanë janë ankuar në Shtëpinë e Bardhë, për shkak të dërgimit të dhjetëra ventilatorëve të prodhuar në SHBA për në Rusi. Ata kanë thënë se ky veprim është bërë pa justifikim dhe se potencialisht mund të privojë amerikanët e prekur nga koronavirusi, që të

Intensiteti i virusit ka rënë, mjeku Pipero flet për situatën dhe pse grafiku i rasteve ka luhatje: Në fund të majit të hapen edhe fundjavat!
  • 2020-05-23

Intensiteti i virusit ka rënë, mjeku Pipero flet për situatën dhe pse grafiku i rasteve ka luhatje: Në fund të majit të hapen edhe fundjavat!

Mjeku i njohur Pëllumb Pipero, duke pohuar se intensiteti i virusit ka rene, propozon qe ne fund te majit te hapen edhe fundjavat. Në një lidhje me Skype me studion e lajmeve në News 24 ka dhënë një lajm të mirë për të gjithë qytetarët që vuajnë izolimin gjatë fundjavave si pasojë

No Pic available
  • 2020-05-23

Ndryshimi i sistemit zgjedhor do të shpërthejë Kushtetutën?, eksperti Kristaq Kume: Një truk i PS-PD për ta shtyrë në

Eksperti zgjedhor, Kristaq Kume, thotë për DW thotë se ndryshimi i sistemit zgjedhor nga votimi me lista të mbyllura tek ai me lista të hapura do të mundësojë ardhjen e një elite të re politike në Shqipëri. DW: Z.Kume, në çfarë konteksti e vendosni propozimin e SHBA, që Shqipëria

Ngjarje e rëndë, humb jetën djali 13-vjeçar. Policia: Dyshohet se
  • 2020-05-23

Ngjarje e rëndë, humb jetën djali 13-vjeçar. Policia: Dyshohet se

Një djalë i mitur, vetëm 13 vjeç ka humbur jetën sot në Prrenjas. Sipas policisë, djali dyshohet se aksidentalisht ka rënë në një gropë me ujë. “Më datë 23.05.2020 në fshatin Katjel, Prrenjas shtetasi E.D., 13 vjeç, dyshohet se aksidentalisht ka rënë në një gropë me ujë

Sindromi i rrallë dhe shumë serioz që prek fëmijët dhe adoleshentët. Lidhja me koronavirusin dhe alarmi që ngre UNICEF
  • 2020-05-23

Sindromi i rrallë dhe shumë serioz që prek fëmijët dhe adoleshentët. Lidhja me koronavirusin dhe alarmi që ngre UNICEF

Ky është një virus i ri dhe ne ende po mësojmë se si preken fëmijët ose gratë shtatzëna. Ne e dimë se është e mundur që njerëzit e çdo moshe të infektohen dhe ta transmetojnë virusin, megjithëse personat e moshuar ose ata me probleme mjekësore para-ekzistuese duket se kanë më s

No Pic available
  • 2020-05-23

Koronavirusi/ Corriere della Sera: Si fitoi Shqipëria dhe Greqia me Covid-19, ndoshta në javët vendimtare të janarit e shkurtit, njerëzit

Gazeta e përditshme italiane Corriere Della Sera, në një shkrim me titull “Koronavirusi në Evropë: pse Rumania, Bullgaria, Shqipëria dhe Greqia kanë pasur më pak vdekje“, analizon shpërthimin e pandemisë në Evropë dhe veçon këto shtete për atë që ajo e quan ndoshta një

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama