Politika

Gjithsej 73 lajme të mbledhura për datën 23 maj 2020. Jeni duke lundruar në faqen 7
Foto nga paparazi/ Nuk bën jetë qeni nëse jeton me Luan Ramën
  • 2020-05-23

Foto nga paparazi/ Nuk bën jetë qeni nëse jeton me Luan Ramën

Nuk ngeli njeri pa thënë sa qen i bukur, teksa ish-deputeti i LSI-së, Luan Rama, e kishte marrë për ta nxjerrë shëtitje. Me sa duket, zoti Rama e ka përzemër këtë kafshë, pasi duket që e mban shumë mirë dhe nuk harron ti kushtojë vëmendjen e duhur kësaj kafshe kaq të mirë, por q

Zbulohet ndikimi që ka koronavirusi tek gratë shtatzëna, ja çfarë dëmton
  • 2020-05-23

Zbulohet ndikimi që ka koronavirusi tek gratë shtatzëna, ja çfarë dëmton

Një studim i fundit mjekësor ka gjetur prova të dëmtimit të placentës, organit që vepron si zorrë, veshkë, mëlçi dhe mushkëri për një fetus në mbi 16 gra shtatzëna, të cilat ishin prekur nga koronavirusi. Nuk janë për tu alarmuar, por janë gjetje që më shqetësojnë. Kështu u

Morëm fund/ Rama nxjerr tjetër video provokuese për Bashën, ja çfarë shkruan
  • 2020-05-23

Morëm fund/ Rama nxjerr tjetër video provokuese për Bashën, ja çfarë shkruan

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në profilin e tij në Instagram një video humoristike të një vajze që ka shfrytëzuar “lapsusin” e kryetarit të PD Lulzim Basha në Kuvend me llogaritjet matematikore për të krijuar pak humor. Me cilësimin “Artiste”, e shoqëron Ram

Familja e priste në shtëpi, asnjë gjurmë nga 18-vjeçari prej 5 ditësh. Për herë të fundit ishte me
  • 2020-05-23

Familja e priste në shtëpi, asnjë gjurmë nga 18-vjeçari prej 5 ditësh. Për herë të fundit ishte me

Një 18- vjeçar rezulton i zhdukur prej 5 ditësh. Alarmin e ka ngritur familja e tij në polici. Të afërmit kanë thënë se kishte shkuar në malin e Korabit për të kërkuar bimë. Bëhet fjalë për 18- vjeçarin Ardian Pali i cili shkoi për të mbledhur bimë në mal dhe nuk u kthye më,

Pa Reformën Zgjedhore dhe atë në Drejtësi, ska BE, pas deklaratës së ambasadores Yuri Kim reagon Myslim Murrizi: Besoj shumë se ju do denonconi pazaret
  • 2020-05-23

Pa Reformën Zgjedhore dhe atë në Drejtësi, ska BE, pas deklaratës së ambasadores Yuri Kim reagon Myslim Murrizi: Besoj shumë se ju do denonconi pazaret

Deputeti i opozitës parlamentare, Myslim Murrizi ka reaguar pas deklaratës së ambasadores amerikane, Yuri Kim, e cila e bëri të qartë se pa Reformën Zgjedhore dhe pa atë në Drejtësi, Shqipëria nuk do të hyjë në BE. Në një postim në facebook, teksa është shprehur besimplotë se am

Nëna po ulërinte, u tmerrua, ai ia tërhoqi vajzën nga dora dhe, dëshmitari tregon momentet e panikut, si shpëtoi 4-vjeçarja nga rrëmbimi
  • 2020-05-23

Nëna po ulërinte, u tmerrua, ai ia tërhoqi vajzën nga dora dhe, dëshmitari tregon momentet e panikut, si shpëtoi 4-vjeçarja nga rrëmbimi

Një nga djemtë dëshmitarë të momenteve të panikut që ndodhën sot në Korçë, kur një djalë rreth moshes 20-vjecare ka tentuar t’i rrëmbejë nga duart nënës vajzën e saj 4-vjecare, ka treguar të gjithë ngjarjen. Duke folur për mediat, djali i quajtur Xhoniel Qelemeni, banor i

No Pic available
  • 2020-05-23

E shtuna plot diell e Presidentit Meta, ja ku ka zgjedhur ta kalojë dhe mesazhi që jep

  Presidenti Ilir Meta ka zgjedhur ta kalojë këtë fundjavë jo larg Tiranës. Në fshatin Vishnje, kreu i shtetit ka kaluar të shtunën plot diell. Në një postim në rrjetet sociale, ku publikon edhe këtë foto, Meta jep edhe një mesazh, se fundjava i ka shërbyer edhe për reflektim.

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama