Politika

Gjithsej 73 lajme të mbledhura për datën 23 maj 2020. Jeni duke lundruar në faqen 8
VIDEO/ Aleanca për Teatrin shtrin aksionin dhe në Shkodër, mbledh firma për rindërtimin e Teatrit siç ishte
  • 2020-05-23

VIDEO/ Aleanca për Teatrin shtrin aksionin dhe në Shkodër, mbledh firma për rindërtimin e Teatrit siç ishte

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka shtrirë aksionin e saj edhe në Shkodër, ku u ka kërkuar qytetarëve të firmosin për rindërtimin e Teatrit Kombëtar siç ishte para prishjes së godinës. Firmat e qytetarëve po mblidhen në oborrin e Teatrit “Migjeni”, ndërsa të pranishëm

Po të silleshim si Suedia me pandeminë? Ish ministri Ilir Beqaj: Do kishim mbi 1 mijë të vdekur dhe
  • 2020-05-23

Po të silleshim si Suedia me pandeminë? Ish ministri Ilir Beqaj: Do kishim mbi 1 mijë të vdekur dhe

Ish-ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj analizon masat e qeverisë shqiptare gjatë pandemisë nga COVID-19 duke e krahasuar me Suedinë, që bëri të kundërtën e asaj çfarë bëri Shqipëria. Deputeti socialisth thotë se nëse Shqipëria do të kishte përqafuar qasjen suedeze të moskufi

Koronavirusi/ Kura që përdor Trump rrit shkallën e vdekshmërisë- Studimi: Ilaçi nuk duhet tu jepet pacientëve me Covid-19, përveç në
  • 2020-05-23

Koronavirusi/ Kura që përdor Trump rrit shkallën e vdekshmërisë- Studimi: Ilaçi nuk duhet tu jepet pacientëve me Covid-19, përveç në

Hydroxychloroquine, ilaçi anti-malarias që Presidenti i SHBA, Donald Trump, tha po merr për të parandaluar Covid-19, ka rritur shkallën e vdekshmërisë në pacientët e trajtuar me të në spitalet në të gjithë botën, ka treguar një studim. Sipas “The Guardian”, një studim mb

Platforma e Presidentit Meta dhe deklaratat e ambasadores amerikane, Bylykbashi tregon çfarë do ndodhë me Reformën Zgjedhore
  • 2020-05-23

Platforma e Presidentit Meta dhe deklaratat e ambasadores amerikane, Bylykbashi tregon çfarë do ndodhë me Reformën Zgjedhore

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike në Këshillin Politik për Reformën Zgjedhore, Oerd Bylykbashi i ftuar në emisionin Kjo Javë në News 24 deklaroi se për të ndryshuar sistemin zgjedhor nuk mjafton vetëm zelli apo ideologjia. Ajo që është më e rëndësishme është gadishmeria e të

Teatri sështë pronë partie, por e kombit- Aktori Bujar Asqeriu: Prisja që qeveria ti vinte gishtin kokës. As El Chapo su sulmua me kaq policë
  • 2020-05-23

Teatri sështë pronë partie, por e kombit- Aktori Bujar Asqeriu: Prisja që qeveria ti vinte gishtin kokës. As El Chapo su sulmua me kaq policë

Aktori Bujar Asqeriu tha se priste reflektim nga qeveria për shembjen e Teatrit Kombëtar. i ftuar në emisionin Kjo Javë të Nisida Tufës në News24, Asqeriu thotë se as kryetrafikanti i Meksikës, El Chapo nuk u sulmua me aq policë. Asqeriu thotë se Teatrin e mbrojnë personalitete si Aur

Shoqëria civile çan rrethimin dhe hyn te Parku i Liqenit, përplasje me policinë. Pedagogu Erion Kristo: Po na racionohet ajri ooo
  • 2020-05-23

Shoqëria civile çan rrethimin dhe hyn te Parku i Liqenit, përplasje me policinë. Pedagogu Erion Kristo: Po na racionohet ajri ooo

Shoqëria Civile ka çarë rrethimin e vendosur tek Parku i Liqeni t këtë pasdite dhe janë futur brenda duke u përplasur edhe me Policinë. Pedagogu Erion Kristo në një lidhje live në Facebook, i ka bërë thirrje qytetarëve të mos presin duke ju drejtuar “ore akoma prisni te Covid-i

Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore: Ja tetë shkeljet e Bashkisë Tiranë për Teatrin Kombëtar
  • 2020-05-23

Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore: Ja tetë shkeljet e Bashkisë Tiranë për Teatrin Kombëtar

Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore ka publikuar tetë shkeljet që, sipas tyre, Bashkia Tiranë ka bërë me shembjen e Teatrit Kombëtar. Me një shënim në facebook, Forimi shkruan se tetë shkeljet janë mbledhur pas një bashkëpunimi të ekspertëve të disa fushave. Në shënim

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama