Politika

Gjithsej 73 lajme të mbledhura për datën 23 maj 2020. Jeni duke lundruar në faqen 9
Edhe pse të lanë zhveshur e zbathur, ti pate shumë për të dhuruar, aktorja Yllka Mujo poston foton nga Teatri i shembur dhe disa fjalë të ndjera
  • 2020-05-23

Edhe pse të lanë zhveshur e zbathur, ti pate shumë për të dhuruar, aktorja Yllka Mujo poston foton nga Teatri i shembur dhe disa fjalë të ndjera

Aktorja e njohur Yllka Mujo ka postuar disa rreshta të ndjerë për Teatrin Kombëtar që u shemb mesnatën e 17 majit. Në porfilin e saj në rrjetet sociale, aktorja shkruan ndër të tjera: “Ne rrenojat e tua ti mban dashurine e madhe dhe dhimbjen time te thelle, mban dritherimat e perk

Aktori Zef Deda përlotet dhe puth muret e teatrit Migjeni në Shkodër- Nuk guxojnë ta prekin këtë tempull. Qeveria mafie që po shkatërron vendin
  • 2020-05-23

Aktori Zef Deda përlotet dhe puth muret e teatrit Migjeni në Shkodër- Nuk guxojnë ta prekin këtë tempull. Qeveria mafie që po shkatërron vendin

Aktori i mirënjohur, Zef Deda, i është bashkuar nismës së Aleancës për mbrojtjen e Teatrit, të cilët ishin sot në Shkodër ku kërkuan firmat e qytetarëve për ndërtimin e  Teatrit Kombëtar siç ishte para se të shembej. Ndërsa mori mikrofonin për të folur, Deda puthi muret e teat

Foto nga paparazi/ U tërhoq plotësisht nga jeta publike, si duket Luiza Xhuvani në përditshmëri
  • 2020-05-23

Foto nga paparazi/ U tërhoq plotësisht nga jeta publike, si duket Luiza Xhuvani në përditshmëri

Pas burgosjes së djalit, aktorja Luiza Xhuvani la karrierën e saj në politikë, por gjeti forca për të mos e lënë karrierën e teatrit. Tashmë që bashkëshorti i saj, ish-regjisori i njohur Gjergj Xhuvani nuk jeton më, duket se zonja Xhuvani është tërhequr plotësisht në jetën e saj

LAJM I FUNDIT/ Ndërron jetë në spitalin Infektiv një 64-vjeçare, ministria jep detajet
  • 2020-05-23

LAJM I FUNDIT/ Ndërron jetë në spitalin Infektiv një 64-vjeçare, ministria jep detajet

Shënohet viktima e 32 e prekur nga COVID-19 në Shqipëri. Ndërron jetë në spitalin infektiv 64-vjeçarja e cila vuante nga limfoma e trurit. Ministria e Shëndetësisë thotë në njoftimin për mediat se “mbrëmjen e sotme ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv një paciente 64-vjeça

Teatri u shemb me ndihmën e 1500 policëve? Rama: Rrënuam një karakatinë
  • 2020-05-23

Teatri u shemb me ndihmën e 1500 policëve? Rama: Rrënuam një karakatinë

Kryeministri Edi Rama ka replikuar me disa ndjekës në profilin e tij në Facebook. Lidhur me çështjen e shembjes së Teatrit Kombëtar, Rama duke iu përgjigjur një komentuesi thotë se “nuk kemi rrenuar teater kombetar po nje karakatine dhe nuk kane qene 1500 police po aq sa duheshin pe

No Pic available
  • 2020-05-23

Brenda 50 ditëve 180 telefonata për këshillim gjatë karantinës/ COVID-19 dhe tërmeti shtojnë çrregullimet psikologjike në Lezhë

Periudha e karantinës është shoqëruar me kërkesa të shumta për ndihmë psikologjike për në Qarkun e Lezhës, duke e renditur këtë zonë me numrin më të lartë të personave në rang vendi, që kanë kërkuar këshillim online tek psikologët. Të dhënat janë bërë publike nga Urdhër

No Pic available
  • 2020-05-23

FOTO/ Rama uron Fitër Bajramin: Paqja dhe mëshira e Allahut qoftë me ju

Kryeministri Edi Rama ka uruar të gjithë besimtarët për festën e Fitër Bajramit, pas sakrificës së muajit të Ramazanit. Me një shënim në facebook, Rama ka zgjedhur të urojë besimtarët me një foto nga xhamia e Ethem Bej në Tiranë, ku shkruhet: Paqja dhe mëshira e Allahut qoftë me

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama