Politika

Gjithsej 64 lajme të mbledhura për datën 24 maj 2020. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2020-05-24

EMRI/ Vritet me kallashnikov 25 vjeçari në Vlorë. Pas krimit, makinës i vihet zjarri. Policia gjeti brenda saj

Një 25 vjeçar është vrarë me armë zjarri rreth 00.30 të natës që lamë pas. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Uji i Ftohtë”, pranë zonës së quajtur “7 pallatet në qytetin e Vlorës, ku ka mbetur i vrarë shtetasit Kristian Breshanaj. Viktima është qëlluar me pesë pl

Qëllohet me armë zjarri 29 vjeçari, forcat e rendit arrestojnë autorin pas një orë e gjysmë ndjekje dhe kërkime. Policia jep detaje
  • 2020-05-24

Qëllohet me armë zjarri 29 vjeçari, forcat e rendit arrestojnë autorin pas një orë e gjysmë ndjekje dhe kërkime. Policia jep detaje

Një 29 vjeçar ka mbetur i plagosur me armë zjarri në orët e hershme të mëngjesit të sotëm. Ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur tek ish-fabrika e letrës, në Kavajë, ku ka mbetur i plagosur shtetasi me iniciale M.Xh., i cili u dërgua në spitalin e Durrësit. Policia thotë se ka arr

FOTO-VIDEO/ Dalin pamjet. Kjo është makina e djegur nga autorët e ekzekutimit të 25 vjeçarit. Brenda mjetit u gjet automatiku
  • 2020-05-24

FOTO-VIDEO/ Dalin pamjet. Kjo është makina e djegur nga autorët e ekzekutimit të 25 vjeçarit. Brenda mjetit u gjet automatiku

Një vrasje ka tronditur Vlorën mëngjesin e sotëm. Një 25 vjeçar është ekzekutuar me kallashnikov. Jo shumë larg vendit ku u krye vrasja, policia ka gjetur një automjet të djegur, në brendësi të të cilës u gjet edhe arma e zjarrit. Ngjarja ka ndodhur në lagjen Uji i Ftohtë, pranë

Myslimanët shqiptarë festojnë Fiter Bajramin ndryshe nga vitet e shkuara. Mesazhi i kreut të KMSH
  • 2020-05-24

Myslimanët shqiptarë festojnë Fiter Bajramin ndryshe nga vitet e shkuara. Mesazhi i kreut të KMSH

Me një numër të kufizuar besimtarësh në Xhaminë e Pazarit në Tiranë, kreu i komunitetit mysliman, Bujar Spahiu kreu faljen e Fiter Bajramit, që kulmon pas një muaji agjërimi nga ana e besimtarëve. Ndryshe nga vitet e tjera ku namazi i Bajramit falej në sheshet e qyteteve, këtë vit p

Dëgjova ulërima, një plumb hyri në derën e gjitones- Dëshmia e fqinjes së viktimës në Vlorë: Si e njoh 25 vjeçarin, me baba mjek dhe nënën arsimtare
  • 2020-05-24

Dëgjova ulërima, një plumb hyri në derën e gjitones- Dëshmia e fqinjes së viktimës në Vlorë: Si e njoh 25 vjeçarin, me baba mjek dhe nënën arsimtare

Një fqinje e 25 vjeçarit të vrarë me armë zjarri në Vlorë, pohon se i riu nuk ishte person problematik, ndërsa qëndronte në shtëpi, pasi nuk punonte. Ajo tha mes të tjerash se kishte dëgjuar ulërima gjatë natës, dhe mendonte se mos dikush ishte i sëmurë. Ndër të tjerat ajo tha s

Kjo është fotoja e të riut të ekzekutuar në Vlorë, djali i mjekut të njohur në qytet. Dyshohet se u nxor në pritë
  • 2020-05-24

Kjo është fotoja e të riut të ekzekutuar në Vlorë, djali i mjekut të njohur në qytet. Dyshohet se u nxor në pritë

I riu që mbeti i vrarë me armë zjarri gjatë natës që lamë pas në qytetin e Vlorës, është nxjerrë në pritë. Kristjan Breshanaj është lajmëruar nga persona të tjerë dhe sapo ka dalë nga banesa e tij është qëlluar me armë zjarri automatike duke i shkaktuar vdekjen e menjëhersh

Kishte gjetur vend të veçantë për fshehjen e kokainës, i riu shqiptar arrestohet nga policia. Mijëra euro i zbulohen mes të brendshme në
  • 2020-05-24

Kishte gjetur vend të veçantë për fshehjen e kokainës, i riu shqiptar arrestohet nga policia. Mijëra euro i zbulohen mes të brendshme në

Një i ri shqiptar ka përfunduar në prangat e policisë italiane, pasi ekipet e patrullës e pikasën atë teksa fshihte lëndë narkotike. I riu me iniciale F.J., 25 vjeç, kishte gjetur një vend të veçantë fshehjeje për drogën. Gjatë vëzhgimeve, i riu u pikas duke marrë diçka nën nj

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama