Politika

Gjithsej 30 lajme të mbledhura për datën 25 maj 2020. Jeni duke lundruar në faqen 1
Zbulohen prapaskenat pas takimit me Voltana Ademin, si u zbut revolta në Shkodër
  • 2020-05-25

Zbulohen prapaskenat pas takimit me Voltana Ademin, si u zbut revolta në Shkodër

Katër ditë bojkot stërvitjes dhe më në fund vjen zgjidhja. Në ditën e Fiter Bajramit, Vllaznia gjen akordin me lojtarët për ti rikthyer në stërvitje sot në orën 09:00. E shtuna dhe e diela kanë qenë shumë intensive, derisa futbollistët vendosën unanimisht të pranojnë garancinë

Zbardhet axhenda e mbledhjes/ Rikthimi i tryezës, ku ndahen PD dhe PS për administrimin e zgjedhjeve
  • 2020-05-25

Zbardhet axhenda e mbledhjes/ Rikthimi i tryezës, ku ndahen PD dhe PS për administrimin e zgjedhjeve

MARIGLEN KUME/ Këshilli Politik rikthehet në tryezën e Reformës Zgjedhore pas një ndërprerjeje dyjavore, për shkak të situatës së tensionuar politike që shkaktoi shembja e Teatrit Kombëtar mëngjesin e së dielës më 17 maj. Katërshja politike ka vendosur për të tretën herë një af

No Pic available
  • 2020-05-25

Vazhdon lehtësimi i masave kufizuese në Evropë, nga takimi deri në 10 persona tek

Qeveritë evropiane më 25 maj filluan fazën e re të lehtësimit të masave kundër pandemisë, pasi numri i të infektuarve të rinj po vazhdon të bjere. Në Gjermani dhe Çeki janë hapur restoranet, pasi më herët ishte lejuar vetëm shërbimi jashtë ambienteve të mbyllura, kryesisht në te

Shqipëria, ndër vendet me varësi më të lartë nga turizmi në botë, pasoja nga Covid-19
  • 2020-05-25

Shqipëria, ndër vendet me varësi më të lartë nga turizmi në botë, pasoja nga Covid-19

Shqipëria vlerësohet si një nga shtetet që do ta vuajë më shumë pandeminë e Covid-19 në ekonominë e saj, me një rënie që varion nga -5% sipas FMN dhe Bankës Botërore, deri në -9%, sipas BERZH. Varësia e lartë nga turizmi, është një prej arsyeve kryesore, që i bën pesimiste par

Një numër i konsiderueshëm banorësh të zonës do të punësohen, Rama e nis ditën me këtë lajm. Ja video që publikon
  • 2020-05-25

Një numër i konsiderueshëm banorësh të zonës do të punësohen, Rama e nis ditën me këtë lajm. Ja video që publikon

Kryeministri Rama e ka nisur diten duke ndare nje lajm te mire per gjithe banoret e zones se Malesise se Madhe, ku njofton ngritjen e fabrikes se re agropërpunuese e përgatitjes së esencës së frutave dhe prodhimin prej tyre të lëngjeve natyrale. “Ky investim do të ndikojë ndjeshëm n

Nga Sheshi Skënderbej, Pallati i Qeverisë e Teatri i madh i dramës, zbulohet plani rregullues i Tiranës i vitit 1953
  • 2020-05-25

Nga Sheshi Skënderbej, Pallati i Qeverisë e Teatri i madh i dramës, zbulohet plani rregullues i Tiranës i vitit 1953

Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur e planit rregullues të Tiranës të cilën e kishte marrë përsipër arkitekti Grani Strazimiri që kur ishte student në Bashkimin Sovjetik pas vitit 1945 dhe si tentoi ai ta vinte në zbatim kur u kthye nga studimet në fillimin e viteve 50-të, ai

Ndahet nga jeta ish-kreu i PD në Mirditë, Basha: La gjurmë të thella në historikun e ri të pushtetit vendor
  • 2020-05-25

Ndahet nga jeta ish-kreu i PD në Mirditë, Basha: La gjurmë të thella në historikun e ri të pushtetit vendor

Kreu i PD-se, Lulzim Basha ka reaguar me nje mesazh ngushellimi pas ndarjes nga jeta te ish kreut te PD-se, ne Mirdite, Preng Toma. Me nje shenim ne faqen e tij ne Facebook, Basha thekson se “Preng Toma la gjurmë të thella në historikun e ri të pushtetit vendor në Shqipëri dhe me emri

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama