Politika

Gjithsej 15 lajme të mbledhura për datën 30 qershor 2020. Jeni duke lundruar në faqen 1
Operacion i madh, 37 të arrestuar për trafik ndërkombëtar droge me vlerë 40 mln euro. Mes tyre edhe shqiptarë
  • 2020-06-30

Operacion i madh, 37 të arrestuar për trafik ndërkombëtar droge me vlerë 40 mln euro. Mes tyre edhe shqiptarë

Policia italiane ne bashkepunim edhe me autoritetet shqiptare kane arrestuar 37 persona, te akuzuar si pjese e nje rrjeti te trafikut nderkombetar te droges. Mediat italiane raportojne se gjate operacionit jane sekuestruar 3 tone e gjysmë drogë, e llojit marijuanë, hashash e kokainë, e ndare

Dy persona vihen në pranga, i moshuari procedohet i lirë. Policia jep detajet, ja çfarë u zbulua
  • 2020-06-30

Dy persona vihen në pranga, i moshuari procedohet i lirë. Policia jep detajet, ja çfarë u zbulua

Dy persona jane vene ne pranga dhe nje i moshuar eshte hetuar ne gjendje te lire, pas nje aksioni policor ne vijim te kontrollit intensiv te territorit për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike. Policia ben me dije se ka finalizuar me sukses operacioni policor i koduar “VeliqotiR

E vetmja rrugë për të ecur përpara është, ftesa e Metës, Ruçi shkon sot në Presidencë, ja për çfarë do diskutohet
  • 2020-06-30

E vetmja rrugë për të ecur përpara është, ftesa e Metës, Ruçi shkon sot në Presidencë, ja për çfarë do diskutohet

Presidenti Ilir Meta takohet sot në Presidencë me kryeparlamentarin Gramoz Ruçi. Pak ditë më parë, kreu i shteti i dërgoi një ftesë kreut të Kuvendit për një takim sa më shpejt të jetë e mundur për të diskutuar lidhur me reformën në drejtësi. Mësohet se takimi do të mbahet në

No Pic available
  • 2020-06-30

Vetëm sot 3 viktima/ Si është situata në Infektiv, ministria: Vijojnë shtrimet, ja sa pacientë janë të intubuar

Shtimi i rasteve te koronavirusit ne vend dhe numri i pacienteve qe humbin betejen me semundjen e ka bere kritike situaten ne Infektiv, nderkohe qe specialistet vazhdojne apelin per te rritur ne maksimum kujdesin.  Ne deklaraten e sotme per mediat, Ministria e Shendetesise, beri me dije se vijojne

Shkatërrimi i rrjetit të trafikut/ Kreu i SPAK: Jo vetëm arrestim, por edhe sekuestrime. Do hetojmë dhe çojmë para drejtësisë edhe autoritetet shtetërore që
  • 2020-06-30

Shkatërrimi i rrjetit të trafikut/ Kreu i SPAK: Jo vetëm arrestim, por edhe sekuestrime. Do hetojmë dhe çojmë para drejtësisë edhe autoritetet shtetërore që

Pas aksionit te madh te perbashket Itali-Shqiperi, me 37 te arrestuar, mes tyre edhe shqiptare, me sekuestrimin e 3.5 tone droge me vlere 40 milione euro, kreu i SPAK ne Shqiperi, Arben Kraja ka garantuar se do te hetohen dhe dergohen para ligjit autoritetet qe kane lejuar apo favorizuar kete trafik

No Pic available
  • 2020-06-30

Ekzekutimi i Hekuran Billës/ Detaje nga gjyqi i 26-vjeçares, rrëfimi për njohjen me Sebastianin dhe ftesa në Instagram me hasmin e të dashurit

XHENTILA GJOSHI/ Adiola Lakra, 26-vjeçarja e arrestuar si bashkëpunëtore në ekzekutimin e 40-vjeçarit Hekuran Billa, ka dëshmuar para oficerëve gjyqësorë duke treguar lidhjen me viktimën dhe njohjen me hasmit e tij. Ajo ka shpjeguar se ka qenë në një lidhje me Billën, ndërsa ditën

Ka ndodhur diçka e rëndë dhe thellësisht e padrejtë, Rama në Kosovë flet për aktakuzat ndaj Thaçit e Veselit: Publikimi i saj vjen në një moment që
  • 2020-06-30

Ka ndodhur diçka e rëndë dhe thellësisht e padrejtë, Rama në Kosovë flet për aktakuzat ndaj Thaçit e Veselit: Publikimi i saj vjen në një moment që

Kryeministri Edi Rama në një komunikim per mediat nga Kosova, u shpreh se fletërrufeja, sikurse e ka quajtur ai akt-akuzen nga Gjykata Speciale, per Presidentin Hashim Thaçi eshte dicka thellesisht e padrejtë.  Hyrjen përfundimisht në funksion të rrjetit të përbashkët elektro-energjitik

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama