Politika

Gjithsej 41 lajme të mbledhura për datën 02 korrik 2020. Jeni duke lundruar në faqen 1
Hapja e ambasadave/ Dëshmia e ish-funksionarit partiak: Porositë që na jepnin në mbledhjet e shtabit që kryesonte Adil Çarçani, ai dremiste dhe diplomatët e huaj që u implikuan
  • 2020-07-02

Hapja e ambasadave/ Dëshmia e ish-funksionarit partiak: Porositë që na jepnin në mbledhjet e shtabit që kryesonte Adil Çarçani, ai dremiste dhe diplomatët e huaj që u implikuan

Dashnor Kaloçi/ Publikohet rrefimi i Preng Vorfit, ish-instruktor i Propogandës së Komitetit të Partisë të Rajonit nr. 3 në Tiranë, i cili tregon të gjitha ngjarjet e ndodhura në korrikun e vitit 1990, me ambasadat e huaja në Tiranë dhe mbledhjet e zhvilluara nga partia shtet e asaj kohe

Flitet shumë për viktimat e Covid-19, por ja çpo ndodh me shifrat e të shëruarve në botë nga koronavirusi
  • 2020-07-02

Flitet shumë për viktimat e Covid-19, por ja çpo ndodh me shifrat e të shëruarve në botë nga koronavirusi

I ka kaluar mbi 6 milionë numri i personave të shëruar nga koronavirusi në mbarë botën. Sipas të dhënave në faqen e internetit “Worldometer”, e cila mbledh shifrat mbi pandeminë, deri më tani në botë betejën me koronavirusin kanë arritur ta fitojnë 6.032.985 persona. Dhj

U shkel ligji/ Kontrolli i Lartë i Shtetit publikon auditin për shembjen e Teatrit: IMK ti kërkojë Qeverisë
  • 2020-07-02

U shkel ligji/ Kontrolli i Lartë i Shtetit publikon auditin për shembjen e Teatrit: IMK ti kërkojë Qeverisë

ARDIT HOXHA/ Kontrolli i Lartë i Shtetit ka zhvilluar një audit në Institutin e Monumenteve të Kulturës, pas shembjes së godinës të Teatrit Kombëtar. Në auditin e publikuar nga KLSH-ja evidentohen disa shkelje në procedurat e ndjekura nga institucionet në procesin e kalimit të pronës

Aksidenti me vdekje, përndjekja e një femre dhe tensioni në zyrat e Konsullatës italiane, katër persona në pranga. Ja çndodhi
  • 2020-07-02

Aksidenti me vdekje, përndjekja e një femre dhe tensioni në zyrat e Konsullatës italiane, katër persona në pranga. Ja çndodhi

Katër persona ranë në prangat e policisë së Vlorës në flagrancë, për vepra të ndryshme penale. K. I., 35 vjeç, banues në Vlorë, u kap pasi duke drejtuar automjetin në lagjen “Ujë i Ftohtë” Vlorë, ka goditur 75 vjeçarin Q. L, i cili ndërroi jetë në Spitalin Rajonal.

Thesi me miell u zëvendësua me 2 kg hurma arabie, PD: Investigim shokues, ska mbetur më asnjë gram humanizëm tek kjo qeveri
  • 2020-07-02

Thesi me miell u zëvendësua me 2 kg hurma arabie, PD: Investigim shokues, ska mbetur më asnjë gram humanizëm tek kjo qeveri

Partia Demokratike ka reaguar pas publikimit te investigimit të gazetës BIRN, i cili tregonte si Qeveria manipuloi bilancin e ndihmave për shtresat në nevojë gjatë karantines nga COVID-19. Ish deputetja e PD, Dhurata Çupi në një deklaratë për mediat thotë se ky investigim është shokue

Rama flet për provokime e ultimatume, tregon pikën e paktit që e ka zhgënjyer dhe i përgjigjet PD: Skeni tagër ti jepni urdhër Kuvendit
  • 2020-07-02

Rama flet për provokime e ultimatume, tregon pikën e paktit që e ka zhgënjyer dhe i përgjigjet PD: Skeni tagër ti jepni urdhër Kuvendit

Kryeministri Rama i ka kthyer përgjigje të prerë Partisë Dmeokratyike, që mes një kërkese i drejtohej Kuvendit të Shqipërisë të miratonte Kodin Zgjedhor në seancën e radhës plenare. Nga foltorja e Kuvendit, kreu i qeverisë, ka replikuar nga deputeten e opozitës Rudina Hajdari, duke i

No Pic available
  • 2020-07-02

VIDEO/ Ska këllqe njeri të më kundërshtojë mua, babën mos ma përmend- Tension në Kuvend, Garda afrohet në foltore, Murrizi kërkon të marrë fjalën, por RuçiNdërpritet seanca

Kërkesa e deputetit Myslim Murrizi për të marrë fjalën ka shkaktuar tension dhe ndërprerje të seancën pasi kreu i Kuvendit nuk e ka lejuar. Në foltoren e Parlamentit u ngritën deputetët e opozitës parlamentare dhe u afruan edhe punonjësit e Gardës, por këtyre të fundit, Ruçi i kër

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama