Politika

Gjithsej 64 lajme të mbledhura për datën 03 korrik 2020. Jeni duke lundruar në faqen 1
Alarmi nga koronavirusi, 40 shtete amerikane me infeksione në rritje. Ekspertët: Duhet veprim urgjent përpara se
  • 2020-07-03

Alarmi nga koronavirusi, 40 shtete amerikane me infeksione në rritje. Ekspertët: Duhet veprim urgjent përpara se

Udhëheqësit botërorë nuk mund të zgjedhin mes ekonomisë dhe shpëtimit të jetëve të njerëzve, tha eksperti më i lartë i sëmundjeve infektive. “Pra le të bëjmë të mundur që shëndeti publik të na ndihmojë të hapim ekonominë“, tha doktor Anthony Fauci të enjten për

Fituesit e lotarisë amerikane, të mashtruar nga urdhri i Trump. Kur skadon afati i kartave jeshile, edhe ata që kanë marrë vizat
  • 2020-07-03

Fituesit e lotarisë amerikane, të mashtruar nga urdhri i Trump. Kur skadon afati i kartave jeshile, edhe ata që kanë marrë vizat

Noha, një inxhiniere nga Egjipti, duhet të ndihej me fat pasi fitoi llotarinë amerikane të vizave që zgjedh rastësisht njerëz nga një grup prej më shumë se 14 milionë aplikantësh, për 55,000 karta jeshile që i lejon fituesit të jetojnë përgjithmonë në Shtetet e Bashkuara. Por shpr

No Pic available
  • 2020-07-03

Kryeministri i Kosovës, sot në vizitën e parë në Tiranë. Zbardhet axhenda

Kryeministri i Kosovës, Abdullah Hoti zhvillon vizitën e parë si drejtues i qeverisë, gjatë ditës së sotme në Tiranë. Rreth orës 10:00, do të zhvillohet Ceremoniali i Mirëseardhjes pranë Pallatit të Brigadave ku i pranishëm është edhe kryeministri Edi Rama. Ndërkohë, në orën 1

Shifrat/ Sa persona humbën jetën nga aksidentet në Shqipëri në 2019-n, gati 4 herë më shumë se mesatarja e BE. Rekord te femrat
  • 2020-07-03

Shifrat/ Sa persona humbën jetën nga aksidentet në Shqipëri në 2019-n, gati 4 herë më shumë se mesatarja e BE. Rekord te femrat

Në vitin 2019, nga aksidentet rrugore në Shqipëri humbën jetën 519 persona, ose gati 12% më shumë se viti i kaluar, sipas të dhënave të INSTAT. Kjo rritje erdhi kryesisht si rrjedhojë e fataliteteve tek femrat, vdekjet e të cilave u rritën me 47%, kundrejt 2% të meshkujve. 2019-a ka sh

Pse e pranove në shtëpi, djalin tënd dhe nusen e tij, vajzën e armikut, Feçor Shehu?/ Kur Zëri i Popullit kryqëzonte kryeredaktorin
  • 2020-07-03

Pse e pranove në shtëpi, djalin tënd dhe nusen e tij, vajzën e armikut, Feçor Shehu?/ Kur Zëri i Popullit kryqëzonte kryeredaktorin

Publikohet një dokument arkivor i nxjerrë nga fondi i ish-Komitetit Qëndror të PPSH-së, që i përket vitit 1982 dhe bën fjalë për një informacion të sekretarit të organizatës bazë të Partisë së redaksisë së gazetës, Zëri i Popullit, Fatos Cekodhima, dërguar aparatit të Komitet

No Pic available
  • 2020-07-03

LAJM I FUNDIT/ Tym e flakë pranë kopështit Zoologjik, zjarrfikëset në vendngjarje. Ja çka ndodhur

Një makinë ka marrë flakë në ecje këtë mëngjes pranë kopështit Zoologjik. Sipas policisë, ngjarja dyshohet si pasojë e nje defekti teknik në pjesën e motorit. Sherbimet e zjarrfikses shkuan në vendngjarje, ku bënë të mundur fikjen e zjarrit. Fatmirëisht nuk raportohen të lënduar

No Pic available
  • 2020-07-03

Shkarkohet nga detyra ish-kryetarja e Gjykatës së Lartë, ja çfarë u konstatua gjatë vetingut

Ish-kryetarja e Gjykatës së Lartë, Shpresa Beçaj, aktualisht gjyqtare në Gjykatën e Apelit Tiranë eshte shkarkuar sot nga detyra, pasi nuk ka kaluar dot proven e vetingut. Ne seancen e sotme komisioni njoftoi shkarkimin e saj nga detyra, pas hetimit te kryer. Gjate seances ne Veting, Becaj

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama