Politika

Gjithsej 72 lajme të mbledhura për datën 04 korrik 2020. Jeni duke lundruar në faqen 1
Çfarë është Remdesiviri dhe pse po e kërkojnë të gjithë? Pasi SHBA bleu gjithë stokun e ilaçit, është rritur frika se kjo mund të jetë një shenjë ogurzezë e
  • 2020-07-04

Çfarë është Remdesiviri dhe pse po e kërkojnë të gjithë? Pasi SHBA bleu gjithë stokun e ilaçit, është rritur frika se kjo mund të jetë një shenjë ogurzezë e

Disa muaj më parë, shumë njerëz mund të mos kenë dëgjuar asnjëherë për ilaçin Remdesivir. Por, ky emër u përfshi në titujt e lajmeve në tërë botën, pasi hulumtimet fillestare treguan se mund të ketë një efekt të dobishëm te rastet e rënda të pacientëve me sëmundjen COVID-1

Anisa sdel, nuk i ka plotësuar ende ditët e Zotit/ Detaje nga ngjarja horror në Tiranë, veprimi i fqinjëve 10 ditë para se të zbulohej tragjedia
  • 2020-07-04

Anisa sdel, nuk i ka plotësuar ende ditët e Zotit/ Detaje nga ngjarja horror në Tiranë, veprimi i fqinjëve 10 ditë para se të zbulohej tragjedia

ETLEVA DELIA/ Kunati i Zhaneta Josifit, bashkëshorti i motrës së saj, u shpreh dje se kishte kohë që ai dhe e shoqja nuk i shihnin vajzat, Anisën dhe Blertën. Sipas tij, nëna dhe vajza mund të jenë rekrutuar nga persona të tjerë dhe e quan fatkeqësi të madhe këtë që ka ndodhur. Ki

Aksion për kapjen e një personi shumë të kërkuar në Shijak, ja kush u arrestua. Ngjarja ku është përfshirë
  • 2020-07-04

Aksion për kapjen e një personi shumë të kërkuar në Shijak, ja kush u arrestua. Ngjarja ku është përfshirë

Aksion policor në Shijak, arrestohet një person i shpallur në kërkim. Korespondenti i Panorama bën me dije se i arrestuari ishte shpallur në kërkim për plagosje të rëndë dhe armëmbajtje pa leje. Specialistët e Krimeve në Komisariatin e Policisë Shijak arrestuan të shumëkërkuarin,

Sot në spital, të rinj me simptoma të rënda, me rritjen alarmante të shifrave, Manastirliu del me thirrjen e fortë (video)
  • 2020-07-04

Sot në spital, të rinj me simptoma të rënda, me rritjen alarmante të shifrave, Manastirliu del me thirrjen e fortë (video)

Me rritjen rekord të shifrave të të infektuarve, ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu thotë se “sot në spitalin infektiv mes qytetarëve të shtruar, ka të rinj që po trajtohen për simptoma të rënda të shkaktuara si pasojë e COVID19, sepse virusi nuk bën dallim moshe

Këtë herë më agresiv, po më sulmon direkt në, ish-banori i BB infektohet për herë të dytë nga koronavirusi. Ja gjendja e tij
  • 2020-07-04

Këtë herë më agresiv, po më sulmon direkt në, ish-banori i BB infektohet për herë të dytë nga koronavirusi. Ja gjendja e tij

Petrit Bylykbashi, ish-banor i “Big Brother”, u përfol në media muajt e kaluar pasi ishte infektuar nga koronavirusi. Ai u izolua në banesën e tij për dy javë, dhe e kaloi me sukses këtë sfidë. Por, përmes një postimi në Facebook, ai thotë se 3 muaj pas shërimit, përsër

Përvjetor në kohë shumë të vështirë, Presidenti Meta letër urimi Donald Trump, ja mesazhi që i përcjell
  • 2020-07-04

Përvjetor në kohë shumë të vështirë, Presidenti Meta letër urimi Donald Trump, ja mesazhi që i përcjell

Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një letër urimi homologut amerikan Donald Trump me rastin e 244-vjetorit të pavarësisë së Shteteve të Bashkuara. Duke kujtuar se ky përvjetor mbërrin në një kohë shumë të vështirë për Shtetet e Bashkuara të Amerikës si dhe për mbarë botën, pa

Si na i therën shokët në kamp dhe tentativa e Sigurimit për të eliminuar tim shoq/ Historia e çiftit komunist, aktivë të aksioneve të bujshme në Tiranë
  • 2020-07-04

Si na i therën shokët në kamp dhe tentativa e Sigurimit për të eliminuar tim shoq/ Historia e çiftit komunist, aktivë të aksioneve të bujshme në Tiranë

Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur e Luigj Filipit dhe bashkëshortes së tij, Aleksandra Priftit, të cilët gjatë periudhës së pushtimit 1939-44, ishin dy nga komunistët aktivë të Qarkorit të Tiranës, duke marrë pjesë në disa aksione të bujshme, siç ishin dhe ai i rrëmbi

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama