Politika

Gjithsej 63 lajme të mbledhura për datën 05 korrik 2020. Jeni duke lundruar në faqen 1
Makinat bëhen copa, njëra përmbyset në rrugë. Shihni fotot e aksidentit
  • 2020-07-05

Makinat bëhen copa, njëra përmbyset në rrugë. Shihni fotot e aksidentit

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në kryeqytet. Dy makina jane perplasur mes tyre, rreth orës 05:20 tek kryqëzimi i Porcelanit, në rrugën Hoxha Tahsin. Dy makinat, sic shihet edhe ne fotot qe ka shkrepur ne vendin e ngjarjes LSA jane perplasur fort mes tyre, aq sa jane cope

Shtime rastesh tek të rinjtë nën 35-vjeç, mjeku Tritan Kalo me apel të fortë: Rrezikon jetën, jo vetëm të atyre që
  • 2020-07-05

Shtime rastesh tek të rinjtë nën 35-vjeç, mjeku Tritan Kalo me apel të fortë: Rrezikon jetën, jo vetëm të atyre që

“Mos harroni se Sars-Cov2/Covid-19 prek cdo moshe dhe rrezikon jeten jo vetem e moshave te treta dhe atyre me semundje te tjera”. Me kete apel te forte kerkon ndergjegjesimin e qytetareve mjeku i njohur infeksionist Tritan Kalo, duke nenvizuar rrezikun e madh qe shkaktohet nga neglizhenc

VIDEO/ Policia nxjerr videon, çfarë ndodhi natën në këtë aks rrugor. 8 persona u ndëshkuan, ja pse
  • 2020-07-05

VIDEO/ Policia nxjerr videon, çfarë ndodhi natën në këtë aks rrugor. 8 persona u ndëshkuan, ja pse

Monitorimi i pandërprerë me radar dhe patrullimet nga shërbimet e Policisë Rrugore me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore kane ndeshkuar 8 drejtues mjetesh, duke iu bllokuar patenten.  Policia e Shtetit publikon videon e aksionit gjate nates ne aksin rrugor Sauk-Teg, aks me rrisk për ng

Si u rrëzua avioni në fund të pistës së Gjadrit dhe u përfshi nga flakët/ Rrëfimi i kolegut për ngjarjen tragjike të 82-it
  • 2020-07-05

Si u rrëzua avioni në fund të pistës së Gjadrit dhe u përfshi nga flakët/ Rrëfimi i kolegut për ngjarjen tragjike të 82-it

Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur e pilotit Luto Sadiku i diplomuar në shkollën ushtarake Skënderbej në Tiranë dhe atë të Aviacionit Luftarak në Vlorë, i cili u dërgua edhe për një specializim në Republikën Popullore të Kinës, ku u perfeksionua për drejtues i avionëv

No Pic available
  • 2020-07-05

Qëlloi me armë të riun pranë një lokali, në kërkim autori. Policia jep detajet

Identifikohet dhe shpallet në kërkim nga Policia autori i dyshuar i plagosjes se mbremshme ne Mat.  Policia ben me dije se ngjarja ka ndodhur ne aksin rrugor Burrel -Tiranë, pranë një lokali,  është plagosur me armë zjarri shtetasi E.M., 30 vjeç i cili po merr ndihmë mjekësore  në sp

Dita nisi me diell, por ja si do të jetë vazhdimi. Çparashikojnë sinoptikanët
  • 2020-07-05

Dita nisi me diell, por ja si do të jetë vazhdimi. Çparashikojnë sinoptikanët

Dita nisi me diell, por nuk do te mungojne surprizat ne vijim. Te gjithe ju qe keni planifikuar bregdetin per sot, beni kujdes. Sinoptikanet kane parashikuar nje mot te paqendrueshem, ku nuk do te mungojne reshjet e shiut. Sherbimi Meteorologjik ben me dije se “Reshjet e shiut do të bëhen

Digjet natën banesa, familja zgjohet në qiell të hapur. Dyshimet e para
  • 2020-07-05

Digjet natën banesa, familja zgjohet në qiell të hapur. Dyshimet e para

Shkrumbohet gjate nates nje banesë në Pukë. Ngjarja ndodhi në lagjen Laçaj të këtij qyteti. Sipas “News 24”, banesa qe u perfshi nga flaket eshte në pronësi të shtetasit Gazmend Laçit. Ajo eshte djegur totalisht për 30 minuta. Fatmirësisht nga flakët nuk ka pasur persona t

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama