Politika

Gjithsej 70 lajme të mbledhura për datën 06 korrik 2020. Jeni duke lundruar në faqen 1
Ish-këshilltari i Sigurisë Kombëtare i Trump: Shkëmbimi territorial nuk ishte ideja ime, ma kërkuan Thaçi dhe Vuçiç
  • 2020-07-06

Ish-këshilltari i Sigurisë Kombëtare i Trump: Shkëmbimi territorial nuk ishte ideja ime, ma kërkuan Thaçi dhe Vuçiç

Ish-këshilltari për Siguri Kombëtare i Presidentit amerikan Donald Trump, John Bolton, ka reaguar në lidhje me deklaratën e emisarit të SHBA-së për dialogun, Richard Grenell, i cili tha se shkëmbimi i territorit mes Kosovës dhe Serbisë nuk ka qenë ideja e Presidentit Trump, por e Bolton.

Hyjnë në fuqi masat e reja, këto gjëra kufizohen në Kosovë duke filluar që sot
  • 2020-07-06

Hyjnë në fuqi masat e reja, këto gjëra kufizohen në Kosovë duke filluar që sot

Kryeministri i Kosoves, Avdullah Hoti ka thënë se nga sot hyjnë në fuqi masat e reja kundër koronavirusit, ku do të kufizohet lëvizja dhe dalja nëpër kafene. Masat e reja kundër covid-19 hyjnë në fuqi të hënën, 6 korrik 2020., ka shkruar ai. Institucionet publike dhe private në Repub

Aspiratë maniake për madhështi, mosbesues, paranojak dhe/ Si përshkruhej Enveri në librin Shqipëria nën hijen e një tirani, që u drgua në 84-ën në disa ambasada
  • 2020-07-06

Aspiratë maniake për madhështi, mosbesues, paranojak dhe/ Si përshkruhej Enveri në librin Shqipëria nën hijen e një tirani, që u drgua në 84-ën në disa ambasada

Dashnor Kaloçi/ Publikohen disa dokumente arkivore të nxjerra nga Arkivi i Ministrisë së Punëve të Jashtme në Tiranë me siglën Tepër sekret, ku ndodhet një korespodencë midis ambasadës shqiptare në Algjer dhe Ministrisë së Punëve të Jashtëme në Tiranë, që mbajnë datën 7 korri

Rreziku nga koronavirusi/ Eksperti i Shëndetit Publik del me këshilla për të moshuarit: Çfarë duhet dhe nuk duhet të bëjnë
  • 2020-07-06

Rreziku nga koronavirusi/ Eksperti i Shëndetit Publik del me këshilla për të moshuarit: Çfarë duhet dhe nuk duhet të bëjnë

Nderkohe qe rastet e te prekurve me koronavirus rriten dita dites dhe perdite nuk kane munguar edhe humbjet e jeteve, eksperti i shendetit publik, Erion Dasho del sot me keshilla te posacme per te moshuarit. Si duhet te sillen ata ne nje situate te tille, qe nga levizjet, daljet ne ajer te paster e

No Pic available
  • 2020-07-06

LAJM I FUNDIT/ Një tjetër mjek humb betejën me COVID-19, ministria jep detajet

Ministria e Shëndetësisë njofton me hidhërim të thellë ndarjen nga jeta këtë mëngjes të dr. Hysni Shkjaut, i cili nuk e fitoi dot betejën me virusin e rrezikshëm, megjithë përpjekjet e jashtëzakonshme të stafit të infektivit për kolegun e tyre. Dr. Hysni Shkjau, 69-vjeçar, me 40 v

Mbyllen aplikimet/ Kush janë tre kandidatët në garë për Universitetin e Tiranës
  • 2020-07-06

Mbyllen aplikimet/ Kush janë tre kandidatët në garë për Universitetin e Tiranës

BESARTA BASHA/ Drejtimi i Universitetit të Tiranës do të kalojë në duart e një juristi, astro-fizikanteje ose një ekonomisteje. Këto janë profilet kryesore të tre kandidatëve të regjistruar në Komisionin Institucional të Zgjedhjeve polemizuese që do të zhvillohen më 30 korrik. Artan

Rifillon shërbimi urban në kryeqytet, ja masat e reja të sigurisë që duhen zbatuar
  • 2020-07-06

Rifillon shërbimi urban në kryeqytet, ja masat e reja të sigurisë që duhen zbatuar

Ka rinisur sot sherbimi ne transportin urbane ne kryeqytet. Mengjesin e sotem qytetaret qe nuk kane pasur mundesi te tjera per te levizuar u jane drejtuar urbaneve, qe rinen punen pas nje nderprerje prej gati 4 muajsh per shkak te pandemise se koronavirusit.  Ashtu sic ishte njoftuar qe me heret, n

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama