Politika

Gjithsej 71 lajme të mbledhura për datën 07 korrik 2020. Jeni duke lundruar në faqen 1
Shiteshin deri në 25 mijë euro, si u kapën tre shtetas që trafikonin vepra arti. Ja çfarë u sekuestrua
  • 2020-07-07

Shiteshin deri në 25 mijë euro, si u kapën tre shtetas që trafikonin vepra arti. Ja çfarë u sekuestrua

Finalizohet operacioni policor i koduar “Antikat”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e trafikimit të veprave të artit dhe vihen ne pranga 3 persona. Policia e Durresit ben me dije se ka arrestuar shtetasin A. V., 49 vjeç, banues në Fier, qe siguronte veprat e artit

No Pic available
  • 2020-07-07

Rama nxjerr videon, prezanton projektin: Ja si do të jetë Parku i Shtëpisë së Pavarësisë

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka publikuar sot pamje nga projekti i parkut të Shtëpisë së Pavarësisë në Vlorë. Sipas Rames projekti do te jete shume shpejt realitet, pasi se shpejti sic shkruan ai aty do te jete kantier pune. “MIRËMËNGJES  dhe me projektin e Parkut të Shtëpisë

Prisnim rritje rastesh, por jo në këtë masë, shefja e OBSH në Kosovë bën parashikimin pesimist: Situata mund të zgjasë deri në
  • 2020-07-07

Prisnim rritje rastesh, por jo në këtë masë, shefja e OBSH në Kosovë bën parashikimin pesimist: Situata mund të zgjasë deri në

Drejtoresha e Zyrës së OBSH ne Kosove, Isme Humolli, ka thënë se rritja e numrit të rasteve me Covid-19 ka qenë e pritshme, por jo deri në këtë masë siç po ndodh në Kosovë. Në Edicionin Special në Klan Kosova, ajo ka thënë se institucionet përkatëse duhet jenë të përgatitura dh

Demagog, sharlatan, pretendon se Mehmet Shehu ishte një agjent i Jugosllavisë dhe/ Sekretet e librit për Enverin që iu nis ambasadës
  • 2020-07-07

Demagog, sharlatan, pretendon se Mehmet Shehu ishte një agjent i Jugosllavisë dhe/ Sekretet e librit për Enverin që iu nis ambasadës

Dashnor Kaloçi / Publikon disa dokumente arkivore të nxjerra nga Arkivi i Ministrisë së Punëve të Jashtme në Tiranë me siglën Tepër sekret, ku ndodhet një korespodencë midis ambasadës shqiptare në Algjer dhe Ministrisë së Punëve të Jashtëme në Tiranë, që mbajnë datën 7 korrik

Çndodh kur qeverisin gratë/ Burrat kryefamiljarë shpenzojnë për bare dhe restorante, kurse ato për
  • 2020-07-07

Çndodh kur qeverisin gratë/ Burrat kryefamiljarë shpenzojnë për bare dhe restorante, kurse ato për

Familjet që drejtohen nga burrat, kanë tendencë ti përdorin të ardhurat për argëtime, restorante dhe udhëtime, ndërsa familjet që qeverisën nga gratë e çojnë buxhetin mujor për investime dhe te mira në shtëpi. Instituti i Statistikës ka analizuar sjelljen e kryefamiljarëve sipas

Si u arrestua Kajmaku/ U paraqit në spital privat pas problemeve me zemrën, aty policia
  • 2020-07-07

Si u arrestua Kajmaku/ U paraqit në spital privat pas problemeve me zemrën, aty policia

Detaje të reja lidhur me arrestimin e ish-kreut te Bashkise se Vores, Agim Kajmaku, qe ndodhet tashme ne pranga pas 8 muajsh i shpallur ne kerkim. Mesohet se Kajmaku eshte arrestuar mbremen e djeshme ne ambinetet e nje spitali provat, ku kishte shkuar ne gjendje problematike per shendetin. “

Thertoret, pikat e nxehta të Coronas. Pas rasteve në Gjermani, tani alarm edhe në Austri
  • 2020-07-07

Thertoret, pikat e nxehta të Coronas. Pas rasteve në Gjermani, tani alarm edhe në Austri

Në Gjermani, thertoret janë kthyer javët e fundit në “pikat e nxehta të Coronas”. Por raste infektimesh në fabrikat e mëdha të përpunimit të mishit tani raportohen edhe nga Austria. Raste të infektimit me Corona janë shfaqur në tre thertore të mëdha në Austri. Dy prej fab

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama