Politika

Gjithsej 77 lajme të mbledhura për datën 09 korrik 2020. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2020-07-09

LAJM I FUNDIT/ Dy persona arrestohen në flagrancë, 4 në hetim. Policia jep detajet, ja pse akuzohen

Procedohen penalisht 4 shtetas, për veprat penale “Fshehja e të ardhurave” dhe Mospagimi i taksave dhe tatimeve”. Arrestohen në flagrancë edhe 2 shtetas të tjerë. Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, në vij

Rekordi i rasteve/ Eksperti amerikan me paralajmërim të fortë për rrezikun e madh: Është gabim nëse
  • 2020-07-09

Rekordi i rasteve/ Eksperti amerikan me paralajmërim të fortë për rrezikun e madh: Është gabim nëse

Ndërsa Shtetet e Bashkuara kapërcyen rekordin e zymtë të 3 milione rasteve me koronavirus, eksperti kryesor i vendit për sëmundjet infektive, Anthony Fauci, paralajmëroi njerëzit të mos bien në “vetëkënaqësi të rreme” për rënien e numrit të vdekjeve. Dr Fauci, kreu i Ins

Babi kjo është për ty, sepse vdiqe nga mungesa e respiratorëve, protestuesi serb flet mes lotësh
  • 2020-07-09

Babi kjo është për ty, sepse vdiqe nga mungesa e respiratorëve, protestuesi serb flet mes lotësh

Në protestat e mbrëmshme para Parlamentit serb, mes shume protestuesve ka qene edhe Petar Gjuriq, djali i artistit Ljubisha Gjuriq, i cili vdiq pas komplikimeve nga koronavirusi. I riu Gjuriq para kamerave thotë se po merr pjesë në protestë për shkak se babai kishte ndërruar jetë në spitla

Klinikat e shpresës dhe dëshpërimit, aty ku humbin jetën dhe të tjerë shpëtojnë nga koronavirusi
  • 2020-07-09

Klinikat e shpresës dhe dëshpërimit, aty ku humbin jetën dhe të tjerë shpëtojnë nga koronavirusi

E shtrirë në krevatin lëvizës dhe e asistuar me aparatura mjekësore u soll në Klinikën Infektive me autoambulancë, pasditen e së mërkurës, një paciente e konfirmuar me COVID-19 nga Komuna e Vushtrrisë. Pesë minuta pas mbërritjes, ajo u dërgua në objektin e Mjekësisë Sportive, aty

Dënimi nga Enveri në Gjyqin Special i ministrit të Zogut në disa kabinete, historia e dhimbshme. Si u lirua nga burgu me ndërhyrjen e
  • 2020-07-09

Dënimi nga Enveri në Gjyqin Special i ministrit të Zogut në disa kabinete, historia e dhimbshme. Si u lirua nga burgu me ndërhyrjen e

Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur e Rrok Gerës nga qyteti i Shkodrës, i cili pasi studioi për tetë vite në Linz dhe Vienë të Austrisë, ku u diplomua me gradën Doktor në Shkencat Ekonomike, erdhi në Shqipëri dhe gjatë gjithë periudhës së Monarkisë së Zogut, deri në vi

Harta e Zyrës Botërore të Drogave: Shqipëria e treta në botë për përdorimin e kokainës, konsum i lartë edhe i
  • 2020-07-09

Harta e Zyrës Botërore të Drogave: Shqipëria e treta në botë për përdorimin e kokainës, konsum i lartë edhe i

Shqipëria renditet e treta në botë për përdorimin e kokainës, në nivele të njëjta me Australinë dhe Kanadanë, sipas hartës së përditësuar të  2020, një publikimin i Zyrës së Kombeve të Bashkuara kundër Drogave (UNODC-United Nations Office on Drugs and Crime). Shqipëria ka zbri

Topi është ende në fushën e palës shqiptare, flet ambasadori i Gjermanisë në Tiranë: BE dhe shtetet anëtare
  • 2020-07-09

Topi është ende në fushën e palës shqiptare, flet ambasadori i Gjermanisë në Tiranë: BE dhe shtetet anëtare

“Presidenca gjermane e BE do të mbështesë Shqipërinë dhe rajonin në rimëkëmbjen nga kriza Corona dhe do ti japë shtysa të reja perspektivës së tyre europiane”. Keshtu ka deklaruar Ambasadori i RFGJ në Tiranë, Peter Zingraf, ne nje interviste qe ka dhene për DW. Z. Ambasad

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama