Politika

Gjithsej 73 lajme të mbledhura për datën 10 korrik 2020. Jeni duke lundruar në faqen 1
Ja zyrtarët që më akuzonin pas Pleniumit të IV dhe si e mbrojti Mehmet Shehu romanin e Agollit, që u bë karton, dëshmia e kritikut letrar
  • 2020-07-10

Ja zyrtarët që më akuzonin pas Pleniumit të IV dhe si e mbrojti Mehmet Shehu romanin e Agollit, që u bë karton, dëshmia e kritikut letrar

Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur e Mexhit Premçit me origjinë nga rrethi i Dibrës, i cili pasi u diplomua në Institutin e Lartë të Arteve në mesin e viteve 60, u emërua si redaktor përgjegjës pranë revistës Teatri, ku ai punoi deri në vitin 1973 që kur u mbajt Pleniumi i

Koronavirusi/ Çfarë zbuloi studimi te gratë shtatzëna, më të rrezikuar të vdesin janë
  • 2020-07-10

Koronavirusi/ Çfarë zbuloi studimi te gratë shtatzëna, më të rrezikuar të vdesin janë

Teksa koronavirusi po mban ne ankth tere boten me rekord te prekurish dhe bilance tragjike viktimash, me ne krye SHBA, një studim i ri i publikuar nje dite me pare të enjten tregon se ka prova të forta që gratë shtatzëna të infektuara me koronavirus mund të infektojnë fetusin. Studiuesit n

Rritja e frikshme/ Rekord i ri i koronavirusit, 12 milionë të infektuar në botë. SHBA, bilanc tragjik viktimash
  • 2020-07-10

Rritja e frikshme/ Rekord i ri i koronavirusit, 12 milionë të infektuar në botë. SHBA, bilanc tragjik viktimash

Pandemia e koronavirusit ka shënuar një rekord të ri: 12 milionë të infektuar gjithsej në shkallë globale, sipas statistikave të Universitetit Johns Hopkins. SHBA kryesojnë botën me mbi 3,054,695 infeksione, ose një të katërtën e rasteve globale, përfshirë më shumë se 60 mi

Do vinte si Çeço tek qëndrimi ynë. Tani Ramziu të pranojë rotacionin politik-Maliqi për marrëveshjen e 5 qershorit: Votimi i fshehtë i shërben vetëm antishqiptarëve
  • 2020-07-10

Do vinte si Çeço tek qëndrimi ynë. Tani Ramziu të pranojë rotacionin politik-Maliqi për marrëveshjen e 5 qershorit: Votimi i fshehtë i shërben vetëm antishqiptarëve

Deputeti i opozitës së re, Lefter Maliqi ndër gjashtë deputetët që deklaroi votën pro miratimit pa asnjë ndryshim të marrëveshjes së 5 qershorit ka kërkuar votim të hapur në Kuvend. Në shënimin e tij në facebook, Maliqi shkruan se tashmë është koha që kryeministri Rama të pran

Covidi te Partizani, FSHF merr vendimin përfundimtar për derbin
  • 2020-07-10

Covidi te Partizani, FSHF merr vendimin përfundimtar për derbin

Nuk ka më dilema, FSHF merr vendim përfundimtar për derbin Partizani-Tirana .Situata kaotike tek të kuqtë vendosi në dyshim zhvillimin e ndeshjes së sotme në orën 20:45 në Air Albania. Por pak minuta më parë FSHF ka konfirmuar zyrtarisht për Panorama Sport se përtej situatës ku pesë

Na ke marrë nderin e mamasë, si e gjobitën të rinjtë punëdhënësin: 50 mijë euro, silli në qese të zeza, ndryshe do bëjmë namin
  • 2020-07-10

Na ke marrë nderin e mamasë, si e gjobitën të rinjtë punëdhënësin: 50 mijë euro, silli në qese të zeza, ndryshe do bëjmë namin

Është raportuar shpesh ekskluzivisht për të rinj që po përdorin rrjetet sociale si mjet përfitimi të shpejtë. Një ndër to është edhe aksesimi i Facebook duke vjedhur llogaritë personale të të tjerëve e duke kërkuar para në formë urgjente. Grupi më i fundit  i zbuluar dhe nën h

Vend me rrezikshmëri epidemiologjike- Ambasada gjermane u kërkon shtetasve të saj të shmangin Shqipërinë si destinacion: Kujdes! Nuk garantohet
  • 2020-07-10

Vend me rrezikshmëri epidemiologjike- Ambasada gjermane u kërkon shtetasve të saj të shmangin Shqipërinë si destinacion: Kujdes! Nuk garantohet

Ambasada Gjermane në Tiranë ka njoftuar të gjithë shtetasit e saj që të shmangin sa të munden udhëtimet drejt Shqipërisë, pasi konsiderohet si një vend me rrezikshmëri epidemiologjike, për shkak të numrit të lartë të infektimeve. Në njoftimin e saj, ambasada thotë se në Shqipër

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama