Politika

Gjithsej 70 lajme të mbledhura për datën 11 korrik 2020. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2020-07-11

Shifrat e fundit janë tmerruese, kreu i Shërbimit Spitalor flet për situatën në Kosovë: Nëse vazhdohet kështu

Rritje e frikshme e rasteve te reja me koronavirus ne Kosove. Vetem dje janë konfirmuar 205 raste të reja dhe 3 persona kane humbur jeten. Kreu i Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (ShSKUKsë), Valbon Krasniqi, ka thënë se këto shifra janë tmerruese për Kosovën. Nëse v

Ish-nënpresidenti i SHBA përshëndet rifillimin e bisedimeve Kosovë-Serbi, ja thirrja që bën
  • 2020-07-11

Ish-nënpresidenti i SHBA përshëndet rifillimin e bisedimeve Kosovë-Serbi, ja thirrja që bën

Ish-nënpresidenti amerikan Joe Biden ka përshëndetur vendimin e udhëheqësve të Kosovës dhe Serbisë për të rifilluar dialogun për normalizimin e marrëdhënieve mes dy vendeve. Në një deklaratë të publikuar të premten, kandidati i pritshëm i demokratëve në zgjedhjet presidenciale t

Goditet banda shqiptare në Greqi/ 8 në pranga, mes tyre 4 femra. Si vepronin dhe çfarë vidhnin, kreu i grupit
  • 2020-07-11

Goditet banda shqiptare në Greqi/ 8 në pranga, mes tyre 4 femra. Si vepronin dhe çfarë vidhnin, kreu i grupit

Goditet ne Greqi nje bande shqiptaresh qe vidhnin skafe. Operacioni i policise greke eshte zhvilluar ne ne Patra, Agrinjo, Astako dhe Ksiromero Aitiloakarnania. Sipas policise, ne pranga jane vene 8 shtetas shqiptare, 4 meshkuj dhe 4 femra. Nga hetimet ka rezultuar se grupi kriminal dyshohet per 10

Gruaja gjendet e vdekur brenda dhomës në resort në Sarandë, detajet e para
  • 2020-07-11

Gruaja gjendet e vdekur brenda dhomës në resort në Sarandë, detajet e para

Nje grua 69- vjecare eshte gjetur e pajete ne nje dhome te nje resorti ne Sarande, teksa ishte duke pushuar.  Gazetarja e “Panorama” ben me dije se gruja me inicialet L.P eshte gjetur e vdekur ne nje dhome te nje resorti turistik nga vajza e saj. Ajo ka njoftuar me urgjence ambulancen,

Si ka ndikuar izolimi në ekonominë globale, ja tre grafikët e FMN dhe çfarë konstatohet
  • 2020-07-11

Si ka ndikuar izolimi në ekonominë globale, ja tre grafikët e FMN dhe çfarë konstatohet

Në të gjithë botën, vendet kanë filluar të dalin nga bllokimi i COVID-19. Megjithëse masat izoluese kanë shpëtuar mijëra jetë, ato kanë rezultuar në një krizë ekonomike që pritet të jetë ndryshe nga gjithçka që ka parë bota më parë. Gita Gopinath e FMN-së shpjegon ndikimin e

Armët në Kishë i ka fut Sigurimi, fjalët e ish-hetuesit që u pushkatua për shpërndarje traktesh kundër pushtetit. Dëshmia e Padër Leon Kabashit
  • 2020-07-11

Armët në Kishë i ka fut Sigurimi, fjalët e ish-hetuesit që u pushkatua për shpërndarje traktesh kundër pushtetit. Dëshmia e Padër Leon Kabashit

Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur e Pjerin Kçirës nga qyteti i Shkodrës i cili menjëherë pas mbarimit të Luftës u mobilizua dhe shërbeu si hetues e nënoficer i Sigurimit të Shtetit në Degën e Punëve të Brendëshme të Shkodrës dhe në vitin 1948, u arrestua duke u akuzua

Rritja rekord e rasteve, zbulohen synimet e vizitës së Trump në Florida
  • 2020-07-11

Rritja rekord e rasteve, zbulohen synimet e vizitës së Trump në Florida

Mes rritjes së rasteve të koronavirusit, Presidenti Donald Trump fluturoi për në Florida në një vizitë që ndërthur politikën e administratës së tij ndaj Venezuelës dhe Kubës, dhe ofertën e tij për rizgjedhje, në një nga shtetet më të mëdha në vend. Presidenti Trump organizoi nj

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama