Politika

Gjithsej 49 lajme të mbledhura për datën 12 korrik 2020. Jeni duke lundruar në faqen 1
Është një shqiptar i kulluar. Gjykojeni për atë që është dhe jo për atë që supozohet/  Çfarë u tha në Gjyqin e Regjencës në 46-ën për Patër Anton Harapin
  • 2020-07-12

Është një shqiptar i kulluar. Gjykojeni për atë që është dhe jo për atë që supozohet/ Çfarë u tha në Gjyqin e Regjencës në 46-ën për Patër Anton Harapin

Publikohet për herë të parë dokumenti i plotë i mbrojtjes që i bëri Patër Anton Harapit në Gjyqin e Regjencës në marsin e vitit 1946, avokati i tij, Dr. Spiro Stringa, i cili që në atë kohë dhe më pas, nga kolegët e tij avokatë e jurist të njohur që ishin diplomuar në universite

No Pic available
  • 2020-07-12

Emri/ Kush është trafikanti shqiptar i drogës që ia doli me sukses të shmangte dëbimin nga Britania me pretendimin se

Premtimet e Sekretarit të Brendshëm për të dëbuar kriminelët e huaj, janë hedhur në dyshim nga dështimet e reja për të siguruar largimin përfundimtar të shkelësve. Mail shkruan sot se ka zbuluar dy raste të reja që demonstrojnë nevojën urgjente për legjislacionin e ri të dëbimi

Shqiptarët kapen me 8 kg kokainë në makinën me targa polake. Brenda hapësirës me telekomandim u gjetën edhe
  • 2020-07-12

Shqiptarët kapen me 8 kg kokainë në makinën me targa polake. Brenda hapësirës me telekomandim u gjetën edhe

Dy shqiptarë kanë përfunduar në prangat e policisë italiane pasi janë kapur me 8 kg kokainë. Agjentët e policisë ngritën dyshime mbi praninë e një automjet tip Seat Altea XL me targë polake drejtuar nga një burrë, i cili lëvizte nëpër rrugët periferike të qytetit të Senigallia.

No Pic available
  • 2020-07-12

VIDEO/ Tre orë me radar në aksin problematik, Policia Rrugore përballet me atë që se priste: Ku ka më mirë pasi

Ndryshe nga herë të tjera ku policia ka hequr shumë patenta në aksin Tiranë-Elbasan në zonën e Saukut, mbrëmjen e shkuar nuk ka konstatuar asnjë shkelje të tillë nga ana e drejtuesve të automjeteve. // Policia e Shtetit sqaron se asnjë shofer ka qarkulluar me shpejtësi mbi 100 km në

No Pic available
  • 2020-07-12

Vendim dhe veprim tragjik, Janullatos reagon pas vendimit të Turqisë për Shën Sofinë: Minon shpresën më të madhe të epokës sonë për

Pas vendimit të qeverisë turke për ta kthyer në xhami kishën shekullore të Shën Sofisë, e cila në dekadat e fundit ka shërbyer si muze, reagon edhe kreu i kishës ortodokse Anastas Janullatos, i cili e konsideron një vendim tragjik. Sipas tij, ky veprim minon shpresën më të madhe të

No Pic available
  • 2020-07-12

Emetimi i eurobondit/ Ministria e Financave: Moodys ruan të pa ndryshuar vlerësimin për ekonominë shqiptare

Ministria e Financave bën me dije se Moodys ruan të pa ndryshuar vlerësimin për ekonominë shqiptare në B1, pas emetimit të suksesshëm të Eurobondit në muajin qershor të këtij viti. Nëpërmjet një njoftimi, kjo ministri thekson se përpjekjet e Qeverisë Shqiptare për të reduktuar bo

Adelina Ismaili planifikon fëmijë të dytë dhe i bën dedikim special bashkëshortit
  • 2020-07-12

Adelina Ismaili planifikon fëmijë të dytë dhe i bën dedikim special bashkëshortit

Këngëtarja e njohur nga Kosova, Adelina Ismaili, ka ndarë së fundmi një moment pranë bashkëshortit të saj, Val Krasniqi, duke shprehur edhe mirënjohjen për çdo gjë që ka deri më tani në jetë. Faleminderit Zot për të gjitha! Dashurinë me të cilën më ke bekuar, familjen time, mi

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama