Politika

Gjithsej 49 lajme të mbledhura për datën 12 korrik 2020. Jeni duke lundruar në faqen 2
Qarkullonte me armë gjatë orëve të natës, arrestohet 21 vjeçari nga Shijaku (Emri)
  • 2020-07-12

Qarkullonte me armë gjatë orëve të natës, arrestohet 21 vjeçari nga Shijaku (Emri)

  Një 21 vjeçar ka përfunduar në prangat e policisë teksa qarkullonte me armë zjarri. Geri Metaj, u prangos në fshatin Sallmone të Shijakut gjatë orëve të vona të mbrëmjes së djeshme. Arma e sekuestruar është një pistoletë tip TT model 54, ndërsa me vete kishte edhe 14 fishe

No Pic available
  • 2020-07-12

VIDEO/ Situatë e rënduar në Infektiv. Ministria e Shëndetësisë jep numrin e atyre që janë në gjendje të rëndë. Drejt rihapjes spitali Covid-2 në

Teksa numri i të prekurve me koronavirus vazhdon të jetë i lartë në vendin tonë, kjo ka rënduar situatën në Spitalin Infektiv. Ministria e Shëndetësisë tha se vihen re edhe pacientë të moshave të reja,. Situata në spitalin infektiv vijon të paraqitet e rënduar. Në 24 orët e fund

No Pic available
  • 2020-07-12

Video/ Edhe katër të vdekur në vendin tonë. Del numri i të infektuarve gjatë 24 orëve nga koronavirusi

Gjatë 24 orëve të fundit, janë regjistruar edhe katër viktima nga koronavirusi, dy prej të cilëve 57 vjeçare. Ministria e Shëndetësisë në përditësimin e të dhënave, bën me dije se janë regjistruar 83 raste pozitive. Deklarata e plotë nga Dr. Marjeta Dervishi Instituti i Shëndet

Shfrytëzuan seksualisht një 17-vjeçare, katër të arrestuar. Detaje të operacionit Nikla
  • 2020-07-12

Shfrytëzuan seksualisht një 17-vjeçare, katër të arrestuar. Detaje të operacionit Nikla

  Katër persona janë arrestuar nga policia e Krujës në kuadër të një operacioni të koduar Nikla (emër fshati), ndërsa dy të tjerë janë shpallur në kërkim. Ata akuzohen se kanë shfrytëzuar seksualisht një 17-vjeçare si dhe kultivonin lëndë narkotike kanabis. Arrestimet e ty

Dasmë pa zbatuar masat kundër koronavirusit, gjobë të majme pronarit të lokalit. Sekuestrohen veglat muzikore
  • 2020-07-12

Dasmë pa zbatuar masat kundër koronavirusit, gjobë të majme pronarit të lokalit. Sekuestrohen veglat muzikore

Në pronari lokali në zonën e Sukthit në Durrës është gjobitur me shumën e 1 mln lekëve të rinj pasi ka organizuar dasmë në lokalin e tij pas zbatuar masat e sigurisë kundër koronavirusit. ilustrim Policia lokale bën me dije se kanë sekuestruar pajisjet që përdoreshin për të bër

No Pic available
  • 2020-07-12

Presidenti Meta në krahinën e Poçemit: Vend i tri besëlidhjeve të mëdha për liri

Presidenti Ilir Meta ndodhet këtë të diel në zonën e Mallakastrës. Presidenti shkruan se krahina e Poçemit është një vend i shenjtë me tre Besëlidhje. Postimi i Presidentit Meta: Shumë i lumtur të jem sot në Poçem të Mallakastrës fisnike, të burrave të shquar, trima e patriotë,

Asgjë pozitive për Shqipërinë, Jorida Tabaku publikon dokumentin: Ministria e Financave mashtron. Qeveria e kalbur nga korrupsioni
  • 2020-07-12

Asgjë pozitive për Shqipërinë, Jorida Tabaku publikon dokumentin: Ministria e Financave mashtron. Qeveria e kalbur nga korrupsioni

Duke reaguar mbi vlerësimin e Moodys për ekonominë shqiptare, ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku thotë se ky raport nuk ka asnjë vlerësim pozitiv. Në vend që të pranojë dështimin dhe të marrë masa për të ndihmuar njerëzit dhe ekonominë qeveria vazhdon avazin: vjedh

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama