Politika

Gjithsej 49 lajme të mbledhura për datën 12 korrik 2020. Jeni duke lundruar në faqen 3
No Pic available
  • 2020-07-12

Shtrirja gjeografike e të infektuarve në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë thirrje për ata që shkojnë në plazh

Teksa sezoni i plazhit ka nisur, Ministria e Shëndetësisë bën apel për më shumë kujdes. Duke bërë thirrje për respektimin e higjienës, kjo ministri kërkon nga subjektet akomoduese në bregdet që të dezinfektojnë rregullisht ambientet e tyre përfshirë edhe shezllonet. Ministria e Sh

No Pic available
  • 2020-07-12

Kapen 53 kg kanabis. Policia jep detaje për operacioni Tragjasi ku u sekuestruan edhe

Një sasi prej 53 kg lëndë narkotike kanabis është sekuestruar nga policia në kuadër të një operacioni të koduar “Tragjasi”. Policia e Vlorës bën me dije se ka arrestuar dy persona dhe një tjetër është shpallur në kërkim. Gjatë kontrollit të banesës së njërit prej

Ardian Bujupi dhe Xhensila Myrtezaj i dedikojnë këngë Panoramës?
  • 2020-07-12

Ardian Bujupi dhe Xhensila Myrtezaj i dedikojnë këngë Panoramës?

Një tjetër këngë me ritme të verës sapo është publikuar. Ardian Bujupi dhe Xhensila Myrtezaj kanë bashkuar forcat për herë të dytë për një projekt muzikor. Panorama titullohet kënga e re e këtyre dy artistëve, të cilët e realizuan edhe me klip të punuar nga Entermedia. Në klip

Shtimi i rasteve të prekura me koronavirus/ Manastirliu apel qytetarëve: Zbatoni këto tre rregulla të thjeshta
  • 2020-07-12

Shtimi i rasteve të prekura me koronavirus/ Manastirliu apel qytetarëve: Zbatoni këto tre rregulla të thjeshta

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu u bën apel qytetarëve që të zbatojnë tre rregulla të thjeshta për të fituar luftën kundër koronavirusit. Reagimi vjen ndërkohë që numri i të infektuarve vazhdon të jetë i lartë. Postimi: Lutemi respektoni këto tre veprime të thjesh

Lajçak pas videokonferencës me Hotin dhe Vuçiç: Dialogu është kthyer në binarë pas 20 muajsh
  • 2020-07-12

Lajçak pas videokonferencës me Hotin dhe Vuçiç: Dialogu është kthyer në binarë pas 20 muajsh

Dialogu Kosovë Serbi, i lehtësuar nga Bashkimi Evropian, ka rifilluar sot në Bruksel përmes një video-konference. Përfaqësuesi i posaçëm i BE-së Miroslav Lajçak, tha se është arritur pajtueshmëri për agjendën e takimit të radhës në Bruksel dhe elementet kryesore të proc

Masat/ Kryhen mbi 1 mijë inspektime në të gjithë vendin gjatë 24 orëve. Vendosen katër masa administrative
  • 2020-07-12

Masat/ Kryhen mbi 1 mijë inspektime në të gjithë vendin gjatë 24 orëve. Vendosen katër masa administrative

Mbi 1 mijë inspektime janë kryer gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin nga Inspektorati Shtetëror Shëndetësor në bashkëpunim me grupet e tjera të Task Forcës.   Nga inspektimet janë marrë 4 masa administrative: 2 masa administrative me gjobë, në subjekt bar/kafe/fast food

Situata nga virusi jashtë kontrolli- Tritan Shehu: Ministri vë në dyshim besueshmërinë e testimeve. Rama është zhdukur
  • 2020-07-12

Situata nga virusi jashtë kontrolli- Tritan Shehu: Ministri vë në dyshim besueshmërinë e testimeve. Rama është zhdukur

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu thotë se Ministria e Shëndetësisë vë në dyshim cilësinë e testimeve të saj, ndërsa nuk lejon kryerjen e analizave edhe në laboratorë privatë. Sipas tij, kryeministri Rama është zhdukur, ndërsa qeveria është e paralizuar teksa virus

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama