Politika

Gjithsej 49 lajme të mbledhura për datën 12 korrik 2020. Jeni duke lundruar në faqen 4
Debati për Koliqin dhe Camajn/ Auron Tare ironizon artikullin e Romeo Gurakuqit: Mos qeshni! Nuk është Nard Ndoka. Ja çfarë thotë dokumenti i CIA
  • 2020-07-12

Debati për Koliqin dhe Camajn/ Auron Tare ironizon artikullin e Romeo Gurakuqit: Mos qeshni! Nuk është Nard Ndoka. Ja çfarë thotë dokumenti i CIA

Duke marrë shkasë nga një artikull i pedagogut Romeo Gurakuqi, studiuesi Auron Tare, i përcjell me ironi deklaratat e tij sipas të cilit Koliqi krijoi një parti me një platformë politike të ngjashme me atë neo-konservatorëve britanikë. Pak ditë më parë, Tare hapi debatin kur deklaroi

Koliqi dhe Camaj agjent të CIA?/ Romeo Gurakuqi: Artikulli i Tares nivel diletant dhe manipulues! Iu ngarkua detyra për të
  • 2020-07-12

Koliqi dhe Camaj agjent të CIA?/ Romeo Gurakuqi: Artikulli i Tares nivel diletant dhe manipulues! Iu ngarkua detyra për të

Nga Romeo Gurakuqi  Këto ditë, në një portal të letrave shqipe, u shfaq një artikulli i Auron Tares, i titulluar Mite të rreme, kushtuar asaj çfarë ai e konsideron veprimtari poliagjenturore të dy shkrimtarëve desidentë Ernest Koliqit dhe Martin Camaj. Kam studiuar me vemendje përpili

No Pic available
  • 2020-07-12

Operacioni Mengel 2 çon në pranga katër persona. Çfarë u zbulua nga policia përgjatë tri ditëve

Katër persona kanë përfunduar në prangat e policisë në kuadër të një operacioni policor të koduar Mengel 2 në qarkun e Elbasanit. Ata janë kapur duke transportuar dhjetë emigrantë kundrejt shumave prej 500 eurosh për persona. Njoftimi: Finalizohet operacioni policor i koduar Mengel 2

Presidenti Meta vlerëson Besëlidhjet e Mallakastrës me Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut
  • 2020-07-12

Presidenti Meta vlerëson Besëlidhjet e Mallakastrës me Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut

Patriotët tanë e dinin shumë mirë se nuk mund të ketë liri individuale, paqe dhe dinjitet pa lirinë e Atdheut tonë të përbashkët dhe të gjithë shqiptarëve! Presidenti i Republikës, Ilir Meta zhvilloi sot një vizitë në Poçem të Mallakastrës, ku vendosi një kurorë me lule dhe u

Lufta personale e Ramës me Bechetti u kushton shqiptarëve 109 mln euro/ Ish-avokatja e Shtetit publikon videon
  • 2020-07-12

Lufta personale e Ramës me Bechetti u kushton shqiptarëve 109 mln euro/ Ish-avokatja e Shtetit publikon videon

Ish-Avokatja e Shtetit, Ledina Mandija thotë se Edi Rama vendosi interesat e tij personale mbi ligjin dhe vendin, ndërsa duhet të paguaj gjobën 109 milionë euro ndaj biznesmenit italian, Francesco Bechetti. Duke e konsideruar një krim, ajo thotë se Dëmi ekonomik i shkaktuar nga Edi Rama po

Presidenti vlerëson Besëlidhjet e Mallakastrës me titullin Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut/ Meta: Lufta për mbrojtjen e trojeve dhe dinjitetit tonë kombëtar
  • 2020-07-12

Presidenti vlerëson Besëlidhjet e Mallakastrës me titullin Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut/ Meta: Lufta për mbrojtjen e trojeve dhe dinjitetit tonë kombëtar

Kreu i Shtetit, Ilir Meta ishte sot në Poçem të Mallakastrës, ku vendosi një kurorë me lule në nderim të kujtimit dhe veprës historike të luftëtarëve atdhetarë mallakastriotë. Përmes një shënimi në facebook, Presidenti Meta njofton se vlerësoi Besëlidhjet e Mallakastrës me Titu

La muzikën dhe mbylli rrjetet sociale/ Historia enigmatike e Azet, nga burgu te kryesimi i toplistave europiane
  • 2020-07-12

La muzikën dhe mbylli rrjetet sociale/ Historia enigmatike e Azet, nga burgu te kryesimi i toplistave europiane

Azet është shqiptari më i famshëm në Europë, i cili pavarësisht suksesit të madh, i ka çuditur të gjithë me zhdukjen e tij jo vetëm nga muzika, por edhe nga rrjetet sociale, ku ka mijëra fansa që e ndjekin. 27-vjeçari me origjinë nga Podujeva por i rritur në Gjermani, emrin e vërt

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama