Politika

Gjithsej 49 lajme të mbledhura për datën 12 korrik 2020. Jeni duke lundruar në faqen 5
Situata nga virusi jashtë kontrolli- Tritan Shehu: Ministria vë në dyshim besueshmërinë e testimeve. Rama është zhdukur
  • 2020-07-12

Situata nga virusi jashtë kontrolli- Tritan Shehu: Ministria vë në dyshim besueshmërinë e testimeve. Rama është zhdukur

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu thotë se Ministria e Shëndetësisë vë në dyshim cilësinë e testimeve të saj, ndërsa nuk lejon kryerjen e analizave edhe në laboratorë privatë. Sipas tij, kryeministri Rama është zhdukur, ndërsa qeveria është e paralizuar teksa virus

Disave do tu shfaqen njohje të reja, të tjerët- Nga dashuria tek puna, Jorgo Pulla bën parashikimin javor për 12 shenjat e horoskopit
  • 2020-07-12

Disave do tu shfaqen njohje të reja, të tjerët- Nga dashuria tek puna, Jorgo Pulla bën parashikimin javor për 12 shenjat e horoskopit

DASHI Të përgjithshmet Dash të dashur këtë javë, diferenca midis Diellit në Gaforre dhe Jupiterit me Plutonin në Bricjap do t’ju ndihmojë të kërkoni diçka që dëshironi profesionalisht. Fati është në anën tuaj kur bëhet fjalë për çështje që lidhen me punën. Tani që

Kishit planifikuar pushime? Ja si do të jetë moti këtë javë. Tri ditë do të shoqërohen me
  • 2020-07-12

Kishit planifikuar pushime? Ja si do të jetë moti këtë javë. Tri ditë do të shoqërohen me

Të gjithë ata që kanë marrë pushimet do të mund të shijojnë në maksimum ditët në bregdet, pasi e gjithë java do të dominohet nga ditët me diell. Përjashtim sipas shërbimit meteorologjik ushtarak bëjnë dita e hënë, e martë dhe e premte, ku prezentë do të jetë elementi i erë

Mos luani në mënyrë abuzuese- Ilir Demalia kërkon hapjen e dosjeve të ish-bashkëpunëtorëve të Sigurimit dhe paralajmëron: Nuk do dinë ku të futen gjysma e
  • 2020-07-12

Mos luani në mënyrë abuzuese- Ilir Demalia kërkon hapjen e dosjeve të ish-bashkëpunëtorëve të Sigurimit dhe paralajmëron: Nuk do dinë ku të futen gjysma e

Ilir Demalia ka kërkuar hapjen e dosjeve të ish-bashkëpunëtorëve të Sigurimit, duke shprehur bindjen se gjysma kryesuse që ka fuqinë e medias, politikës, artit, letrarëve nuk do të dinë ku të futen. Në reagimin e tij në facebook, Demalia thotë se sot këta ish-bashkëpunëtorë të

ANALIZA/ Andi Bejtja: Çështja Becchetti, në burg ka vend për të gjithë
  • 2020-07-12

ANALIZA/ Andi Bejtja: Çështja Becchetti, në burg ka vend për të gjithë

Nga Andi Bejtja Sot kur shteti xhepshpuar shqiptar, do t’i duhet të nxjerrë 109 milione euro për të paguar dëmin ndaj Agon dhe Becchettit, janë shtuar zërat që kërkojnë marrjen të pandehur të Kryeministrit Rama… Sepse përveç të tjerave investoi dhe personalisht në këtë

Studiuesit krijojnë filtrin e ajrit që kap dhe vret koronavirusin
  • 2020-07-12

Studiuesit krijojnë filtrin e ajrit që kap dhe vret koronavirusin

Studiuesit nga Universiteti i Hjustonit kanë krijuar një filtër ajri që kap dhe vret menjehere virusin vdekjeprures COVID-19, qe prej muajsh ka bllokuar boten. Sipas mediave te huaja, filtri është krijuar nga Zhifeng Ren, drejtor i Qendrës Texas për Superconductivity në UH, Monzer Houran

Udhëzimi/ Provimet e vjeshtës për mbetësit, zbardhen datat. Kush do të futet në provime
  • 2020-07-12

Udhëzimi/ Provimet e vjeshtës për mbetësit, zbardhen datat. Kush do të futet në provime

Maturantët mbetës në një nga provimet e maturës shtetërore kanë një shans të dytë për të ridhënë provimin dhe për të garuar në universitet, për kuotat e mbetura bosh. Ministria e Arsimit ka njoftuar se sesioni i provimeve të vjeshtës do të nisë nga 24 gushti dhe do të përfu

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama