Politika

Gjithsej 49 lajme të mbledhura për datën 12 korrik 2020. Jeni duke lundruar në faqen 7
No Pic available
  • 2020-07-12

Kosova është viktimë, aty ka ndodhur gjenocid- Hashim Thaçi niset në Hagë nga aeroporti i Rinasit. Ka një mesazh për ata që mendojnë se ka kryer krime lufte

Pasditen e kësaj të diele, Hashim Thaçi ish-udhëheqësi politik i UÇK-s sot president, nga aeroporti Nënë Tereza është nisur drejtë Hagës për të filluar e fituar një betejë të re, kësaj here me drejtësinë ndërkombëtare, e cila e ka vendosur nën dyshimin si i përfshirë në kr

Nuk i shërben vlerave të bashkëjetesës, Imzot George Frendo reagon pas qëndrimit të Turqisë për Shën Sofinë: Është trashëgimi botërore, duhet të mbetej
  • 2020-07-12

Nuk i shërben vlerave të bashkëjetesës, Imzot George Frendo reagon pas qëndrimit të Turqisë për Shën Sofinë: Është trashëgimi botërore, duhet të mbetej

Pas vendimit të qeverisë turke për ta kthyer në xhami kishën shekullore të Shën Sofisë, e cila në dekadat e fundit ka shërbyer si muze, ka reaguar edhe Imzot George Frendo. Imzot Frendos thotë se ky vendim i Presidentit të Turqisë, Erdogan nuk i shërben vlerave të bashkëjetesës dhe

Nëse do mohoje borxhin do kishim tjetër rrugë bashkë- Dy shokët debatojnë live, burri tregon si i humbi paratë pasi e mashtroi baxhanaku se
  • 2020-07-12

Nëse do mohoje borxhin do kishim tjetër rrugë bashkë- Dy shokët debatojnë live, burri tregon si i humbi paratë pasi e mashtroi baxhanaku se

Rubrika Shihemi në gjyq, në Tv Klan solli ditën e sotme konfliktin midis dy shokëve. Shkak për mosmarrëveshje midis tyre është bërë një shumë parash që Arbeni i dha shokut të tij Albertit. Nuk e dinte problemin e mikut të tij, por pasi ai iu lut dhe i premtoi se do ia kthente brenda

Gjendet trupi i pajetë i një burri, dalin detajet e para. Dyshohet që
  • 2020-07-12

Gjendet trupi i pajetë i një burri, dalin detajet e para. Dyshohet që

Një 74-vjeçar është gjetur i pajetë në banesën e tij, në Berat. News 24 raporton se i moshuari me iniciale P.S, dyshohet se ka ndërruar jetë disa kohë më parë, pasi trupi i tij është dekompozuar. Ishin zjarrfikëset që kanë bërë të mundur nxjerrjen e trupit nga banesa, ndërsa

Xheni dhe Benardi i Big Brother gati për altar, çifti vendos të martohet pas dy vitesh të ndarë
  • 2020-07-12

Xheni dhe Benardi i Big Brother gati për altar, çifti vendos të martohet pas dy vitesh të ndarë

Xheni Mhillaj dhe Benard Marashi do të jenë çfti që u njohën në Big Brother dhe që së shpejti do të ngjiten në altar. Vendimin për tu martuar e kanë marrë me rikthimin te njëri-tjetri, pas dy vitesh që qëndruan të ndarë, një histori kjo e pazakontë. Ish-banorja e Big Brother, Xh

Përleshje e dhunshme në një burg të Italisë, plas sherri mes shqiptarëve dhe tunizianëve. Një prej tyre
  • 2020-07-12

Përleshje e dhunshme në një burg të Italisë, plas sherri mes shqiptarëve dhe tunizianëve. Një prej tyre

Një grup të burgosurish shqiptarë janë përleshur me disa të huajnë në burgun e Santa Maria Maggiore në Itali. Mediat fqinje shkruajnë se momentet e dhunshme janë regjistruar në katin e dytë të burgut, ku disa shqiptarë kanë rrahur disa tunizianë. Menjëherë për ndalimin e konfli

Gjoba dhe vetëm gjoba, ankesa e një prodhuesi shqiptar në kohën e pandemisë: Shteti asnjë subvencion për 25 vite. Fugoni me kos dhe hirrë, e kontrollojnë sikur shes drogë!
  • 2020-07-12

Gjoba dhe vetëm gjoba, ankesa e një prodhuesi shqiptar në kohën e pandemisë: Shteti asnjë subvencion për 25 vite. Fugoni me kos dhe hirrë, e kontrollojnë sikur shes drogë!

Nazif Tivari, administrator i kompanisë Mozzarella Italia, me degë në Durrës shprehet se në 25 vite punë nuk ka asnjë subvencion nga shteti shqiptar. Asgjë një denigrim, asnjë subvencion ne keto 25 vjet pune prodhuese. Vetem gjoba, gjoba dhe vetem gjoba. Tani ndoshta pres per tre blloqe s

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama