Politika

Gjithsej 61 lajme të mbledhura për datën 13 korrik 2020. Jeni duke lundruar në faqen 1
Dokumenti/ Ëndrra e Enver Hoxhës për të pasur bombën atomike, si e mashtruan në vitin 61. Firma e Mehmetit dhe dëshmia e Llambi Peçinit: Agjenti Rampa
  • 2020-07-13

Dokumenti/ Ëndrra e Enver Hoxhës për të pasur bombën atomike, si e mashtruan në vitin 61. Firma e Mehmetit dhe dëshmia e Llambi Peçinit: Agjenti Rampa

Gjyqi ndaj të akuzuarve si grup armiqësor i Mehmet Shehut, zhvilluar në Tiranë, në vitin 1983, nxori në dritë disa nga sekretet, krimet apo edhe gafat më të mëdha të komunizmit shqiptar. Mes të tjerave, në këtë proces, i akuzuari Llambi Peçini, një ish-funksionar i lartë i Sigurimi

EKSKLUZIVE/ Reja e propozoi, ja cili pritet të jetë drejtori i ri i Kombëtareve
  • 2020-07-13

EKSKLUZIVE/ Reja e propozoi, ja cili pritet të jetë drejtori i ri i Kombëtareve

Xhankarlo Kamoleze mund të jetë drejtori i ri teknik i ekipeve kombëtare. Gazeta Panorama Sport ka mësuar ekskluzivisht se italiani ka qenë alternativa e fundit e propozuar nga trajneri Edi Reja në FSHF. Ai pritet të jetë në krye të lëvizjes futbollistike të kuqezinjve, në bashkërendim

Koha e transparencës, jo e kurbave të sajuara, eksperti i Shëndetit Publik flet për gënjeshtrën shqiptare dhe ka këtë apel
  • 2020-07-13

Koha e transparencës, jo e kurbave të sajuara, eksperti i Shëndetit Publik flet për gënjeshtrën shqiptare dhe ka këtë apel

Nderkohe qe ne vend perdite po shenohen viktima, se fundi, nga 4 paciente ne dite, e teksa infektimet po rriten me hapa te frikshem, eksperti i Shëndetit Pubik, Erion Dasho, thekson se kurba vazhdon ti ngjajë sharrës me dhëmbë të thyer. Me nje shenim te gjate ne faqen e tij ne Facebook, Dash

Rritje e frikshme në 40 shtete, SHBA thyen rekordin e rasteve. Ekspertët flasin për vdekjet dhe thonë se
  • 2020-07-13

Rritje e frikshme në 40 shtete, SHBA thyen rekordin e rasteve. Ekspertët flasin për vdekjet dhe thonë se

Florida raportoi një rritje rekord me më shumë se 15 mijë raste të reja me COVID-19 brenda 24 orësh. Njoftimi per shifrat e nje dite me pare vjen ndërsa administrata Trump ka ripërsëritur thirrjet për hapjen e shkollave e ndërsa në Miçigan dhe Mizuri janë planifikuar protesta kundër m

Me faljen e jetës së Patër Antonit do ti tregoni botës se, në këtë Shqipni të përvuejtun, nuk ka hakmarrje, por , mbrojtja që bëri avokat Stringa dhe fati i tij më pas
  • 2020-07-13

Me faljen e jetës së Patër Antonit do ti tregoni botës se, në këtë Shqipni të përvuejtun, nuk ka hakmarrje, por , mbrojtja që bëri avokat Stringa dhe fati i tij më pas

Dashnor Kaloçi/ Publikohet dokumenti i plotë i mbrojtjes që i bëri Patër Anton Harapit në Gjyqin e Regjencës në 11 shkurtin e vitit 1946, avokati i tij, Dr. Spiro Stringa. Ai që në atë kohë dhe më pas, nga kolegët e tij avokatë e jurist të njohur që ishin diplomuar në universitetet

No Pic available
  • 2020-07-13

Pako e dyshimtë te dera e shtëpisë, gruaja e tmerruar lajmëron Policinë. Forcat RENEA në vendngjarje, çfarë u zbulua

Një person është shpallur në kërkim nga Policia pasi dyshohet se ka vendosur një pako me lëndë plasëse artizanale në ambientet e jashtme të një banese në Fushë Krujë. Por shpërthimi nuk ka ndodhur fatmirësisht dhe ka qenë gruaja me inicialet M.F që ka lajmëruar Policinë. ̶

No Pic available
  • 2020-07-13

Situata në Infektiv, e rënduar/ Ja sa pacientë janë në terapi intensive dhe të sa të intubuar

Nderkohe qe dita e sotme ka shenuar rekordin e rasteve pozitive te testuara deri me sot, me 117 te prekur me koronavirus, situata ne Spitalin Infektiv, paraqitet e renduar.  Ministria e Shendetesise ka njoftuar se në 24 orët e fundit ka shtim të pacienteve të shtruar. Sipas MSH, ne Infektiv, ak

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama