Politika

Gjithsej 73 lajme të mbledhura për datën 16 korrik 2020. Jeni duke lundruar në faqen 1
E frikshme/ Ulet mosha mesatare e vdekjeve nga koronavirusi në vend, rreth 19% janë nën 60 vjeç
  • 2020-07-16

E frikshme/ Ulet mosha mesatare e vdekjeve nga koronavirusi në vend, rreth 19% janë nën 60 vjeç

Mosha mesatare e jetëve të humbura nga Covid -19 po ulet teksa përhapja e pandemisë në vendin tonë po përhapet me ritme te shpejta, duke zbritur tek moshat e reja. Sipas të dhënave zyrtare mbi statistikat e vdekjeve nga Ministria e Shëndetësisë, të përpunuara nga Monitor, me 15 korrik

EKSKLUZIVE/ Partizanit i ngrin merkatoja për një vit, sekretari i klubit: Do të shkojmë në KAS, ja provat që kemi
  • 2020-07-16

EKSKLUZIVE/ Partizanit i ngrin merkatoja për një vit, sekretari i klubit: Do të shkojmë në KAS, ja provat që kemi

Lajmi për pezullimin e dy sesioneve të merkatos për Partizanin konfirmohet edhe nga vetë klubi kryeqytetas. Gazeta kërkoi një reagim në lidhje me këtë lajm, ku Partizani e ka të ndaluar të bëjë merkato këtë verë dhe në dimër, si dhe për dëmshpërblimin prej 80 mijë eurosh, plus

No Pic available
  • 2020-07-16

Çfarë ka Zvicra më shumë përveç Referendumeve?, Presidenti Meta e nis ditën me këtë video

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka ndare me ndjekesit e tij ne rrjetet sociale nje video me pamje te mrekullueshme nga Shqiperia. Terren i larmishem, male te larte, here te bleruar e here te zbardhur nga bora, nje natyre qe te mrekullon. “Çfarë ka Zvicra më shumë përveç Referendumeve?&#

Hakerohen llogaritë në Twitter të disa politikanëve e biznesmenëve, mes tyre Biden, Kardashian, Obama. Çthonë ekspertët
  • 2020-07-16

Hakerohen llogaritë në Twitter të disa politikanëve e biznesmenëve, mes tyre Biden, Kardashian, Obama. Çthonë ekspertët

Një seri llogarish në “Twitter” të personazheve të njohur të jetës politike dhe të biznesit në SHBA u hakeruan dhe u përdorën për të siguruar monedha dixhitale. Mes tyre llogaria e kandidatit të mundshëm për president në kampin e demokratëve Joe Biden, yllit të shfaqjev

Vrau 35-vjeçarin, arrestohet autori dhe një tjetër. Dy adoleshentë panë gjithçka, por
  • 2020-07-16

Vrau 35-vjeçarin, arrestohet autori dhe një tjetër. Dy adoleshentë panë gjithçka, por

Zbardhet ngjarja e ndodhur mbrëme ne lagjen “Zinxhira”, ne Gjirokaster ku humbi jetën 35-vjeçari Gjergj Ajmasi. Policia ka arrestuar autorin e ngjarjes, nje shtetas 23-vjeçar dhe nje person tjeter per moskallezim krimi. Dy adoleshente jane proceduar te lire sepse pane gjithe skenen d

Ramiz Alia e la në mes vitin e dytë në gjimnazin e Tiranës dhe në luftë ishte i panjohur, dëshmia e ish-zëvëndësit të Koçi Xoxes
  • 2020-07-16

Ramiz Alia e la në mes vitin e dytë në gjimnazin e Tiranës dhe në luftë ishte i panjohur, dëshmia e ish-zëvëndësit të Koçi Xoxes

Dashnor Kaloçi/ Publikohen disa nga historitë e ngjarjet e panjohura të Ramiz Alisë gjatë periudhës së pushtimit të vëndit kur ai ishte në rradhët e forcave partizane, të cilat më pas në fundin e viteve 80, i botoi në librin Enveri ynë, duke i shtrembëruar, manipuluar dhe fallsifiku

Sulmi ndaj ekspertit amerikan që paralajmëroi për koronavirusin, çndodh në Shtëpinë e Bardhë. Reagimi surprizues i Trump
  • 2020-07-16

Sulmi ndaj ekspertit amerikan që paralajmëroi për koronavirusin, çndodh në Shtëpinë e Bardhë. Reagimi surprizues i Trump

Në një përpjekje për të hapur ekonominë Trump i ka dhënë zë ditët e fundit skepticizmit në lidhje me vlerësimet e disa ekspertëve të mjekësisë. Shtëpia e Bardhë u distancua të mërkurën nga një sulm i ri lidhur me trajtimin e pandemisë së koronavirusit nga eksperti kryeso

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama