Sociale

Gjithsej 32 lajme të mbledhura për datën 11 janar 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-01-11

Bryan Tanaka: Jam i dashuruar me Mariah Carey

Kanë kaluar vetëm pakmuaj që nga momenti kur nisën lidhjen dhe Bryan Tanaka, ka bërë një rrëfim të madh, ai është i dashuruar me Mariah Carey. Në episodin e radhës së reality show-t të këngëtares Mariahs World, gjatë bisedës me një mik, Bryan tregon:Unë jam i dahsuruar me Mariah

No Pic available
  • 2017-01-11

Shëndetësia falas e qeverisë: Shqiptarët paguajnë më shumë se çdo vend

Familjet shqiptare shpenzuan rreth 172 milionë euro nga xhepi për tu kuruar gjatë vitit 2015. Shifra është bërë publike nga Instituti i Statistikave në anketën e buxhetit të familjeve dhe përfshin si pagesat që familjet kanë kryer për blerjen e barnave, ashtu dhe ato për të marrë sh

No Pic available
  • 2017-01-11

Foto/ Bora izolon fshatrat e Pukës, i sëmuri transportohet në krahë drejt spitalit

Shumë zona malore janë krejtësisht të izoluara nga bora dhe banorët ndodhen në vështirësi jetike. E tillë është dhe njësia administrative Rrape në Pukë. Siç shihet nga këto foto, një burrë i cili sëmur rëndë në këto ditë të acarta është transportuar me krahë nga fshati B

No Pic available
  • 2017-01-11

Shkrirja e borës, meteorologët: Sa të rrezikuar jemi nga përmbytjet këtë të premte

Meteorologia, Lajda Porja ka ngritur një shqetësim lidhur me ngritjen e temperaturave që priten të shënohen gjatë ditës se enjte dhe kryesisht të premten e kësaj jave. Ajo ka treguar në studion e emisionit Opinion se do të ketë rritje të ndjeshme të temperaturave në datat 13 dhe 14 Ja

No Pic available
  • 2017-01-11

Video e frikshme/ Të jetë kjo prova se fantazmat ekzistojnë

Një video e frikshme tregon momentin kur një shpirt ngjitet lart në qiell, teksa një bandë po përleshej në rrugë. Pamjet u xhiruan nga Muhammad Adiant, i cili është gjithnjë në kërkim të provave për të treguar se fantazmat ekzistojnë. Ai shtangu kur pa çfarë kishte kapur në vide

No Pic available
  • 2017-01-11

Çfarë ka ndodhur më 11 janar?

1922 Për herë të parë, mjekët në spitalin e Torontos, Kanada, përdorin insulinën për trajtimin e diabetit në njerëz. Para vitit 1922, personat me diabet të tipit 1 nuk jetonin më shumë se 1 deri 2 vjet. Edhe pse nuk kuron diabetin, insulina është një nga zbulimet më të mëdha në

No Pic available
  • 2017-01-11

Supersticioni/ 1 në 20 persona nuk do të dalë nga shtëpia këtë të premte

Një në 20 persona është aq supersticioz sa këtë të premte, më datë 13, nuk do të dalë nga shtëpia, për të minimizuar sa më shumë mundësinë e fatit të keq. Një sondazh i realizuar së fundmi në Britani tregon se 80 përqind e britanikëve janë supersticiozë dhe shumë prej tyre

Kalendari