Sociale

Gjithsej 32 lajme të mbledhura për datën 11 janar 2017. Jeni duke lundruar në faqen 3
VIDEO/ Tmerr dhe humor: Demi tenton ti hipë toreadores
  • 2017-01-11

VIDEO/ Tmerr dhe humor: Demi tenton ti hipë toreadores

Kjo video e filmuar pak ditë më parë në Spanjë ka shkaktuar shumë humor. Një toreadore xhuxhe shihet të luajë me një dem, jo shumë të madh. Ajo e sjell disa herë vërdallë përpara se demi të hakmerret. Pasi e godet toreadoren, ai i hipën sipër në një mënyrë paksa të çudit

FOTOT/ Jeta në azilin më të çuditshëm në botë: atë të prostitutave
  • 2017-01-11

FOTOT/ Jeta në azilin më të çuditshëm në botë: atë të prostitutave

Këto foto janë shkrepur nga një fotograf francez në qytetin Meksiko, në Meksikë. Casa Xochiquetzal është një azil ndryshe nga gjithë të tjerët. Ai është i rezervuar vetëm për femrat që kanë punuar si prostituta. Ato nuk paguajnë asnjë tarifë për të qendruar në të dhe shp

FOTOT/ 2 javë për të gjetur unazën në kashtë, po ju, e gjeni dot pa ndihmë?
  • 2017-01-11

FOTOT/ 2 javë për të gjetur unazën në kashtë, po ju, e gjeni dot pa ndihmë?

Një pensionisti në Angli i humbi unaza në një hambar. Ai erdhi vërdallë për ditë të tëra pa mundur që ta gjejë. Më në fund 68-vjeçari John Tressider gjeti nje metal detektor dhe e gjeti më në fund unazën. Po ju, e gjeni dot pa ndihmë?

FOTOT/ Turisti tmerrohet nga fantazmat në kishën e braktisur çeke, por
  • 2017-01-11

FOTOT/ Turisti tmerrohet nga fantazmat në kishën e braktisur çeke, por

Këto foto janë shkrepur në një Kishë në Çeki. Kisha e ndërtuar në shekullin e 14-të është braktisur në vitet 60 pasi u rrëzua çatia gjatë kohës që mbahej një funeral. Që prej atëherë nuk kryhen më shërbesa dhe kisha është lënë në harresë. Një turist i quajtur Roman

VIDEO/ Një shpërthim të tillë vullkani rrallë e keni parë
  • 2017-01-11

VIDEO/ Një shpërthim të tillë vullkani rrallë e keni parë

Kjo video tregon shpërthimin e një vullkani në ishujt Hawai. Vullkani me grykëderdhje në oqean ka tërhequr kureshtjen e shumë njerëzve. Siç mund ta shihni edhe në video, nga shpërthimi i fuqishëm një pjesë e madhe toke shkëputet dhe bie në ujë.

FOTOT/ Ethet e Disco-era, pamjet që çudisin edhe sot!
  • 2017-01-11

FOTOT/ Ethet e Disco-era, pamjet që çudisin edhe sot!

Fotografi i njohur njujorkez Bill Bernstein ka shkëputur këto foto nga arkiva e tij për ti publikuar në The New Yorker. Tregojnë pamje nga Disco-era. Fotot janë shkrepur nga viti 1977 deri në 1979. Pamjet janë shkrepru kryesisht në klube nate të asaj kohe. Ndryshimi i kulturës është

Izet Haxhia rrëfen planin e Berishës për bombën në Ambasadën e SHBA:   Asaj lavires (Mariza Linos) duhet ti japim një mësim të mirë
  • 2017-01-11

Izet Haxhia rrëfen planin e Berishës për bombën në Ambasadën e SHBA: Asaj lavires (Mariza Linos) duhet ti japim një mësim të mirë

Në vijim të bashkëbisedimit me Izet Haxhinë për ngjarjet e vitit 1997 ai thotë se marrëveshja e 9 marsit mes partive shqiptare ishte një gabim i madh i opozitës së kohës, e cila i dha Berishës pozitën e shpëtimtarit, kur ai ishte shkatërruesi i vendit. Sipas tij, me këtë marrëv

Kalendari