Sociale

Gjithsej 32 lajme të mbledhura për datën 11 janar 2017. Jeni duke lundruar në faqen 5
No Pic available
  • 2017-01-11

Legalizimet, qeveria miraton vendimin që Manjani kritikoi për taksat

Qeveria miratoi vendimin, i cili sipas saj zhbllokon legalizimin e pallateve pa leje dhe atyre që kanë thyer lejen e ndërtimit. Sipas të dhënave që kemi në të gjithë vendin janë m,bi 30 mijë familje, të cilat jo për faj të tyre nuk kanë mundur të marrin dot pronësinë e shtëpis. k

Shënohet viktima e tretë nga gripi
  • 2017-01-11

Shënohet viktima e tretë nga gripi

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se është shënuar viktima e tretë nga gripi. MSH informon se bëhet fjalë për një 73-vjeçare, e cila kishte edhe një sërë komplikacionesh të tjera dhe nuk i ka bërë dot ballë virusit. Ministria e Shëndetësisë informon se pacientja Z. R., 73 v

Ideja lindi në 2003, Rama dhe Veliaj vendosin 2 pllakat e para në Bulevardin e Ri
  • 2017-01-11

Ideja lindi në 2003, Rama dhe Veliaj vendosin 2 pllakat e para në Bulevardin e Ri

Nga fushata elektorale e 2011, kohë kur kryebashkiaku i atëhershëm i Tiranës, Edi Rama do të prezantonte projektin e tij për Bulevardin e Ri, u deshën plot 5 vite që në të të vendosej pllaka e parë. Kryeministri Edi Rama si ideatori dhe nismëtar i këtij projekti dhe kryetari i Bashkis

Sekretet e makijazhit të Marylin Monroe që mund tju bëjnë një divë
  • 2017-01-11

Sekretet e makijazhit të Marylin Monroe që mund tju bëjnë një divë

Sekretet e makijazhit të divës amerikane, Marilyn Monroe  janë zbuluar nga artisti i saj i kozmetikës Allan Snyder. Baza e bukurisë të yllit të kinemasë që bëri që të gjithë të dashurohen pas saj, është e mbushur me mistere të thella. E gjitha kjo për të nxjerrë në pah tiparet

Kalendari