Sociale

Gjithsej 18 lajme të mbledhura për datën 20 mars 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Genta Ismajli bën set fotografik topless
  • 2017-03-20

Genta Ismajli bën set fotografik topless

Këngëtarja Genta Ismajli, e ftuar në emisionin Prive në Kosovë ka treguar se po bën një set fotografik, ku do të përfshihen edhe foto topless. Ajo po e bën këtë që të shohë se si do të duket në klipin e saj të fundit, projekt i cili nuk është bërë akoma publik. Seti, i realizua

No Pic available
  • 2017-03-20

Sot zyrtarisht në pranverë, nata barazohet me ditën

Edhe pse për shkak të temperaturave të larta ditëve të fundit që na kanë bërë të ndihemi sikur jemi futur në stinën e pranverës, sot më 22 mars mund të themi zyrtarisht që jemi në pranverë. Sot dita dhe nata do të jenë të barabarta, për shkak të ekuinoksit pranveror. Ky fenome

No Pic available
  • 2017-03-20

Çfarë ka ndodhur më 20 mars?

43 pes – Në fshatin Sulmo, afër Romës, lindi Publius Ovidius Naso, i njohur si Ovidi. Ai kreu punë të ndryshme, por në fund vendosi t’i përkushtohej poezisë; shumë shpejt u bë poeti më i shkëlqyer i brezit të tij; por perandori August (Oktaviani), nuk e deshi, e dëboi nga R

Sa më shumë kohë kaloni me prindërit, aq më gjatë jetojnë ata
  • 2017-03-20

Sa më shumë kohë kaloni me prindërit, aq më gjatë jetojnë ata

Shkencëtarët shpesh na inkurajojnë me zbulime të mahnitshme e të rëndësishme. Për shembull, studiuesit e Universitetit të Kalifornisë kanë zbuluar kohët e fundit se si të zgjasim jetën e prindërve tanë dhe t’i bëjmë ata të ndihen më mirë. Recetë është shumë e thjeshtë

Veliaj: 10 mijë persona të punësuar, shumica nga zyrat e punës
  • 2017-03-20

Veliaj: 10 mijë persona të punësuar, shumica nga zyrat e punës

U nënshkrua sot Pakti Kombëtar i Mirëqenies Sociale, i cili bën bashkë për herë të parë të gjithë partnerët që veprojnë në fushën sociale duke synuar ngritjen e një sistemi të integruar përkujdesi shoqëror koherent dhe të qëndrueshëm duke koordinuar angazhimet dhe unifikuar po

RAMA-META, E KANË MË LEHTË TË VRITEN, SE TË NDAHEN
  • 2017-03-20

RAMA-META, E KANË MË LEHTË TË VRITEN, SE TË NDAHEN

Tani nuk po shfaqen nervozë vetëm ushtarët e palëve ndërluftuese, shumica e të cilëve veprojnë me telekomandë. Zakonisht janë më të ashpër ditën, që shefat e tyre konsumojnë takimin e radhës, për të treguar edhe një herë se asgjë nuk është ashtu sic duket. Por edhe të tjerë

Pakti kombëtar i mirëqenies, Rama: Falë reformave po ndihet dora e shtetit   
  • 2017-03-20

Pakti kombëtar i mirëqenies, Rama: Falë reformave po ndihet dora e shtetit   

Gjatë prezantimit të nënshkrimit paktit kombëtar të miqëqenies sociale, kryeministri Rama ka thënë se tasëhmë nuk ka më korrupsion, skema politike të partive apo burokraci sa i takon ndihmës ekonomike, çështjes së pensioneve dhe zyrave të punës ne vend. Jam krenar për reformat që

Kalendari