Sociale

Gjithsej 10 lajme të mbledhura për datën 21 prill 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-04-21

Skandal në parukeritë e Tiranës, me mbushjen e buzëve dhe rrudhave

Mjekët: Injektimi i gabuar i botoksit shkakton paralizë të nervit facial Fiks Fare risolli edhe një herë në vëmendje të publikut se si mashtrohen pacientët-klientë nga sallone bukurie, ku bashkë me lyerjen e thonjve dhe krehjen e flokëve u ofrohet edhe mbushja e buzëve me silikon dhe mb

No Pic available
  • 2017-04-21

8-vjeçarja albine merr oferta nga agjenci modelingu vetëm prej pamjes

Një vajzë e quajtur Borë e bardhë ka marrë oferta nga shumë agjenci modelingu vetëm prej pamjes së saj. 8-vjecarja ka flokë të bardhë dhe sy të blu, ndërkohë që të gjithë anëtarët e familjes kanë flokë të zeza. Nariyana është albine pasi ka një crregullim të plotë të pigm

Çfarë ka ndodhur më 21 prill
  • 2017-04-21

Çfarë ka ndodhur më 21 prill

753 para erës sonë – Romuli themelon Romën, sipas traditës, duke u bërë mbreti i parë romak. Historia e Romulit, vëllait të tij binjak Remi, dhe themelimi i Romës është një nga legjendat më të njohura në lidhje me qytetin e Përjetshëm, e cila tregon se si Perëndia Mars u bas

Julia Roberts, femra më e bukur e vitit 2017
  • 2017-04-21

Julia Roberts, femra më e bukur e vitit 2017

Ka qenë 26 vjeç që kur Julia Roberts u shfaq për të parën herë  në kopertinën e  revistës People si femra më e bukur, dhe ende vazhdon të jetë e preferuara.  Julia Roberts është gruaja më e bukur në botë  e vitit 2017! Mësoni sekretet e saj të bukurisë  

No Pic available
  • 2017-04-21

Prince, këngëtari i njohur botëror, sot 1-vjetori i ndarjes nga jeta

Këngëtari i njohur botëror Prince, sot një vit më parë  është gjetur i vdekur në Paisley Park të Minneapolis. Dhe pikërisht në vendin e tij të lindjes për katër ditë do të organizohen koncerte me grupet lokale, të cilët do të këndojnë këngë të këngëtarit të njohur. D

REPUBLIKA E VJETËR SI HIPOKRIZI!
  • 2017-04-21

REPUBLIKA E VJETËR SI HIPOKRIZI!

Hipokrizi doni ju? Hipokrizisë! Kriza që na ka hipur përsipër prej qeverisjes së mbrapshtë. Ne duam që paraja publike që del nga taksat tona, paraja jonë, pra e investuar, të mos na shitet si dhuratë që na bëhet, por të shkojë atje ku duhet, të ngrejë cilësinë e agjencive publike,

Planet Vendore, Gjermeni: Vitin e ardhshëm mbështetje financiare për 18 bashki
  • 2017-04-21

Planet Vendore, Gjermeni: Vitin e ardhshëm mbështetje financiare për 18 bashki

Ministrja e Zhvillimit Urban, Eglantina Gjermeni, ishte e ftuar sot, në takimin e parë kombëtar mbi krijimin e rrjetit të bashkëpunëtorëve BRIGAID, organizuar nga Agjencia Kombëtare e Planifikimit të Territorit,  në bashkëpunim me Ambasadën e Vendeve të Ulëta në Tiranë. Qëllimi i p

Kalendari