Sociale

Gjithsej 17 lajme të mbledhura për datën 19 maj 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-05-19

Majk vjen me Katile

Reperi i njohur Majk ka publikuar këngën e tij më të re të titulluar Katile. Një këngë e lehtë me ritme verore ishte e duhura për ta sjell reperin të freskët me projektin e tij të parë për sezonin veror 2017. Me tekstin dhe muzikën është kujdesur vetë këngëtari ndërsa instrumen

No Pic available
  • 2017-05-19

Le Temps (1913): Kongresi shqiptar i Triestes dhe propozimi i krijimit të Shqipërisë së Madhe

Nga Aurenc Bebja*, Francë Të hënën e 3 marsit 1913, gazeta franceze Le Temps, në faqen n° 2 të saj, i ka dedikuar një hapësirë të veçantë Kongresit shqiptar të mbajtur në Trieste. Shkrimi sjell detaje në lidhje me organizatorët dhe mbështetësit e tij, prejardhjen dhe numrin pjesma

RAMA DHE BASHA, MARRËVESHJA QË HABIT
  • 2017-05-19

RAMA DHE BASHA, MARRËVESHJA QË HABIT

Dihej që zv.kryeministri do të ishte teknik, e thoshte edhe propozimi i Mcalister. Por nuk pritej që në tetë orët e mbylljes brenda, dy liderët politikë që anatemuan njëri-tjetrin për plot 90 ditë, ta materializonin ngrohjen mes tyre duke përmbysur në një masë të madhe kuadrin polit

No Pic available
  • 2017-05-19

Eva Longoria e mahnitshme në Parisian Global Gift Gala

Aktorja Eva Longoria njihet si një ndër më bamirëset në botë.  Në mbrëmjen e bamirësisë që u zhvillua në “Parisian Global Gift Gala”, që u mbajt në Paris 42- vjeçarja nuk kishte si  të mungonte.  Me një stil klasik të ndezur ajo dukej e mahnitshme at

Këngëtarja italiane humb jetën pasi hidhet nga ballkoni
  • 2017-05-19

Këngëtarja italiane humb jetën pasi hidhet nga ballkoni

Këngëtarja e njohur italiane, Lucia Caruso ka humbur jetën pasi është hedhur nga ballkoni i një ndërtesës Annuziata Tower në Napoli. 34-vjeçarja është transportuar menjëherë në spital, por vdiq brenda pak minutash pasi ishte në gjendje shumë të rëndë. Në vendngjarje shkoi polici

No Pic available
  • 2017-05-19

Bebe Rexha sjell bashkëpunim me reperin e njohur amerikan

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Bebe Rexha ka publikuar projektin më të ri muzikor, në bashkëpunim me reperin amerikan Lil Wayne. Kënga quhet The Way I Are(Dance with somebody) dhe ka ardhur pa klip, vetëm audio dhe tekst. Duket se në tregun amerikan po funksionon kjo metodë

No Pic available
  • 2017-05-19

12-vjeçarja humb këmbët në aksident, por vendos të bëhet balerinë

Një vajzë 12-vjecare nga Kina ka emocionuar shumë njerëz pasi ka vendosur të bëhet balerinë, edhe pse i ka humbur këmbët në një aksident me makinë. Jiang Zhang Ziyi nuk do të heqë dorë nga ëndrra e saj, edhe pse prej 6 vitesh pati një ndryshim rrënjësor në trupin e saj. Ajo vazhd

Kalendari