Sociale

Gjithsej 7 lajme të mbledhura për datën 25 maj 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
VALLE SHPATASH DHE VRINGËLLIMA JATAGANËSH
  • 2017-05-25

VALLE SHPATASH DHE VRINGËLLIMA JATAGANËSH

Kontrasti nuk mund të ishte më i madh: në Arabinë Saudite Donald Trumpi kërcen vallen e shpatës, një valle lufte, sikurse ia tregonte mbreti Salman. Ndërsa në Iran njerëzit kërcejnë nëpër rrugë duke brohoritur për fitoren e madhe të reformatorit të moderuar, Hasan Rohani në zgjedh

Kështu nuk e keni parë ndonjëherë Rihannën
  • 2017-05-25

Kështu nuk e keni parë ndonjëherë Rihannën

Këngëtarja nga Barbadosi, Rihanna  është një nga më të famshmet e Hollivudit.  Ajo shquhet  për stilin e saj në veshje, ku në të shumtën  e rasteve ka eksploruar shumë në mënyrën se si vishej. Së fundmi ajo habit me paraqitjen e  saj në rrugët e New Yourk-

Aktorja e famshme tregon trupin e saj të tonifikuar
  • 2017-05-25

Aktorja e famshme tregon trupin e saj të tonifikuar

Aktorja e famshme dhe ish-modelja  Gemma Atkinson ka treguar trupin e saj të palestuar ndërkohë që bënte ushtrime në palestër. Ylli Emmerdale ka fotografuar veten duke shfaqur krahët e saj të tonifikuar dhe me muskuj. 32-vjeçarja thotë se fitness ka qenë gjithmonë pjesë e jetës s

No Pic available
  • 2017-05-25

Majk publikon për herë të parë foton e djalit dhe dhuratën që ka për të

Reperi kosovar ka postuar një fotografi të djalit të tij Roan, të cilës i ka bashkangjitur dhuratën e tij të parë. Përvec karrierës së tij në muzikë, duket se Majk do të jetë edhe një baba i përkushtuar. Pas të gjithë fjalëve që qarkullonin në media, kjo ishte hera e parë që

Ish-punonjësi i Shtëpisë me gjethe: Nuk kërkoj falje, bëmë detyrën!
  • 2017-05-25

Ish-punonjësi i Shtëpisë me gjethe: Nuk kërkoj falje, bëmë detyrën!

Fatmira NIKOLLI Nesti Vako ka punuar për 37 vite pranë Shtëpisë me gjethe, godina prej nga ku përgjoheshin shqiptarët në diktaturën komuniste. Tanimë si Muze Kombëtar i Përgjimeve, me dokumente, video, objekte, harta, ilustrime, rrëfime e incizime, ish-godina simbol e një sistemi që

Bashkia konkurs për suveniret që do përfaqësojnë Tiranën, ja 40 çmimet që do shpërndahen
  • 2017-05-25

Bashkia konkurs për suveniret që do përfaqësojnë Tiranën, ja 40 çmimet që do shpërndahen

  Bashkia  e  Tiranës  ka  marrë iniciativën  e organizimit të një konkursi, i cili do të identifikojë dhe përzgjedhë 40 produkte/suvenire të frymëzuara nga Tirana. Përmes një postimi në Facebook, kryebashkiaku Veliaj thekson se një juri e specializuar do të shpërndajë 4

TRE VENDE TË PARA, ASNJË I DYTË
  • 2017-05-25

TRE VENDE TË PARA, ASNJË I DYTË

Ylli POLOVINA Është bërë pse jo zbavitëse çështja e fitores së vendit të parë në zgjedhjet politike të pritshme: këtë e duan tre parti. Janë PS, PD dhe LSI. Edi Rama sepse kërkon të qeverisë edhe një mandat të dytë, Lulzim Basha sepse pas katër vitesh të tensionuara në opozit

Kalendari