Sociale

Gjithsej 19 lajme të mbledhura për datën 17 korrik 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-07-17

Kthehet pas dy vitesh në ring, boksieri humb jetën gjatë ndeshjes

Një boksier amator i MMA ka vdekur nga shkaqe ende të panjohura pasi u rrëzua në ring gjatë ndeshjes mbrëmjen e së shtunës. Donshay White u rrëzua papritur dhe humbi ndjenjat në Hardrock MMA 90, Louisville ndërsa ndeshej kundër Ricky Muse. Kjo ishte ndeshja e tij e parë që nga nëntori

No Pic available
  • 2017-07-17

Ja si e filloi javën Rita Ora

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora ka gjetur mënyrën e duhur për të filluar këtë javë. Ajo ka publikuar një fotografi në rrjetin social, Instagram ku shfaqet pa grim dhe shkruan: Të fillosh javën duke thënë … Ckemi. 26-vjecarja duket shumë e freskët, edhe

No Pic available
  • 2017-07-17

Bëhen publike pamjet nga dasma sekrete e Miranda Kerr

Modelja e njohur e Victoria Secret, Miranda Kerr ka publikuar disa fotografi të dasmës së saj me themeluesin e rrjetit social Snapchat, Evan Spiegel. Ceremonia e tyre ishte e fshehtë kyu morën pjesë vetëm 45 miq dhe familjarë. Ishte ndër dasmat më të përfolura, derisa vendosën të bëni

No Pic available
  • 2017-07-17

Kinemaja në zi, vdes aktori legjendar

Aktori legjendar Martin Landau ka vdekur të shtunën në Kaliforni për shkak komplikacioneve të papritura. Landau i cili është shfaqur në më shumë se 200 filma dhe shfaqje televizive vdiq në moshën 89 vjeçare në spitalin UCLA Medical Center. Ylli i X-Files, i cili luajti rolin Alvin Kurt

No Pic available
  • 2017-07-17

Sekretet e kohës së errët/ Si ukrainasit ndërtuan komunizmin dhe si e zuri Hrushovi vendin e Stalinit

Kur Nikita Khrushchev erdhi në pushtet, ai solli me vete një klan ukrainas. Ky më pas e largoi patronin e vet nga maja e pushtetit e Bashkimit Sovjetik Liderët ekstravagantë në Rusinë sovjetike përfunduan në 1929, kur Lev Trotsky u dërgua me forcë në ekzil dhe Nikolai Bukharin u arrestua

Mënyra jonë e të qëndruarit tregon shumë gjëra që ne duam ti fshehim
  • 2017-07-17

Mënyra jonë e të qëndruarit tregon shumë gjëra që ne duam ti fshehim

Shumë detaje në pamjen tonë të jashtme na tregojnë atë që ne përpiqemi ndoshta ti fshehim. Një studim i bërë kohët e fundit nga shkencëtarët nga Zelanda e Re, kanë dalë në përfundimin se edhe mënyra jonë e të qëndruar, drejt ose me kurriz të kthyer, flet shumë për ne. Pjesë

Rama publikon pamje të Rilindjes urbane në Fier
  • 2017-07-17

Rama publikon pamje të Rilindjes urbane në Fier

Kryeministri Rama, siç e ka bërë traditë, edhe këtë të hënë e ka nisur javën, duke uruar shqiptarët të kenë një ditë të mbarë. Urimin e sotëm Kryeministri e ka përcuar me pamjet nga qyteti i Fierit, duke treguar transformimet e Rilindjes Urbane. Postimi i Ramës në facebook: MIR

Kalendari